szefunio.pl Jedzenie9 Zdrowotnych właściwości kawy udowodnionych przez naukę
ocena ():

9 Zdrowotnych właściwości kawy udowodnionych przez naukę

berlin-1571046-1920.jpg @unsplash

Ostatnio pojawiło się wiele kontrowersyjnych plotek na temat uwielbianego przez wszytskich porannego napoju. Ale prawdopodobnie zgodzisz się, że nie ma nic lepszego niż naukowe rozwiązanie sporów takich jak ten. Naukowcy twierdzą, że picie kawy z umiarem jest nie tylko nieszkodliwe, ale może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Na przykład miłośnicy kawy często wyglądają młodziej niż ich rówieśnicy i są mniej narażeni na niektóre choroby układu sercowo-naczyniowego.
Szefunio.pl chce podzielić się z tobą listą zdrowotnych właściwości kawy, które mogą przesunąć szalę na korzyść regularnego jej picia.

@unsplash

Naukowcy z włoskiego instytutu Mario Negri odkryli, że spożywanie kawy może zmniejszyć ryzyko wystąpienia marskości wątroby nawet o 50%.

@unsplash

Naukowcy z Centrum Badań nad Chorobą Alzheimera z Tampy (Floryda) przeprowadzili badanie mające na celu ustalenie wpływu picia kawy na rozwój choroby Alzheimera. Wyniki badania pokazały, że picie trzech filiżanek kawy dziennie może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby nawet o 65%.
Naukowcy z Uniwersytetu Federalnego Santa Catarina w Brazylii podają, że regularne picie kawy może działać jako profilaktyczne rozwiązanie choroby Parkinsona. Ryzyko wystąpienia takiej choroby zmniejsza się o 20%.

@unsplash

Liczne badania przeprowadzone w ciągu ostatnich dziesięcioleci dowodzą, że kawa ma głównie negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wspomniano również, że może to prowadzić do rozwoju chorób nowotworowych. Jednak to założenie nie potwierdziło się.
Badania przeprowadzone przez Departament Badań Klinicznych dla Zdrowia na Uniwersytecie w Mediolanie i Zakład Epidemiologii Instytutu Mario Negri dowiodły, że konsumpcja kawy faktycznie zmniejsza ryzyko rozwoju raka piersi i raka prostaty.

@unsplash

Kolejne wszechobecne błędne postrzeganie kawy ma związek z jej wpływem na układ sercowo-naczyniowy. W rzeczywistości, kilka badań przeprowadzonych przez naukowców z Harvard School of Public Health, National University of Singapore i Brigham's Women's Hospital, pokazało, że ludzie pijący 3-5 filiżanek kawy dziennie trzy razy rzadziej cierpią na choroby serca niż osoby pijące inne napoje.
Badanie wskazuje również, że nie ma wielkiej różnicy między piciem 1 filiżanki lub 3 filiżankami kawy, ponieważ tak niewielka ilość nie będzie miała żadnego negatywnego wpływu na pracę układu sercowo-naczyniowego.

@unsplash

Dna moczanowa jest spowodowana złym stanem metabolicznym i powoduje gromadzenie się różnych składników w tkance ciała. Ale ze względu na fakt, że kawa poprawia metabolizm, jej spożycie może faktycznie zapobiec jej rozwojowi. Fakt ten został udowodniony przez naukowców z Harvard Medical School i Brigham's Women's Hospital.
Niektóre substancje występujące w kawie, takie jak kofeina, mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych. Scott Gottlieb odkrył, że ryzyko rozwoju tej choroby można zmniejszyć o 4%, jeśli wypijesz 4 filiżanki kawy dziennie i o 45%, jeśli wypijesz 5 filiżanek.

@unsplash

Duńscy naukowcy z University of Aarhus, Aarhus University Hospital i Odense University Hospital udowodnili, że picie kawy nie wpływa na rozwój cukrzycy typu 2. Cafestol, który jest składnikiem kawy, zwiększa poziom insuliny w trzustce, gdy jest ona wystawiona na działanie glukozy. Dlatego picie kawy może uratować cię przed cukrzycą typu 2.

@unsplash

Przeciwutleniacze zawarte w kawie mają odmładzający wpływ na komórki twojego organizmu. Naukowcy z Uniwersytetu Ewha w Seulu twierdzą, że ekstrakt kawy może pomóc w wyeliminowaniu drobnych zmarszczek, a także zapobiega utracie płynów i utracie kolagenu z organizmu. Dlatego ludzie, którzy regularnie piją kawę, wyglądają młodziej niż inni ludzie w ich wieku.

@unsplash

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele powodów, dla których picie kawy w starszym wieku jest dobrym pomysłem. Ponadto naukowcy z Coventry University odkryli, że kofeina przyczynia się do zwiększenia siły mięśni wśród osób starszych. Może to pomóc w zapobieganiu przypadkowym upadkom i obrażeniom.

@unsplash

Marc J. Gunter i Neil Murphy twierdzą, że kawa może obniżyć ryzyko śmierci z różnych powodów. Badanie przeprowadzono w różnych krajach, a wynik był podobny pod tym względem, że wskaźnik umieralności był niższy wśród osób, które regularnie piły kawę. Naukowcy wskazali również, że nawet palacze mogą czerpać korzyści z picia kawy, ponieważ palenie nie zmienia tego efektu.

Czy często pijesz kawę? Czy zauważyłeś jakieś zmiany, kiedy przestałeś pić regularnie? Podziel się z nami swoimi wrażeniami w komentarzach.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz