szefunio.pl Jedzenie8 Szokujących faktów o żywności, w które nie chcesz uwierzyć że są prawdziwe
ocena ():

8 Szokujących faktów o żywności, w które nie chcesz uwierzyć że są prawdziwe

berlin-1571046-1920.jpg

8. Ketchup

Ilość pomidora w koncentratu zależy od jakości ketchupu i wynosi od 6% do 10%. Kiedy ketchup jest robiony, syrop kukurydziany jest często dodawany, co pomaga zachować go i uczynić go lepkim.
Porada: Wybierając ketchup, wybieraj te, które są wyższej jakości.

7. Pałeczki kraba

Mięso (surimi) używane w pałeczkach kraba jest wytwarzane przy użyciu niedrogich rodzajów ryb. Filet jest czyszczony, podejmowane są starania, aby usunąć rybny zapach, a następnie jest uziemiony w mielenie. Pozostałe składniki - sól, cukier, białko sojowe, olej roślinny, barwniki żywności i dodatki - są następnie mieszane.
Porada: Wysokiej jakości mrożone pałeczki kraba nie zatrzaskują się po zagięciu i są związane w grubą owijkę. Jeśli łatwo łamią się po wygięciu, oznacza to obecność dużej ilości skrobi kukurydzianej.

6. Chipsy ziemniaczane

Chipsy ziemniaczane są częściej wykonane z odtworzonych ziemniaków niż świeżych, które są podobne do proszku do prania. 
Porada: Chipsy ziemniaczane z prawdziwych ziemniaków zawierają więcej oleju, ponieważ są smażone, podczas gdy potrawy z odzyskanych ziemniaków są zazwyczaj pieczone.

5. Płatki kukurydziane

W wielu z nich można znaleźć syrop kukurydziany. Zawiera dużą ilość fruktozy - fakt, który nie jest wymieniony na pudełku.
Porada: Ze względu na obecność cukru i dużych ilości skrobi kukurydzianej specjaliści nie zalecają codziennie karmienia dzieci płatkami śniadaniowymi. Cukier występuje częściej w "matowych" zbożach i tych zawierających owoce.

4. Jogurt owocowy

Oprócz owoców, których ilość różni się od 1% do 5%, jogurt owocowy zawiera również skrobię kukurydzianą, cukier, aromaty, barwniki i regulatory kwasowe.
Najlepsze jogurty zawierają mleko pełne i zdrowe bakterie.

3.Nutella

W produkcji tej czekolady używa się najczęściej olej palmowy. Inne składniki to wanilia, emulgatory, środki zagęszczające i aromatyzujące.
Porada: Nie kupuj nutelli, która ma białą warstwę, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że zawiera olej palmowy i mniej kakao. Światowy lider w produkcji tej czekolady zaleca spożywanie nie więcej niż 2 łyżeczki dziennie.

2. Biała czekolada

Czekolada powinna zawierać tylko masło kakaowe, ale często można ją rozcieńczyć olejem palmowym, olejem kokosowym i masłem shea. Inne składniki czekolady to emulgatory (najczęściej lecytyna), aromaty i dodatki.
Porada: wysokiej jakości czekolada powinna być krucha i twarda i powinna pęknąć i rozpadać się po zerwaniu.

1. Mleko skondensowane

Mleko skondensowane jest wytwarzane przez odparowanie cieczy pochodzącej z mleka. Powinno zawierać tylko tłuszcz zwierzęcy. Producenci często zmniejszają ilość mleka, które zawiera i używają tłuszczów roślinnych i zagęszczaczy w celu osiągnięcia wymaganej zawartości tłuszczu i konsystencji.
Porada: jeśli puszka zawiera opis napisany wzdłuż linii "produkt mleczarski zawierający cukier", istnieje prawdopodobieństwo, że zostało to zrobione w sposób opisany powyżej.

4. Przeżuwaj wszystko dłużej

© depositphotos
 

3. Nie oszczędzaj kalorii rano

© depositphotos
 

2. Jedz małe porcje jedzenia

© depositphotos
 

1. Bądź spokojny i stały

Nie spiesz się, aby wypróbować wszystkie wskazówki na raz. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wdrożenie kolejej każdego nowego tygodnia. Stopniowo, w małych krokach, osiągniesz nowy styl życia i zdobędziesz szczupłe i piękne ciało!

- Warzywa

 

Kolacja:

 

- Owoce

 

- Ryż

 

- Mięso

 

- Makarony

 

19. Żelkowe monstrum

© imgur

20.

© tjcslamdunk/Reddit
 

21.

© itsQ/Imgur
 

22.

© Marzz/Reddit
 

23.

© will_evans10199/Reddit
 

24.

© lwidh/Reddit
 
Twoja ocena:

Tagi

#kupować jedzenie #pakowane jedzenie #niezdrowe jedzenie #przygotowanie jedzenia #jedzenie

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Zobacz Także

Podobne