szefunio.pl JedzenieMemy na Tłusty Czwartek
ocena ():

Memy na Tłusty Czwartek

berlin-1571046-1920.jpg @pixabay

Niektórzy wyczekują go cały rok, inni myślą o nim z obawą ze względu na swoją dietę...jednak watro pamiętać, że to dzień w którym słodkie obżarstwo każdemu ujdzie na sucho - mowa oczywiście o Tłustym Czwartku! W tym roku wypada on już 8 lutego i rozpoczyna ostatni tydzień karnawału który kończy się Środą Popielcową. Tradycja jedzenia pączków i faworków w ten dzień trwa już od XVII w. Już od tego czasu wierzy się, że nie zjedzenie ani jednego pączka w Tłusty Czwartek przynosi nieszczęście na cały rok. Dlatego warto w ten dzień na chwilę zapomnieć o diecie i zdrowym odżywianiu, aby tradycji stało się zadość! Mimo wszystko czasem po zjedzeniu tych słodkości mogą pojawić się w nas wyrzuty sumienia...jednak dzięki nam dowiesz się jak spalić kalorię np. oglądając telewizję lub biorąc kąpiel ;)

Zobaczcie jakie memy Szefunio przygotował z okazji Tłustego Czwartku!

@unsplash
 

@pixabay
 

@unsplash
 

@pixabay
 

@pixabay
 

@pixabay
 

@pixabay
 

© pixabay
 

© pixabay

Imbir jest wymieniony w Kama Sutrze, gdyż jak twierdzą niektórzy może podtrzymywać ogień w związku. Imbir pobudza krążenie krwi, pomaga pobudzać hormony i zwiększa wrażliwość.

@unsplash

Wymieszaj równe ilości startego imbiru, miodu i soku z cytryny, aby odmłodzić skórę i sprawić, że będzie świecić. Zastosuj maskę na twarz przez 30 minut.

@pixabay

Niektóre składniki imbiru są w stanie przeciwstawić się rakowi i poprawić stan chorego podczas chemioterapii.

@unsplash

Wymieszaj 1 łyżeczkę startego imbiru i 1 łyżeczkę octu jabłkowego. Zastosuj na pryszcze, aby szybko usunąć stan zapalny i zaczerwienienie.
Wymieszaj 1 łyżeczkę tartego imbiru, 1 łyżeczkę miodu i trochę mleka. Nałożyć na twarz i pozostawić na 10-15 minut i zmyć.

@unsplash

Według badań, regularne spożywanie imbiru może normalizować poziom cholesterolu i cukru we krwi. Może również zmniejszyć ryzyko potencjalnych powikłań. Ponadto imbir pomaga przeciwdziałać tworzeniu się skrzepów krwi i wysokiego ciśnienia krwi. Ugotuj imbir z cynamonem, ostudź i pij 2-3 razy dziennie.

@unsplash

Imbir zapewnia skórze głowy dopływ krwi, dostarcza cebulkom składników odżywczych i stymuluje wzrost włosów, aby zapobiec ich wypadaniu.
Maska wzmacniająca włosy. Połącz starty imbir z olejem jojoba i wmasuj go we włosy i skórę. Zmyć po 30 minutach.

@pixabay

16.

© lakses / reddit

17.

© Unknown author / imgur

18.

© BoyBlunder99 / reddit
Twoja ocena:

Tagi

#śmieszne zdjęcia #spalanie kalorii #tłusty czwartek #tradycja tłustego czwartku #pączki #memy #memy na tłusty czwartek

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Zobacz Także

Podobne