12.02.2024

Czy branża hotelarska przetrwa nowe obostrzenia?

Czy branża hotelarska przetrwa nowe obostrzenia?

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Tomek Pala

Tomasz - główny redaktor portalu szefunio.pl. Od 5 lat dzieli sie swoją wiedza z użytkownikami serwisu szefunio.pl 

Udostępnij

Epidemia koronawirusa COVID-19 nie zwalnia, co skutkuje wprowadzaniem nowych obostrzeń związanych z obecnym stanem epidemiologicznym, które szczególnie dotkliwie odbijają się na branży hotelarskiej, która od jakiegoś czasu zmaga się z poważnym kryzysem - hotele dostępne są wyłącznie dla służb mundurowych, medyków i pacjentów specjalistycznych szpitali. Pozamykane są restauracje, baseny, siłownie oraz centra SPA, z których mogli korzystać goście hotelowi. Czy nowe obostrzenia okażą się zgubne dla branży hotelarskiej?

Nowe obostrzenia

Od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 roku mają obowiązywać nowe obostrzenia, które mają zapobiec trzeciej fali rozprzestrzenienia się koronawirusa COVID-19. Wcześniej z hoteli mogły korzystać osoby przebywające w podróżach służbowych, a także osoby pracujące zdalnie, jednakże teraz wstęp do hoteli mają wyłącznie służby mundurowe, medycy i pacjenci szpitali specjalistycznych, co prawie całkowicie zawiesza działalność hoteli. Sytuacja ta jest wyjątkowo niekorzystna, ponieważ największy utarg hotele miały w okresie około świątecznym, a także podczas ferii, kiedy całe rodziny wyjeżdżały na wypoczynek. Nowe obostrzenia wpłyną przede wszystkim na dalszy los branży hotelarskiej, jednakże duże prawdopodobieństwo jest takie, że większość hoteli nie odbije się po tak ciężkim kryzysie. 

Jak można wspomóc branżę hotelarską?

W tych ciężkich chwilach warto wspierać branżę hotelarską i starać się pomóc utrzymać miejsca pracy. Jednym ze sposobów jest zamawianie jedzenia z restauracji hotelowej - większość z nich oferuje catering z dowozem do miejsca zamówienia jedzenia, a także z odbiorem na miejscu https://www.hotelcoloseum.pl/catering.html W hotelach oprócz wcześniej wymienionych jednostek mogą również przenocować kierowcy wykonujący transport drogowy, a także normalnie funkcjonować będą mogły hotele robotnicze przeznaczone dla pracowników sezonowych. 

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Losowe artykuły

15 zdjęć tancerzy, które budzą zachwyt
15 zdjęć tancerzy, które budzą zachwyt
Martha Graham, słynna choreografka twierdziła, że "taniec jest ukrytym językiem duszy".Szefunio.pl zdecydowało sprawdzić profile najlepszych tancerzy na świecie, aby przekonać się, jak udało im się opanować ten język.
Jak zrobić skondensowane mleko?
Jak zrobić skondensowane mleko?
Jak zrobić skondesnowane mleko w domu ? - Przepis na skondesnowane słodzone mleko jest bardzo prosty - wystarczy mleko 3,2% oraz cukier.  To idealny domowy spoób ba przygotowanie idealnego mleka do wypieków kawy itp. 
10 dowodów na to, że krótkie fryzury są piękne!
10 dowodów na to, że krótkie fryzury są piękne!
Zastanawiasz się nad zmianą fryzury, jednak boisz się radykalnego cięcia? Te zdjęcia udowodnią Ci, że krótkie włosy wyglądają super. Zobacz jak odmieniły wygląd tych dziewczyn!
16 Tajemnic żywieniowych dla tych, którym zawsze brakuje energii
16 Tajemnic żywieniowych dla tych, którym zawsze brakuje energii
Wszyscy usłyszeli powiedzenie "Śniadanie jak król, obiad jak książę i spożywanie posiłku jak pauper". To niewątpliwie prawda.Znaleźliśmy kiedy i co powinno się jeść aby zawsze mieć energię na cały dzień.
12 sztuczek aby utracić wagę w tydzień
12 sztuczek aby utracić wagę w tydzień
Spójrzmy prawdzie w oczy - przez większość czasu jemy nie dlatego, że jesteśmy głodni. Zamiast tego sięgamy po jedzenie, aby zwiększyć poczucie komfortu. Stres, klimat, pora dnia - wszystko to wpływa na to, ile jemy. Czy istnieje
Jakie ilości tych popularnych produktów mogłyby Cię zabić?
Jakie ilości tych popularnych produktów mogłyby Cię zabić?
Woda, kawa, czekolada... czy wiesz, że mogą stać się przyczyną śmierci? Sprawdź jakie ilości tych produktów mogą Cię zabić. 
Nutella jest miłością
Nutella jest miłością
Każdy z nas lubi nutelle. Natomiast są i tacy, którzy nie potrafią sobie wyobraźić posiłku bez nutelii. Nawet jeśli są to jaja smarowane czekoladą zamiast majonezu. Sami zobaczcie, że są i tacy, którzy nie mogą bez niej żyć....
8 niezwykłych hoteli, które odbiorą Ci mowę!
8 niezwykłych hoteli, które odbiorą Ci mowę!
Chcesz zamieszkać w latającym spodku albo podwodnej kapsule, w której będziesz podziwiać tropikalne ryby i rafę koralową? A może marzy Ci się lodowe królestwo albo noc w latarni morskiej? Te wszystkie miejsca to hotele, w
Sygnały, które oznaczają, że jesz za dużo cukru
Sygnały, które oznaczają, że jesz za dużo cukru
Większość ludzi uważa, że tylko diabetycy mają wysokie stężenie cukru we krwi. Ale tak nie jest. Każda osoba może cierpieć z tego powodu i nie zauważać jak negatywnie wpływa to na naczynia krwionośne, układ nerwowy oraz inne
5 najlepszych dodatków, które odmienią twoje latte macchiato
5 najlepszych dodatków, które odmienią twoje latte macchiato
Latte macchiato to nie tylko słodki napój z dużą ilością mleka i cukru. Można z niego stworzyć znakomitą kompozycję smaków i aromatów. Stanowi również doskonały deser, jeżeli dodamy np. bitą śmietanę i słodką posypkę. Z czym ...
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności