szefunio.pl Dzieci8 cennych porad jak wychować swoje dziecko
ocena ():

8 cennych porad jak wychować swoje dziecko

berlin-1571046-1920.jpg

Bycie rodzicem jest bardzo stresujące ale również daje ogromną satysfakcję. Aby być dobrym rodzicem musisz mieć dobre dzieci. Nie ma jednej definicji która określi "dobre dziecko" . Pewne jest natomiast, że kilka cennych porad może pomóc Ci wychować jeszcze lepiej swoją pociechę. Wybierz te porady, które uważasz za najlepsze i wychowaj swoje dziecko na wartościowego człowieka.


Porada 1

Zasady w domuhttp://www.wikihow.com/Bring-Up-Good-Children

Naucz swoje dzieci zasad, jakie panują w domu i do których powinno się stosować. Być może nie jest to najłatwiejsze zadanie, ale dziecko powinno wiedzieć gdzie leżą granice, jakie zachowania są dopuszczalne a jakie nie. Zobacz jak możesz karać swoje dziecko jeżeli nie dostosuje się do zasad. Ważne jest aby dziecko wiedziało za co dostało karę i co zrobiło źle. Sprawdza się również technika ostrzegania - co się stanie, jeżeli maluch nie posłucha.

Porada 2

Czytanie z dzieckiemhttp://www.wikihow.com/Bring-Up-Good-Children

Czytaj. Poświęcaj dużo czasu na czytanie z Twoim dzieckiem. Nie pozwalaj mu wyłączenie oglądać telewizji przez cały dzień. Czytaj mu na dobranoc, również książki edukacyjne. 

Porada 3

Dawanie przykładu dzieckuhttp://www.wikihow.com/Bring-Up-Good-Children

Dawaj dobry przykład swojemu dziecku. Nie powinieneś robić przy dziecku niczego, co nie chciałbyś żeby ono robiło. Dziecko będzie bowiem bardzo dużo wzorowało       się na Tobie. 

Porada 4

Zdrowe jedzeniehttp://www.wikihow.com/Bring-Up-Good-Children

Ucz ich zdrowego jedzenia i pokazuj im również inne przysmaki i oryginalne potrawy. Dawaj dziecku różnorodne warzywa i owoce. Naucz je jak myć zęby. Wzbogać menu o potrawy z innych krajów. Niech uczy się również nowych smaków. Nie zmuszaj jednak dziecka do jedzenia potraw, których nie lubi. 

Porada 5

Szacunek do dzieckahttp://www.wikihow.com/Bring-Up-Good-Children

Kochaj i miej szacunek do swojego dziecka. Im dziecko jest starsze tym oczekuje więcej szacunku i prywatności ale w głębi duszy nadal potrzebuje również miłości. Pokaż mu, że respekt i dojrzała miłość nie oznacza braku czułości. 

Porada 6

Pomoc dzieckuhttp://www.wikihow.com/Bring-Up-Good-Children

Nigdy nie mów do dziecka "Jeżeli będziesz się zachowywał jak dziecko, będę Cię tak traktował!". Takie powiedzenie nie pomaga a dziecko stanie się przez to jeszcze bardziej nerwowe. 

Porada 7

Nauka z dzieckiemhttp://www.wikihow.com/Bring-Up-Good-Children

Ucz się z dzieckiem. Pytaj się dziecka jak minął mu dzień w szkole, co go ucieszyło, jakie miał trudności.

Porada 8

Indywidualizmhttp://www.wikihow.com/Bring-Up-Good-Children

Pozwól dziecku być sobą. Nie wybieraj za niego koloru do pokoju, dodatkowych zajęć czy hobby. Niech samo zadecyduje co chciałoby robić oraz czym się interesuje.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz