szefunio.pl ZwierzetaZabawki dla kota – czym lubią bawić się koty?
ocena ():

Zabawki dla kota – czym lubią bawić się koty?

berlin-1571046-1920.jpg

Choć koty bywają kapryśne, mało który oprze się zabawkom. Koty po prostu potrzebują zabawy – w ten sposób zaspokajają swój instynkt łowiecki. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze gadżety dla zwierzaka.

Jak wygląda zabawa z kotem?

Koty o wiele trudniej zachęcić do aktywności niż psy. Można to jednak zrobić, wykorzystując odpowiednie zabawki. Co ciekawe z kotem można się nie tylko bawić, ale i nauczyć go kilku komend. Wymaga to jednak dobrej więzi ze zwierzęciem, która buduje się właśnie poprzez zabawę.

Z kotem można bawić się w prosty sposób – za pomocą wędki z myszką albo piórkami na końcu. Warto jednak wymyślić bardziej skomplikowane gry. Wspaniałym pomysłem jest zrobienie kryjówek – na przykład z kartonów – w których kot będzie mógł się czaić na zdobycz.

Koty uwielbiają, gdy prowadzona przez nas zabawka mysz przypomina prawdziwe zwierzę. Wspaniale też odnajdują się w sytuacji, gdy muszą swoją „zdobycz” skądś wyciągnąć – spod koca czy z małych pudełek.

Ciekawą propozycją są również zabawki logiczne, które motywują zwierzęta do wysiłku umysłowego. Interaktywny tor przeszkód lub wieża z piłeczkami będzie wspaniałym wyzwaniem dla twojego pupila.

Pamiętaj też, że zwierzęta bardzo lubią rutynę. W związku z tym staraj się z nim bawić codziennie o podobnej porze. Najlepiej też, jeśli po zabawie kot dostanie jedzenie – posiłek lub smakołyk.

Nie zapomnij o potrzebie drapania

Drapak dla kota to świetna zabawka. Dzięki niej zwierzę wyżywa się i tępi pazury, nie niszcząc przy tym mebli, tapet i tapicerek. Do samodzielnej zabawy możesz także zaproponować swojemu kotu także różnorodne gryzaki i myszki. Dobrym pomysłem jest chowanie zabawek i wyciąganie ich raz na jakiś czas – dzięki temu nie znudzą się kotu tak szybko. Doradzamy rozwagę podczas zakupu zabawek wyposażonymi w dzwoneczki – pamiętaj o nocnym trybie życia kota.

Kilka słów w ramach podsumowania

Pamiętaj, że kot niewychodzący będzie potrzebował więcej aktywności w domu. Jednak nawet z kotem wychodzącym należy się bawić – pozwoli to na zbudowanie więzi. Młodsze koty potrzebują koło 1–1,5 godziny zabawy dziennie. Oczywiście długość zabawy musi być dopasowana nie tylko do wieku kota, ale i do jego charakteru i sił. Szeroki wybór zabawek dla kota oraz drapaków znajdziesz pod linkiem https://www.empik.com/dom-i-ogrod/kot/zabawki-i-drapaki-dla-kotow,39610205,s.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz