szefunio.pl ZwierzetaRanking 10 najpiękniejszych zwierząt na świecie
ocena ():

Ranking 10 najpiękniejszych zwierząt na świecie

berlin-1571046-1920.jpg

10. Mandaryn wspaniały

https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3ASynchiropus_splendidus_2_Luc_Viatour_Edit3_MichaLR.jpg

Mandaryn wspaniały (Synchiropus splendidus) pływa w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego w pobliżu Australii, na Tajwanie i na Filipinach. Jego kolor jest podobny do koloru szat, noszonych przez chińskich biurokratów. Niebieski kolor pochodzi z pigmentu komórkowego, który jest unikatowy dla gatunku. Mandarynka ma tylko 6 cm długości. Mieszka w odosobnionych lagunach i rafach, jedząc małe skorupiaki.

9. Fenek pustynny

https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3AFennec_Foxes.jpg

Fenek pustynny (Vulpes zerda) mieszka w Afryce Północnej i na Saharze. Jego ogromne uszy mogą wyrosnąć do 15 cm długości. Lis pustynny to zwierzę głównie nocne, polujące na małe ssaki, ptaki i owady nocą. Może żyć do 14 lat i osiągnąć rozmiar 40 cm, nie uwzględniając ogona 30 cm. Mogą szczekać, mruczeć i warczeć, a ich naturalnym drapieżnikiem jest sowa. "Fennec" to arabskie słowo dla lisa i jest to narodowe zwierzę Algierii.

8. Zimorodek orientalny

https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3ACeyx_erithaca.JPG

Zimorodek orientalny (Ceyx erithaca) ma około 13 cm długości. Żyje w Azji Południowo-Wschodniej i w Indiach blisko strumieni i rzek, dobrze zacienionych obszarów leśnych. Te zimorodki jedzą owady i ślimaki, jak również małe jaszczurki, żaby i kraby, które polują nad brzegiem rzeki. Budują gniazda tunelowe w brzegach, które mogą mieć długość do jednego metra. Budowa takich gniazd może potrwać dłużej niż tydzień. 

7. Gereza trójbarwna

https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3APiliocolobus_kirkii_8.jpg

Gereza trójbarwna to małpa, która mieszka tylko na Zanzibarze, wyspie u wybrzeży Tanzanii. Należy do zagrożonego gatunku. Ludzie z Zanzibaru mają negatywne emocje związane z małpą. Ze względu na jej niezwykły zapach nazywana jest "trującą małpą". Małpy mieszkają w grupach, przy czym stosunek samców do samiec wynosi 1:2. Czerwony colobus zjada liście, nasiona i kwiaty, które znajduje w lasach, obszarach przybrzeżnych i bagnach. 

6. Karakal

https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3ACaracal_Caracal-001.jpg

Karakal swoją nazwę otrzymał od tureckich słów kara kulak, co oznacza "czarne ucho". Zwierze żywi się małymi ssakami, gazelami oraz gadami. Karakal żyje w Afryce i na Bliskim Wschodzie i może dorastać do metra, plus ogon 30 cm.

5. Kraby kandyzowane - Hoplophrys

Kraby kandyzowane rozrastają się do 2 cm i z łatwością dopasowują się do rafy koralowej. Krab może mieć odcień czerwony, biały, żółty lub różowy. Żyje w Oceanie Indyjskim i Pacyfiku.

Kraby kandyzowane rozrastają się do 2 cm i z łatwością dopasowują się do rafy koralowej. Krab może mieć odcień czerwony, biały, żółty lub różowy. Żyje w Oceanie Indyjskim i Pacyfiku.

4. Śmigacz

https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3AEupetomena_macroura1.jpg

Śmigacz mieszka we wschodniej i środkowej Ameryce Południowej. Preferuje obszary półpubliczne, obszerne tereny leśne, obszary przybrzeżne i ogrody, ale unika gęstych lasów tropikalnych. Ma długi ogon, który stanowi połowę jego całkowitej długości. Jego upierzenie jest mieszaniną zieleni, błękitu i fioletu, a trzepoty skrzydeł wykonywany jest około 20 razy na sekundę. Śmigacz jest agresywny w stosunku do innych ptaków.

3. Dendrobates

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Blue.poison.dart.frog.arp.jpg

Żaba z rodziny Dendrobates żyje w lasach tropikalnych w Ameryce Środkowej i Południowej. Ma od 1,5 do 6 cm długości. 

2. Tygrys

https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3APanthera_tigris_tigris.jpg

Tygrysy są największymi i najbardziej przyciągającymi wzrok wielkimi kotami. Mogą rosnąć do 3,3 metra długości i ważyć ponad 300 kg. Żyją do 26 lat. Wyróżnić można 6 podgatunków tygrysów (tygrysy z Bengalu, Syberii, Sumatranu, Malaju, Indochiny i Południowych Chin). Ich futro stanowi doskonały kamuflaż w ich naturalnym środowisku długich traw i terenów zalesionych.

1. Motyl nocny

https://owlcation.com/stem/Top-10-Most-Beautiful-Animals-In-The-World

Muszle motyla o zachodzie słońca mają rozpiętość skrzydeł do 11 cm. Wyróżniają się przepięknym kolorem. Ich jasne aposematyczne kolory ostrzegają drapieżników.

Jest wiele pięknych zwierząt, które nie znajdują się na liście. Należą do nich między innymi: lampart śnieżny, pawie, żółw morski, pingwin, orzeł harpii oraz wiele innych. 

Jest wiele pięknych zwierząt, które nie znajdują się na liście. Należą do nich między innymi: lampart śnieżny, pawie, żółw morski, pingwin, orzeł harpii oraz wiele innych. 

12. Pozbawiony nadziei..

© instagram

13. A na koniec lewitujący kot

'Teraz z pewnością będziesz bezpieczna, mamo!'

© imgur

'Trening z moim ulubionym człowiekiem'.

© imgur

I wreszcie, starają się być miłe, OK?

© redbubble
 

17. Bran Stark

GQ

© patrasevents
 

© thepodphoto
 

© tgcom24
 

© patrasevents
 

© anadolu
 

© tvbest
 

© Vin J.
 

© nature-nest
 

26.

© Spoiled Husky
 

27.

https://www.flickr.com/
 

28.

© Husky Anuko
 

29.

https://www.instagram.com/
 

30.

https://www.instagram.com/
 

31.

https://www.instagram.com/
 
Twoja ocena:

Tagi

#zwierzęta i dzieci #piękne zwierzęta #wyjątkowe zwierzęta #ranking zwierząt

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Zobacz Także

Podobne