szefunio.pl ZwierzetaJak się oswoić z koniem?
ocena ():

Jak się oswoić z koniem?

berlin-1571046-1920.jpg

Wzbudź zaufanie

Oswojenie konia nie należy do najłatwiejszych zadań, jednakże jest to możliwe, dzięki wzbudzaniu w koniu zaufania. Jak tego dokonać? Przede wszystkim pamiętaj, abyś to właśnie Ty przeprowadzał zabiegi pielęgnacyjne konia, m.in. szczotkował, kąpał czy czyścił kopyta. Dzięki wspomnianym zabiegom koń nie tylko będzie czysty i zadbany, ale również zyskają Twoją aprobatę, ponieważ konie znane są z tego, że uwielbiają czesanie całego ciała, a w szczególności grzywy. Kolejną opcją jest przeprowadzenie koniowi masażu relaksacyjnego, który zapewni naszemu koniowi całkowite odprężenie. Dotyk będzie szczególnie korzystny dla konia, który łatwo się płoszy i jest nerwowy - nie potrafi się wyciszyć. Koń masowany w stresujących sytuacjach będzie czuł się przy Tobie komfortowo i bezpiecznie, co przybliży Cię do całkowitego oswojenia konia.

Jak zachowuje się koń w stadzie?

Należy pamiętać, że koń jest nauczony życia w stadzie, dlatego tak ważne jest zapewnienie mu towarzystwa w postaci innych koni, bez których może czuć się źle zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Jeżeli chcesz zaprzyjaźnić się ze swoim wierzchowcem, musisz wiedzieć, jak zachowuje się on w stadzie. Warto obserwować jak koń się przy Tobie zachowuje, czy parska z zadowolenia, czy może wręcz przeciwnie nerwowo rży, gdy jest zdenerwowany.

Nawiąż więź

Nic tak nie połączy człowieka z koniem, jak wspólne spacery - tylko Ty i koń. Takie spacery nie tylko zbliżą was do siebie, ale również oswoją konia z nieznanymi dla niego sytuacjami, zwierzętami oraz przedmiotami, co w późniejszym czasie ułatwi wyjazdy terenowe. Koń, który często zabierany jest na spacery, będzie później bardziej zrelaksowany podczas wyjść i pewniejszy siebie, co przełoży się na bardziej przyjemną jazdę.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Podobne