szefunio.pl PoradyZakup łóżka drewnianego - jakie wybrać?
ocena ():

Zakup łóżka drewnianego - jakie wybrać?

berlin-1571046-1920.jpg

Łóżka drewniane stanowią rewelacyjne rozwiązanie w licznych sypialniach praktycznie pod każdym względem. Łóżka z litego drewna to bowiem wysokiej klasy i piękne meble wyróżniające się na tle innych szczególnymi właściwościami. W zależności od wykorzystania drewna konkretnego pochodzenia, są to: wytrzymałość, twardość, elastyczność czy hipoalergiczność. Możecie zdecydować się choćby na łóżko dębowe, łóżko bukowe lub łóżko sosnowe. W niniejszym artykule dowiecie się, czym różnią się one pomiędzy sobą i jaką opcję najlepiej w danej sytuacji wybrać.

Dziecięce łóżka sosnowe

Łóżka sosnowe produkowane są zazwyczaj specjalnie z myślą o dzieciach oraz alergikach. Łóżka wykonane z drewna sosnowego mają bowiem właściwości hipoalergiczne, a przy tym materiał ten bardzo łatwo poddaje się obróbce. Ostatnia wymieniona cecha stanowi szczególnie pożądaną właściwość w przypadku produkcji drewnianych łóżek dla dzieci. Ta grupa odbiorców ceni sobie bowiem wymyślne konstrukcje, ciekawe wzory w formie oraz kolorowe wybarwienie mebli. Dzięki temu, że drewno sosnowe łatwo poddać obróbce, łóżka te można dowolnie personalizować.

Jakie są zalety łóżek dębowych?

Łóżka dębowe są najdroższą opcją z wymienionych w niniejszym artykule propozycji, jednakże cena jest właściwa dla jakości tych produktów. Drewno dębowe jest bowiem szczególnie twarde i wytrzymałe, dzięki czemu uzyskane przy jego użyciu meble zostają z ich właścicielami na wiele lat. Ponadto łóżka dębowe są wyjątkowo piękne, a ich odpowiednia pielęgnacja oraz konserwacja sprawiają, że zachowują swój estetyczny wygląd i szlachetny charakter.

Łóżka bukowe - dlaczego warto?

Tańszą alternatywą dla łóżek dębowych są łóżka bukowe, które również są bardzo solidne i wytrzymałe. Drewno bukowe nie jest tak twarde jak dębowe, jednakże niesie to za sobą swoje zalety powiązane z większą elastycznością materiału. Drewno bukowe o wiele łatwiej barwić i uzyskać różne ciekawe wzory w formie. Jeśli więc jesteście wielbicielami bogato zdobionych mebli lub szczególnie skomplikowanych form, warto zdecydować się na zakup łóżek bukowych.

Szeroki asortyment łóżek dębowych, łóżek bukowych oraz łóżek sosnowych znajdziecie na stronie internetowej sklepu meblowego MebleMix.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz