szefunio.pl PoradyW jakie części tuningu optycznego warto zainwestować?
ocena ():

W jakie części tuningu optycznego warto zainwestować?

berlin-1571046-1920.jpg

Nie ma chyba kierowcy, który nie marzyłby o przynajmniej chwili spędzonej za kierownicą szybkiego samochodu sportowego. Mimo iż sporty samochodowe cieszą się dużą popularnością, wielu miłośników motoryzacji decyduje się na modyfikacje wizualne samochodów, którymi poruszają się na co dzień. Producenci części samochodowego tuningu optycznego proponują klientom szeroki wybór części i akcesoriów, dzięki którym nawet rodzinny pojazd zyska nieco bardziej sportowy wygląd. Którymi produktami warto się zainteresować? Czy warto wydawać pieniądze na oryginalne części samochodowego tuningu optycznego?

Spoilery

Wielu osobom tuning optyczny kojarzy się z wielkimi spoilerami, w jakie były wyposażone samochody w latach 90-tych XX wieku. Dziś, wraz z rozwojem technologii oraz mody, wyposażenie tuningowe jest zdecydowanie bardziej dyskretne, ale równie spektakularne i funkcjonalne. Jednymi z produktów, jakie zaliczają się do tuningu optycznego są spoilery tylne. To elementy, które montuje się na drzwiach bagażnika albo krawędzi dachu. Dziesięć czy piętnaście lat temu spoilery były duże, ciężkie i nie do końca estetyczne. Dzięki swojej wadze, produkty mocniej dociskały tylną oś, co w efekcie przyczyniało się do polepszenia przyczepności. Dziś spoilery tylne mają zupełnie inną formę i inaczej działają. Nowoczesne spoilery są zdecydowanie mniejsze, lżejsze i mają formę wąskich listewek. Elementy montuje się na karoserii przy pomocy taśmy dwustronnej. Taka lotka sprawia, że powietrze przepływające po karoserii samo w sobie wywiera większy nacisk na tył, co rzeczywiście przekłada się na wzmocnienie przyczepności. W procesach produkcyjnych takich spoilerów wykorzystuje się najczęściej ABS lub włókno szklane.

Dokładki progów

Kolejnymi częściami tuningu optycznego, jakie cieszą się popularnością wśród kierowców są dokładki progów. Produkty mają formę podłużnych listewek, montowanych pod progami. Elementy mają typowo estetyczne zastosowanie i w żaden sposób nie przyczyniają się do polepszenia aerodynamiki. Dokładki progów wizualnie obniżają wysokość nadwozia, przez co pojazd zyskuje sportowy charakter. Listwy pod progi są traktowane jako połączenie dla elementów tuningu znajdującymi się w przedniej oraz tylnej części samochodu. Za sprawą dokładek całość staje się spójna, co znacząco wpływa na ogólną estetykę pojazdu.

Splittery

Wśród najpopularniejszych elementów wyposażenia tuningowego wymienić należy także splittery. Tego typu produkty występują w różnych wariantach i mogą zdobić zarówno przód, jak i tył samochodu. Splittery tylne boczne lub środkowe optycznie obniżają wysokość nadwozia, przez co pojazd prezentuje się bardziej sportowo i nowocześnie. Na szczególną uwagę zasługuje splitter przedni. Ten element również podkreśla sportowy wygląd pojazdy, ale ma także bezpośredni wpływ na aerodynamikę. Dzięki splitterowi powietrze dostające się pod zderzak z większą siłą dociśnie przednią oś, co przełoży się na polepszenie przyczepności oraz stabilności. W zależności od posiadanego modelu samochodu, splittery mogą mieć formę hybrydową albo racingową.

gwarancja jakości

Nowe, pochodzące wprost od producenta części tuningu optycznego to dobra i pewna inwestycja. Takie produkty posiadają gwarancje jakości i są przeważnie precyzyjnie dopasowane do wersji pojazdu. Należy uważać z produktami z drugiej ręki, nabywanymi na giełdach lub poprzez serwisy ogłoszeniowe. W ich przypadku można naciąć się na części niekoniecznie dobrze dopasowane, zniszczone czy nawet wadliwe. Jeżeli chcesz zainwestować w nowoczesne, estetyczne i naprawdę solidne części tuningu optycznego, powinieneś zapoznać się z asortymentem marki MaxtonDesign. Firma jest jedną z wiodących na rynku i oferuje wyposażenie do samochodów aż kilkudziesięciu marek.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz