szefunio.pl PoradyToner oryginalny czy zamiennik - na co się zdecydować?
ocena ():

Toner oryginalny czy zamiennik - na co się zdecydować?

berlin-1571046-1920.jpg

Drukarka laserowa to sprzęt, który nie tylko jest często użytkowany w przestrzeniach biurowych, ale także w przestrzeniach domowych. Laserowe urządzenie drukujące cenione jest za szybkość drukowania i wysoką jakość oferowanych wydruków. W drukarce laserowej wykorzystywane są tonery, jednakże co lepiej wybrać: toner od oryginalnego producenta czy jego tańszy zamiennik?https://www.dmd-tonery.pl/oferta/tonery-zamienniki-dmd 

oryginalny znaczy lepszy?

Oczywiście wśród producentów drukarek panuje przekonanie, że należy wybierać wyłącznie oryginalne rozwiązania do ich drukarek, ponieważ zapewniają one wysoką jakość wydruków, a także zapewniają prawidłowe funkcjonowanie drukarki. Producenci drukarek podkreślają, że zamienniki nie dają żadnej gwarancji niezawodności, ponieważ wiele zależy od jakości składu tonera. Oczywiście poszukiwanie zamiennika, który będzie podobny do oryginalnego tonera może zabrać trochę czasu, jednakże jeżeli koszt jego zakupu będzie niższy, warto z tego rozwiązania skorzystać.

Jakie są zalety oryginalnych tonerów do drukarek laserowych?

Przede wszystkim są one niezawodne, wydajne oraz gwarantują wysoką jakość wydruków. Oczywiście oryginalne tonery podlegają gwarancji - maję one niską temperaturę topienia, dzięki czemu nie tylko wydruk, ale również samo urządzenie jest chronione. Oryginalne tonery charakteryzują się elektrycznością statyczną, która pozwala na utrwalenie wszystkich znaków na drukowanej kartce - wszystkie kolory są odwzorowane perfekcyjnie. Jedyną wadą oryginalnych tonerów jest fakt, że zazwyczaj koszt ich zakupu jest bliski cenie drukarki laserowej. 

Co z zamiennikami?

Przede wszystkim, główną zaletą zamienników oryginalnych tonerów jest ich atrakcyjna cen, która zazwyczaj jest niższa od oryginalnych tonerów w granicy od 50% do 80%. Z drugiej strony, cena zamienników związana jest z oferowaną przez nich jakością - charakteryzują się mniejszą lepkością oraz wymiarami, dlatego praca z drukarką nie jest perfekcyjna i może dojść do uszkodzeń związanych z brakiem dopasowania. Zamienniki są zdecydowanie mniej wydajne, dlatego nie wydrukujemy na nich tyle stron, ile wydrukowalibyśmy na oryginalnych tonerach. Urządzenie drukujące laserowe, w którym są zamontowane zamienniki, może szybciej ulec awarii, która jednak nie zostanie poddana gwarancji ze względu na brak oryginalnych części. Jeżeli chcesz się cieszyć bezawaryjną eksploatacją drukarki laserowej, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na tonery oryginalne.  

Twoja ocena:

Dodaj komentarz