szefunio.pl PoradySkuteczne i efektywne mycie podłóg — mop czy szorowarka?
ocena ():

Skuteczne i efektywne mycie podłóg — mop czy szorowarka?

berlin-1571046-1920.jpg

Skuteczne i efektywne mycie podłóg jest uzależnione od kilku czynników, m.in. od rodzaju materiału z którego wykonane są podłogi, od twardości wody, wykorzystanych środków chemicznych, jak również od urządzeń do mycia podłóg i technik mycia podłogi. Mycie podłóg znacząco różni się od siebie, gdy myjemy płytki, a kiedy musimy doprowadzić do czystości podłogę drewnianą, na której nie powinien znaleźć się nadmiar wody. Na rynku dostępne są różne rodzaje mopów do mycia podłóg, jak również specjalne maszyny do mycia podłóg, która opcja lepiej sprawdzi się w przestrzeni biurowej, a która w domowych warunkach?

Jaki mop wybrać?

Mop jest chyba najpopularniejszym sprzętem do mycia podłóg, niestety nie każdy mop należycie spełni swoje zadanie — bywa, że mopy szybko się zużywają i niedokładnie czyszczą powierzchnie. W przypadku czyszczenia mopem niezwykle ważna jest odpowiednia technika — mop trzeba prowadzić równolegle do linii łączeń płytek lub drewnianych desek. W przypadku parkietów drewnianych warto dokładnie odciskać mopa, aby na podłodze nie został nadmiar wody. Do mycia podłogi mopem używa się letnią lub zimną wodę, ponieważ jeżeli woda jest ciepła, szybko wyparuje ona z podłogi, co może spowodować utworzenie się nieestetycznych smug. Mopy są szczególnie pomocne w sprzątaniu w miejscach, gdzie dostępu nie mają maszyny do mycia podłóg, a także w przypadku, gdy szybko musimy przetrzeć podłogę.

A może szorowarki do podłóg?

Jeżeli chcesz, aby Twoja podłoga została wyczyszczona w szybki i profesjonalny sposób, koniecznie zdecyduj się na szorowarki do podłóg, za których sprawą nie tylko dokładnie wyczyścisz podłogi, ale również zapewnisz ich kompleksową pielęgnację. Profesjonalne szorowarki gwarantują ergonomię pracy, ponieważ są łatwe w sterowaniu i prowadzi się je nadzwyczaj lekko i wygodnie. Solidna konstrukcja szorowarek oraz odpowiednia moc silnika pozwalają dostosować szorowarki do swojego przeznaczenia. Szorowarki świetnie sprawdzą się zarówno na dużych, jak i na małych powierzchniach użytkowych.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz