szefunio.pl PoradyProdukty z glicerolem, które powinieneś mieć w domu!
ocena ():

Produkty z glicerolem, które powinieneś mieć w domu!

berlin-1571046-1920.jpg

Gliceryna nie tylko występuje w składzie wyrobów medycznych, ale również kosmetyków, ponieważ w pozytywny sposób wpływa na ich konsystencję, trwałość, jak również gwarantuje silne nawilżenie. Gliceryna, która znana jest również pod nazwą "glicerol" to gęsta i bezwonna ciecz o lekko słodkawym smaku, która należy do alkoholi trójwodorotlenowych. Glicerynę można podzielić na glicerynę naturalną, która jest stworzona z tłuszczu roślinnego lub zwierzęcego, jak również glicerynę syntetyczną, która uzyskiwana jest z propylenu. W jakich domowych produktach najczęściej możemy spotkać glicerynę?

Najpopularniejsza substancja w produktach kosmetycznych

Ze względu na niewielkie cząsteczki gliceryny niezwykle łatwo wnika ona w głąb skóry, a także ułatwia do niej transport innych cennych substancji, dlatego tak chętnie jest wykorzystywana w produkcji kosmetyków. Najczęściej glicerol spotkamy w składzie kremów nawilżających zarówno do twarzy, jak i całego ciała - wspomniana substancja gwarantuje odpowiednie nawilżenie skóry, a także nadanie jej odpowiedniej elastyczności i gładkości. Gliceryna chętnie stosowana jest w kremach do stóp oraz do rąk, kremach ochronnych w sezonie zimowym, jak również w kosmetykach przeznaczonych do włosów, którym nadaje blasku, a także wzmacnia je i maksymalnie nawilża.

W jakich wyrobach medycznych jest glicerol?

Glicerol jest jednym ze składników produkowanych przez nasz organizm, jego wytwarzaniem zajmują się przede wszystkim nerki i wątroba. Jakie wyroby medyczne z glicerolem warto mieć w przestrzeni domowej? Przede wszystkim jeżeli często zmagamy się z suchymi gałkami ocznymi lub przebywamy długo przed ekranem komputera, warto mieć pod ręką krople do oczu z glicerolem, które pozwolą złagodzić objawy przeszkadzające w komfortowym funkcjonowaniu. Glicerol łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry, zapobiega on również nadmiernemu rogowaceniu się naskórka. W każdym domu powinny również znajdować się czopki glicerynowe, ponieważ gwarantują one pełne bezpieczeństwo dzieciom powyżej 3. roku życia, jak również kobietom w ciąży podczas zaparć - działają one pobudzająco na jelita. Co więcej, czysty glicerol dostępny jest w syropach, które zostały wykonane na bazie czystego glicerolu i łagodzą podrażnienia gardła, które są bezpośrednio związane z suchym kaszlem. Stosowanie syropu u dzieci umożliwi złagodzenie podrażnienia związanego nie tylko z suchym kaszlem, ale również z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz