szefunio.pl PoradyPożyczka hipoteczna - co trzeba wiedzieć?
ocena ():

Pożyczka hipoteczna - co trzeba wiedzieć?

berlin-1571046-1920.jpg

Mnóstwo przedsiębiorców zainteresowanych kupnem nieruchomości komercyjnych nie posiada na tyle dużej ilości wolnych środków finansowych, aby bez wzięcia kredytu bądź pożyczki zrealizować swoje plany. Kredyt hipoteczny udzielany przez bank ma mnóstwo zalet, ale też towarzyszą mu dość rygorystyczne wymogi, które koniecznie musi spełniać przedsiębiorca. Pożyczki hipoteczne są tutaj o wiele bardziej elastyczne i jednocześnie przyświecają im zasady zbliżone do idei kredytów. Przedsiębiorcy prowadzący swą działalność na Podkarpaciu mogą skorzystać z pożyczki hipotecznej dla firm Rzeszów, która udzielana jest przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju w celu zakupu nieruchomości. Czym ona w zasadzie jest, na czym polega i jakie są jej podstawowe warunki?

Pożyczka hipoteczna - czym jest?

Podstawowa definicja i zasady spłaty kredytu hipotecznego są raczej powszechnie znane. Kredytobiorca otrzymuje ustalone środki finansowe na konkretny cel (w interesującym nas przypadku jest to zakup nieruchomości) i następnie zobowiązany jest spłacać uzgodnione raty w podanych terminach. Sama w sobie nieruchomość znajduje się pod zastawem (hipoteka może być różna), co stanowi zabezpieczenie dla banku w sytuacji, gdyby kredytobiorca nie wywiązał się ze swojej części umowy. Pożyczka hipoteczna dla firm Rzeszów oferowana przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju przebiega na podobnych zasadach. Może zostać przyznana po spełnieniu konkretnych warunków przez przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy prowadzą swoje firmy lub ich oddziały w województwie podkarpackim.

Warunki pożyczki hipotecznej dla firm

Omawiana usługa to nic innego jak pożyczka na zakup nieruchomości na Podkarpaciu, która przyznawana jest przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju na rozwój firmy. Przedsiębiorca może uzyskać aż do miliona złotych, aby móc zainwestować w zakup działki, budynku lub lokalu. Jednym z podstawowych warunków tej pożyczki hipotecznej jest wkład własny, który musi wynosić 10%. Szczegółowe informacje oferty są przekazywane przez wykwalifikowanych pracowników działu sprzedaży Podkarpackiego Funduszu Rozwoju, a podstawowe kwestie związane z oprocentowaniem, karencją i nie tylko znajdują się na stronie internetowej tej spółki samorządowej.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz