szefunio.pl PoradyPanele ogrodzeniowe- czemu, jakie i gdzie kupić?
ocena ():

Panele ogrodzeniowe- czemu, jakie i gdzie kupić?

berlin-1571046-1920.jpg

Wykonanie estetycznie wyglądającego ogrodzenia wokół domu, szkoły czy siedziby Twojej firmy wcale nie musi być drogie i skomplikowane. Panele ogrodzeniowe powstały dla ludzi ceniących prostotę i przystępne ceny. To rozwiązanie ma wiele zalet. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów paneli ogrodzeniowych, różnią się one kolorem, strukturą oraz kształtem.

Uniwersalność i wytrzymałość, czyli główne zalety paneli ogrodzeniowych

Ogrodzenie panelowe sprawdzi się w przypadku wielu miejsc i obiektów. Z powodu swojej wytrzymałości, jest świetnym rozwiązaniem na podwórku, po którym biega duży pies. Sprawdzi się także jako zabezpieczenie magazynów. Paneli, w przeciwieństwie do siatki, nie da się pociąć. Ogrodzenie jest odporne na korozję i wszelkiego rodzaju odkształcenia i wygięcia. Niższy odpowiednik świetnie nada się do ogrodzenia placu zabaw. Wytrzymałość i odporność na zniszczenia zapewni dziecku bezpieczeństwo, a brak ostrych krawędzi i zakończeń nie zagrozi w żaden sposób jego zdrowiu. Ogrodzenie panelowe znajdzie zastosowanie na wszelkiego rodzaju obiektach sportowych. Nie wygina się jak zwykła siatka, jest więc odporne na uderzenia piłką. Wyższe panele sprawdzą się idealnie na obiektach wojskowych i lotniskach.

Rodzaje paneli ogrodzeniowych

Współczesny rynek daje nam szeroki wybór wszelkiego rodzaju produktów. Podobnie sprawa ma się w przypadku paneli ogrodowych.
W sprzedaży dostępne są tańsze panele płaskie oraz sztywniejsze panele przetłaczane. Liczba przetłoczeń zależy przede wszystkim od wysokości ogrodzenia. Panele różnią się także rodzajem zastosowanego zabezpieczenia antykorozyjnego. Niektóre panele zostają jedynie ocynkowane. Proces ten polega na starannym i wieloetapowym oczyszczeniu elementów ogrodzenia, a następnie stworzeniu powłoki ochronnej przy pomocy roztopionego cynku. Inne, po ukończeniu procesu cynkowania są jeszcze malowane. Użyta do tego sproszkowana farba zostaje nałożona metodą natrysku elektrostatycznego. Elementy utwardza się w piecu w temperaturze 200 stopni. Dzięki temu utworzona zostaje, jeszcze bardziej odporna na korozję, wysokie temperatury i chemikalia powłoka zabezpieczająca.
Kolejnym czynnikiem różniącym poszczególne panele ogrodzeniowe jest oczywiście ich wysokość. Tworzone od bardzo niskich po wysokie. W końcu przecież inne ogrodzenie zastosujemy na placu zabaw, a inne do zabezpieczenia magazynu czy bazy wojskowej.

Gdzie kupić?

Dobry, sprawdzony sklep to gwarancja jakości każdego ogrodzenia, dlatego warto zwrócić uwagę na firmę Mati-Met, która ma w ofercie panele ogrodzeniowe w atrakcyjnych cenach. Znajdziesz tam wszystko od słupków, przez furtki i bramy, po niezbędne do montażu akcesoria. Firma zapewnia transport materiałów, a także usługę profesjonalnego montażu ogrodzenia. Dostępne są panele ogrodowe w kilku kolorach: zielone, szare, czarne oraz grafitowe. Istnieje szeroki wybór wysokości oraz kształtu poszczególnych elementów. Z Mati-Met z łatwością dobierzesz odpowiednie ogrodzenie, do każdego możliwego obiektu.

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz