szefunio.pl PoradyNa co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca?
ocena ():

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca?

berlin-1571046-1920.jpg

Wybór materaca wcale nie jest taki prosty. Należy zwrócić swoją uwagę na kilka kwestii, dzięki czemu tuż po przebudzeniu będziemy się czuć wypoczęci i gotowi do działania. Zregenerowany organizm gwarantuje nie tylko większą wydajność podejmowanych działań, ale również większe skupienie podczas wykonywania służbowych i domowych obowiązków. Wybór wysokiej jakości materaca zapewni nam zdrowy oraz spokojny sen. Czym kierować się podczas wyboru materaca?

Zapewnij wsparcie kręgosłupowi

Jeżeli każdego ranka chcesz się czuć wypoczęty, koniecznie zainwestuj w wysokiej jakości materac. Wybierając materac, należy kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami, ponieważ tylko w taki sposób zapewnisz kręgosłupowi odpowiednie podparcie i rozluźnienie mięśni. Dokonując wyboru materaca, warto zwrócić uwagę na wagę i wzrost użytkowników. Zazwyczaj miękkie materace polecane są dla osób ważących poniżej 60 kg, średniej twardości materace oraz materace twarde są natomiast polecane dla osób ważących w przedziale od 60 do 110 kg. Także wzrost ma znaczenie, ponieważ masa ciała będzie rozkładać się inaczej w zależności właśnie od wielkości. Materac powinien być dostosowany bezpośrednio do ramy łóżka, a także być co najmniej 20 cm większy od jego użytkownika. 

Jakie są rodzaje materacy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, na który z nich najlepiej się zdecydować? Dużą popularnością cieszą się materace sprężynowe oraz materace kieszeniowe, które gwarantują odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa, ponieważ każda sprężyna działa niezależnie od siebie. Materac zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a także wysoką higienę jego użytkowania. Jeżeli szukasz materaca, który ma dobry stosunek jakości do ceny, koniecznie zastanów się nad materacem piankowym, który dopasowuje się do ciała, jednakże się nie odkształca i nie odgniata. Dla alergików najlepszym rozwiązaniem będzie materac lateksowy, który ma również właściwości antybakteryjne i alergeny nie utrzymują się na jego powierzchni. A co jeżeli zmagasz się z problemami zdrowotnymi? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie materac termo-elastyczny, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika i gwarantuje odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz