Mniej znane systemy rozkładania sofy, który wybrać?

Sofy rozkładane cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są chętnie wstawiane do przestrzeni salonów lub pokojów dziennych, gdzie służą nie tylko jako meble wypoczynkowe i reprezentacyjne, ale również jako meble do spania w przypadku gdy na noc mają zostać zaproszeni goście. Od systemu rozkładania mebli zależy czy zyskamy równomierną przestrzeń do wypoczynku, a także czy rozkładanie mebla będzie proste i szybkie w wykonaniu. Oprócz najbardziej popularnych systemów "klik-klak" czy systemu DL lub systemu Delfin, na rynku dostępne są również mniej popularne systemy rozkładania. Czym charakteryzują się wspomniane systemy?
System belgijski
Belgijski system rozkładania sofy często nazywany jest potocznie sedakiem, ponieważ często jest porównywany oferowaną formą do łóżka polowego. Sofy z systemem belgijskim rozkłada się w dość prosty sposób, ponieważ wystarczy po prostu wyciągnąć stalową konstrukcję, która jest ukryta tuż pod siedziskiem i ustawić ją na nogach. Dzięki takiemu systemowi rozkładania zyskujemy na jednolitej powierzchni spania, jednakże warto wiedzieć, że sofy z takim systemem rozkładania nie są wyposażone w pojemniki na pościel. Tego typu system najlepiej sprawdzi się w mieszkaniach, w których rzadko korzysta się z funkcji spania, ponieważ metalowa konstrukcja może okazać się mało wygodna w codziennym użytkowaniu.
System włoski
Włoski system rozkładania sofy jest polecany w przypadku, gdy będziemy codzienne rozkładać mebel w celu udania się na nocny wypoczynek. W takim systemie rozłożenie mebla rozpoczynamy od pociągnięcia oparcia, dzięki czemu oparcie i siedzisko się składają, a spod nich wysuwa się wygodny materac. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy na komfortowej powierzchni spania, którą można szybko rozłożyć, bez konieczności odsuwania jej od ściany.
System puma
W przypadku systemu puma, aby rozłożyć kanapę, należy delikatnie unieść siedzisko i przyciągnąć do siebie, a następnie opuścić ku dołowi — w tym momencie druga część leżanki rozłoży się samoistnie. Zaletą tego rozwiązania z pewnością jest szybkość rozłożenia sofy bez większego wysiłku.
Dodaj komentarz