szefunio.pl PoradyKiedy będziemy mogli pójść do restauracji?
ocena ():

Kiedy będziemy mogli pójść do restauracji?

berlin-1571046-1920.jpg

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną biznes gastronomiczny był zamknięty przez dobre kilka miesięcy - restauracje, knajpy oraz kawiarnie mogły serwować swoje produkty klientom tylko na wynos lub za pośrednictwem dowozu. Maj jest miesiącem znacznego luzowania obostrzeń po trzeciej fali COVID-19. Luzowanie jest możliwe, ponieważ coraz więcej osób poddaje się szczepieniom, jak również z dnia na dzień widoczna jest mniejsza ilość zachorowań i zgonów. Ciepła pogoda sprzyja zmianom na lepsze - każdy z nas po czasach lockdownu chce wyjść razem ze znajomymi na miasto i cieszyć się beztroskimi chwilami. Kiedy będzie można pójść do restauracji?

Ogródki gastronomiczne

Pierwszym poluzowaniem w gastronomii jest umożliwienie lokalom gastronomicznym przyjmowanie gości w ogródkach przynależących do danego lokalu. Ogródki są przeznaczone do prowadzenia sezonowej działalności służącej do celów gastronomicznych. Otwarte mają zostać również ogródki przy lokalach znajdujących się na stacjach paliw czy przy kawiarniach. W ogródkach gastronomicznych od 15 maja można spędzić czas razem z rodziną, jak i przyjaciółmi delektując się swoim towarzystwem, świeżym powietrzem i smacznymi daniami czy napojami. Również od 15 maja nie trzeba nosić maseczek na świeżym powietrzu, a jedynie w miejscach ogólnodostępnych, środkach transportu zbiorowego oraz w miejscach sprawowania kultu religijnego.

Kiedy będzie można zjeść w lokalu?

Od 29 maja bieżącego roku klienci będą mogli przebywać wewnątrz lokalu w celu spożycia posiłku i miłego spędzenia czasu. Co więcej, jedzenie stacjonarnie nie tylko zapewni Ci restauracja Jarosław, ale również będzie można spożywać dania w wydzielonej strefie gastronomicznej na stacjach benzynowych. Warunkiem luzowania wspomnianych obostrzeń jest przestrzeganie przez klientów restauracji kilku zasad, m.in. powinni oni mieć zakryte usta i nos maseczką wchodząc do restauracji i do czasu zajęcia przez nim miejsc, w których będą spożywali napoje i posiłki. Obowiązek nakrycia ust i nosa dotyczy również obsługi.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz