szefunio.pl PoradyJaki rodzaj połączenia z drukarką wybrać?
ocena ():

Jaki rodzaj połączenia z drukarką wybrać?

berlin-1571046-1920.jpg

Mimo że powstają różne nowinki technologiczne i rozwijają się wręcz w zawrotnym tempie, sporo osób nie ma świadomości odnośnie możliwości obecnych drukarek laserowych i drukarek atramentowych. Przed zakupem danego urządzenia drukującego zdecydowanie warto się z nimi zapoznać oraz rozważyć potrzeby swoje lub prowadzonej firmy. Jedną z podstawowych kwestii związanych z działaniem danego sprzętu jest rodzaj połączenia z innymi urządzeniami. To właśnie ono decyduje o tym, z jakich i ilu sprzętów będziemy mogli korzystać i oczywiście nie tylko. Niniejszy artykuł przybliży Wam tę kwestię poprzez przedstawienie czterech rodzajów połączeń z drukarką.

Jakie są rodzaje połączeń z drukarką?

Współcześnie można się spotkać z różnymi rodzajami połączeń z drukarką, wśród których najpopularniejszymi rozwiązaniami są: BLUETOOTH, LAN, USB i WIFI. Opcjami całkowicie bezprzewodowymi i umożliwiającymi obsługę wielu urządzeń są połączenia WIFI oraz BLUETOOTH. WIFI dostarcza przy tym więcej możliwości, ponieważ nie ogranicza nas aż tak jak BLUETOOTH, jeśli chodzi o odległość znajdowania się od danego urządzenia drukującego. Drukarki wyposażone w połączenie LAN (mimo że wymaga ono połączenia przy pomocy kabli) pozwalają na wykonywanie wydruków z poziomu różnych sprzętów.

Pod tym kątem najbardziej ogranicza nas drukarka korzystająca z połączenia USB. Pomimo mniejszej ilości możliwości, rozwiązanie to wciąż wykorzystywane jest w licznych domach, mieszkaniach i niewielkich firmach. Jest ono tańsze i bardzo wygodne w sytuacji, gdy wykonujemy wydruki tylko z poziomu jednego urządzenia, którego miejsce raczej rzadko się zmienia. Można również się spotkać z drukarkami umożliwiającymi wykonywanie wydruków z pendrive'ów podłączanych do wejścia USB. Rozwiązanie to może okazać się bardzo pomocne w sytuacji, w której będziemy mieli konieczność szybkiego wykonania wydruków i nie będziemy w danym momencie dysponować wolnym komputerem.

WIFI, USB, BLUETOOTH czy może LAN?

Rodzaje połączeń z drukarką - WIFI, USB, LAN czy może BLUETOOTH? To zależy od indywidualnych oczekiwań i konkretnych potrzeb. Najważniejszą kwestią jest fakt, gdzie dane urządzenie drukujące jest kupowane - do domu czy do firmy (oraz do jakiego sektora ona należy). Wielkie biura, korporacje, instytucje oraz inne firmy funkcjonujące w różnych branżach wymagają zazwyczaj możliwości połączenia jednej drukarki z większą ilością urządzeń. Dlatego też najczęściej wybierane są do nich drukarki wykorzystujące połączenie WIFI albo LAN.

Opcje te wymagają większych nakładów finansowych, jednak stanowią inwestycję w wydajność i efektywność pracy. Osoby prywatne oraz właściciele niewielkich przedsiębiorstw bardzo często nie potrzebują aż tak kosztownych rozwiązań. Przyszli właściciele drukarek powinni wziąć pod uwagę jeszcze inne kwestie, na które składają się przede wszystkim: rodzaj posiadanego urządzenia lub urządzeń, ilość obsługiwanych sprzętów, interesująca nas cena drukarki oraz odległość danego urządzenia od drukarki. Uświadomienie sobie swoich rzeczywistych potrzeb i oczekiwań pomoże Wam odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące najlepszej opcji.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz