szefunio.pl PoradyJak utrzymać czystość w hotelu?
ocena ():

Jak utrzymać czystość w hotelu?

berlin-1571046-1920.jpg

Zapewnienie czystości w hotelu to niezwykle ważny czynnik - jedna z podstawowych kwestii wpływających na samopoczucie gości. Klienci cenią sobie czystość i świeżość, co znacząco podnosi ich późniejsze doświadczenie wypoczynku oraz składa się na wystawioną ocenę hotelu. Goście przede wszystkim pragną przebywać w zadbanych pomieszczeniach, które nie posiadają „śladów użycia”, ciesząc się z oferowanych usług.

Urządzenia i środki do utrzymania czystości w hotelu

Chcąc zadbać o wysoki standard czystości w hotelach, ich właściciele muszą przestrzegać szczegółowych procedur sprzątania - mycia i dezynfekcji. Jednym z najważniejszych czynników jest dobranie odpowiednich środków myjących, które dedykowane są do konkretnych zastosowań, ponieważ takie środki lepiej poradzą sobie z zabrudzeniami oraz dodatkowo będą pielęgnować czyszczoną powierzchnię - jednym słowem to zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

Utrzymanie perfekcyjnej czystości w hotelu zdecydowanie nie należy do prostych zadań. Jednakże proces ten trzeba rozpocząć od dobrania odpowiedniej grupy produktów chemicznych do czyszczenia spełniających wymogi panujące w sektorze usług, następnie maszyny czyszczące, jak i firmy sprzątające, których specjalnie wykwalifikowani pracownicy, zajmą się konkretnym sprzątaniem powierzchni. W miejscu takim jak hotel istnieje bardzo duża liczba różnorodnych powierzchni wymagających czyszczenia, dlatego też wymagają one stosowania zróżnicowanych preparatów spełniających określone wymagania.

Liderzy w dziedzinie sprzętu do utrzymania czystości w hotelach

Jedną z firm prosperujących na rynku sprzątającym, która zajmuje się sprzedażą, wynajmem oraz serwisem maszyn czyszczących, jest LINEA Dominika Jakubczyk Spółka Jawna. W swojej kompleksowej ofercie prowadzą sprzedaż specjalnie ukierunkowanych maszyn, takich jak:

  • profesjonalne odkurzacze hotelowe, które w skuteczny sposób czyszczą wykładziny dywanowe i dywany znajdujące się w recepcjach, korytarzach czy pokojach hotelowych. To urządzenia poręczne i niezwykle łatwe w obsłudze — nie tylko zbierają zanieczyszczenia z powierzchni, ale również skutecznie wyczesują je z najgłębszych warstw dywanu, działając niczym trzepaczka.
  • wózki hotelowe do sprzątania, które pomagają w zachowaniu czystości w hotelach o dowolnej powierzchni. Sprzętem można obsłużyć wszystkie pokoje hotelowe, a także wysprzątać pozostałe pomieszczenia i korytarze w obiekcie. Wózki SPLAST posiadają praktyczne rozwiązania, takie jak: przesłony zawartości, cichoskrętne koła, szerokie półki, pojemne kuwety na akcesoria, a także możliwość rozbudowania o kolejne zestawy, które zapewnią kompleksowe zaopatrzenie każdego wózka.


Komfort gości przebywających w przestrzeni hotelu nie zależy wyłącznie od panującej atmosfery, ale przede wszystkim od czystości oraz poziomu utrzymanej higieny. Uporządkowany hol, pachnące świeżością pokoje oraz zdezynfekowane łazienki zachęcają gości hotelowych do ponownego skorzystania z usług placówki hotelowej.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz