szefunio.pl PoradyJak sobie poradzić z zaschniętym tuszem w drukarce?
ocena ():

Jak sobie poradzić z zaschniętym tuszem w drukarce?

berlin-1571046-1920.jpg

Zaschnięty tusz w drukarce to nie lada problem. Każdy kto drukuje z pewnością się z nim spotkał. Wystarczą dłuższe przerwy w drukowaniu, by w drukarce atramentowej zaschnął tusz. Wówczas nie można niczego wydrukować, na papierze pojawiają się paski lub inne zabrudzenia co znacznie zakłóca jakość wydruku. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy i dowiedzenie się czy przyczyna rzeczywiście leży po stronie zaschniętego tuszu. Jeśli okaże się, że tak to istnieje klika sposobów na poradzenie sobie z zaschniętym tuszem w drukarce. Jakie? Odpowiedź w poniższym artykule.

 

 

Sposoby wyczyszczenia drukarki z zaschniętego tuszu

Pierwszym krokiem do poradzenia sobie z zaschniętym tuszem jest wyczyszczenie dysz tak, by nie zalegał w nich zaschnięty tusz. Wykonanie tego nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy zakupić specjalistyczny płyn do udrożniania głowic, spodek i kilka płatków kosmetycznych lub ściereczka. Kartridż z dyszą należy usunąć z drukarki Rzeszów i postawić dyszą na nasączonych płynem płatkach kosmetycznych. Po około pół godziny wystarczy osuszyć dyszę przy pomocy papierowego ręcznika, a następnie włożyć do drukarki. Jeśli ta metoda nie przyniesie oczekiwanych skutków, można kartridż postawić bezpośrednio w płynie udrażniającym tak, aby płyn nie dotykał innych elementów pojemnika. Po kilku godzinach wystarczy sprawdzić. Jeżeli znowu okazałoby się ze coś jest nie tak, warto wprowadzić kilka kropel płynu bezpośrednio do dyszy za pomocą pipety lub strzykawki Nowoczesne drukarki mają w ustawieniach opcję automatycznego czyszczenie głowicy po włączeniu urządzenia. Zapobiega to zasychaniu tuszu. Jednak zbyt częste korzystanie z tej funkcji może przyczynić się do zmarnowania sporej ilości atramentu, ponieważ jest on używany podczas wykonywania tej czynności.

W przypadku drukarek, których kartridże są zintegrowane z głowicami drukującymi zaschnięty tusz nie jest aż takim problemem. Wystarczy wówczas wymienić pojemnik na nowy lub udrożnić go ręcznie. Dużo bardziej skomplikowane jest kiedy głowica stanowi niewymienny element urządzenia. Wtedy koszt wymiany tego elementu często przewyższa koszt urządzenia. Przed przystąpieniem do czyszczenia dysz trzeba pamiętać że każda taka czynność ingeruje w urządzenie i jeśli zrobimy to nieprawidłowo może zostać ono uszkodzone. Jeśli więc nie jesteśmy pewni swoich umiejętności warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. W specjalistycznych punktach zaschnięty tusz jest czyszczony za pomocą wanienki ultradźwiękowej. Jednym ze sposobów uniknięcia zasychania tuszy jest unikanie zbyt długich przestojów w drukowaniu. Warto przynajmniej raz w tygodniu skorzystać z urządzenia by nie musieć radzić sobie z zaschniętym tuszem.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz