szefunio.pl PoradyJak dbać o nagrobki granitowe?
ocena ():

Jak dbać o nagrobki granitowe?

berlin-1571046-1920.jpg

O nagrobki i pomniki powinniśmy dbać nie tylko przed Świętem Zmarłych, ale przez cały rok. Zwłaszcza o grobowce wykonane z granitu. Miejsca spoczynku naszych bliskich powinny być zawsze uporządkowane i uprzątnięte, dzięki czemu pomnik w pełni odda cześć pamięci zmarłego. Do najczęściej spotykanych nagrobków należą te wykonane z granitu. Zakład kamieniarski Piotra Sochy z Łańcuta oferuje wysokiej jakości i niezwykle estetyczne grobowce granitowe w wielu wzorach i kolorach. Jak o nie właściwie dbać? 

Na co zwrócić szczególną uwagę

Decydując się na wybór pomnika z granitu trzeba mieć na uwadze, że produkt ten ma posłużyć przez długie lata. Aby tak rzeczywiście było, trzeba zadbać o właściwą pielęgnację tego kamienia. Materiał ten stosowany jest od tysiącleci i doskonale sprawdza się także współcześnie. Granit jest odporny na uszkodzenia, twardy i wytrzymały. W jego przypadku najwięcej szkody mogą przynieść przede wszystkim opady deszczu i śniegu, za sprawą których kamień traci na odporności i nie prezentuje się tak pięknie, jak w momencie montażu.

jak pielęgnować granit

Aby zachować pomniki w jak najlepszej kondycji, warto regularnie poddawać je myciu. Optymalnym rozwiązaniem jest wykonywanie tej czynności raz w miesiącu. Jeśli nie ma takiej możliwości, warto myć grobowiec przynajmniej raz na kwartał. Do tego celu najlepiej stosować mieszankę octu i ciepłej wody. Roztwór należy wylać na miękką szmatkę lub gąbkę i delikatnie ścierać brud z powierzchni kamienia. Należy przy tym uważać, byu nie zarysować jego tafli. Do usuwania zabrudzeń woskowych należy użyć drewnianej łopatki, a oczyszczoną powierzchnię trzeba potem przemyć czystą wodą. Co prawda można znaleźć w sklepach specyfiki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji nagrobków granitowych, ale z ich używaniem trzeba uważać. Jeśli już zdecydujesz się na zakup takiego środka, sprawdź go na mniej widocznej części granitu zanik potraktujesz nim cały nagrobek. Trzeba też pamiętać, że granit nie lubi typowo natłuszczających środków pielęgnacyjnych. Kamień ten musi mieć stały dostęp powietrza, który w przypadku zastosowania pasty woskowej jest ograniczony.

firma sprzątająca

Jeśli szukasz najlepszych fachowców, którzy wykonają piękny i solidny grobowiec z granitu, powinieneś zapoznać się z ofertą zakładu kamieniarskiego Piotra Sochy. Jeśli z kolei chcesz zadbać o czystość i porządek mogił swoich bliskich, ale mieszkasz zbyt daleko, by opiekę tę sprawować samodzielnie, z pomocą przyjdzie Ci firma Biała Lilia. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w porządkowaniu nagrobków i przestrzeni je otaczającej. Biała Lilia oferuje wiele korzystnych pakietów, dzięki którym zapewnisz sobie regularne sprzątanie i mycie nagrobków bliskich - sprzątanie grobów Warszawa.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz