szefunio.pl PoradyDrukarka laserowa czy urządzenie wielofunkcyjne do biura?
ocena ():

Drukarka laserowa czy urządzenie wielofunkcyjne do biura?

berlin-1571046-1920.jpg

Drukarka jest niezwykle powszechnym urządzeniem, które jest wykorzystywane w warunkach domowych, jak i w przestrzeniach biurowych do drukowania zdjęć, dokumentów oraz faktur. Jednakże czasem może okazać się, że drukarki laserowe nie są wystarczające, ponieważ nie mają one funkcji skanowania i kopiowania, które przydają się podczas pracy w biurze. W takim przypadku lepszą opcją wydaje się urządzenie wielofunkcyjne, które są wyposażone w wiele nowoczesnych opcji ułatwiających i usprawniających proces drukowania. Jeżeli w przestrzeni biura chcemy kompleksowe urządzenie, tzw. 3 w 1 jednym, warto zainwestować w urządzenie wielofunkcyjne, zamiast w trzy osobne urządzenia do wykonywania wymienionych funkcji.

Drukarki laserowe i atramentowe

Na rynku dostępne są drukarki laserowe lub drukarki atramentowe. Te pierwsze nadają się do druku dokumentu czarno-białych, a niektóre modele umożliwiają wydruk dokumentów kolorowych, jednakże są one znacznie droższe od wersji monochromatycznych. Natomiast drukarki atramentowe idealnie nadają się do druku dokumentów, jak również grafik i zdjęć. Do przestrzeni biurowych najczęściej kupowane są drukarki laserowe, które pomimo tego, że cena za urządzenie jest nieco wyższa, rekompensują się podczas procesów eksploatacji, które wychodzą taniej niż w przypadku drukarki atramentowej. Wydruki z drukarki laserowej są trwałe, dlatego mają zwiększoną odporność na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Podobnie jak urządzeniom wielofunkcyjnym drukarkom laserowym nie zaszkodzi dłuższy przestój. Za urządzeniem wielofunkcyjnym do przestrzeni biura przemawia jednak to, że jak wskazuje sama nazwa drukarki, posiada ona wyłącznie jedną funkcję — drukowanie. W niektórych modelach zdarza się, że drukarka będzie miała wbudowane Wi-Fi i NFC czy moduł druku dwustronnego.

Zalety urządzenia wielofunkcyjnego

Urządzenie wielofunkcyjne jest swego rodzaju rozbudowaną drukarką, która posiada ksero oraz zintegrowany skaner. Niektóre modele urządzeń wielofunkcyjnych są wyposażone w modele faksu, dotykowy wyświetlacz, funkcję przesyłania zeskanowanych dokumentów bezpośrednio do komputera lub na pocztę mailową. Urządzenie wielofunkcyjne będzie świetną opcją jeżeli chcesz wykonywać kopie dokumentów bez konieczności włączania komputera czy skanować dokumenty w wersji cyfrowej.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz