szefunio.pl Porady7 Podstawowych zasad etykiety, które większość z nas wciąż łamie
ocena ():

7 Podstawowych zasad etykiety, które większość z nas wciąż łamie

berlin-1571046-1920.jpg

Dobre maniery są tak różne, jak ludzie, którzy je pokazują. Eskimosi natykają się na siebie nawzajem, Japończycy zawsze zdejmują buty przed wejściem do domu, a tajlandzcy obywatele nigdy nie pokazują butów - to jest niewłaściwe. Niemniej jednak, istnieją pewne zasady etykiety, które należy przestrzegać bez względu na narodowość. Wszyscy jednak powinni chcieć być grzeczną osobą!

W Szefunio.pl chcemy skierować twoją uwagę na niektóre zlekceważone normy dotyczące etykiet, które stały się powszechne i mile widziane w naszych czasach.

1. Noszenie damskich toreb

Maniery noszenia torebek © julesjuliejuliet/instagram

Nasze smartfony z każdym dniem stają się coraz większe i prawie nie ma osoby, która nie ma torby, żeby ją włożyć. Oto jak sobie z nimi poradzić:

  • Zawsze noś torbę na lewej ręce lub ramieniu, aby prawa ręka była wolna od uścisków dłoni.
  • Nigdy nie noś kobiecej torby, jeśli jesteś mężczyzną, nawet jeśli ją kochasz. Nie dotyczy to jednak ciężkich toreb na zakupy.
  • Nie umieszczaj torby na stole lub na podłodze obok siebie w restauracji. Możesz zawiesić go na krześle lub na haku, który czasami znajduje się po stronie lub bezpośrednio pod stołem.

2. Okazywanie szacunku na siłowni

Kultura na siłowni © aliceinrunderland88/instagram © elyasbinyahya/instagram

To, że nie jest to sala balowa lub biuro biznesowe, nie oznacza, że ​​możesz robić, co chcesz, ignorując innych. Wciąż jest sposób na poprawne działanie.

Spóźnianie się na zajęcia grupowe nie oznacza, że ​​musisz przedrzeć się przez wszystkie osoby do swojego ulubionego miejsca. To twoja wina, więc weź wszystko, co jest dostępne i nie blokuj sprzętu.
Po zakończeniu używania maszyn z obciążeniem ustaw je ponownie na minimalną wagę. W ten sposób następna osoba, która z nich korzysta, nie zrani się, jeśli zacznie wykonywać ćwiczenia bez patrzenia. Zaufaj nam, to się dzieje.
Użyj ręcznika do wycierania potu ze wszystkich uchwytów i powierzchni sprzętu.

3. Zachowanie w miejscach publicznych

Poprawne zachowanie publiczne © Depositphotos.com

Jako członkowie społeczeństwa powinniśmy zachowywać się w określony sposób, gdy jesteśmy otoczeni ludźmi, zamiast w zaciszu naszych własnych domów.

Są trzy rodzaje ludzi na tym świecie: ci, którzy przychodzą wcześnie, ci, którzy przychodzą na czas i ci, którzy się spóźniają. Jeśli nie jesteś pierwszym typem, nieuchronnie będziesz musiał przejść obok ludzi w teatrze, na filmach, w sali koncertowej lub w innym miejscu z siedzeniami. Jedynym właściwym sposobem na to jest stawienie czoła innym ludziom i nie odwracanie się od nich.
Jeśli jednak jesteś pierwszym typem, będziesz tym, który musi pozwolić ludziom przejść na ich miejsce. W takim przypadku nie pozostań w pozycji siedzącej. Uciążliwe dla ludzi przejście przez nogi jako przeszkoda. Wstańcie i ułatwcie im to.
Mówienie o miejscach publicznych - rozmawianie przez telefon, komentowanie tego, co dzieje się przed tobą lub rozmawianie z sąsiadami, jest nieodpowiednie w filmach, w teatrze lub na koncercie. Ostatnie 2 mogą się zdarzyć tylko w meczu sportowym (ale powstrzymać się od krzyczących niegrzecznych rzeczy u graczy). Ludzie przychodzą na te wydarzenia w jednym celu - czerpać z nich przyjemność. Słuchanie twych rozmów nie jest niczyim pomysłem na zabawę.

4. Radzenie sobie z zaproszeniami

Jak sobie radzić z zaproszeniami https://www.instagram.com/

Istnieją dwa typy zaproszeń: "Tylko żałuje" i "RSVP". Oba wymagają odpowiedzi, jeśli chcesz być miłym gościem lub chcesz zostać zaproszonym na wydarzenie w przyszłości.

Jeśli zaproszenie mówi "Tylko żałuje", powinieneś odpowiedzieć tylko wtedy, gdy masz pewność, że NIE przyjdziesz. W przeciwnym razie gospodarz będzie po prostu na ciebie liczyć.
"RSVP" ("odpowiedzieć s'il vous warkocz," francuski "proszę odpowiedzieć") z drugiej strony, oznacza, że ​​musisz napisać lub zadzwonić do gospodarza, aby potwierdzić swoją obecność na swoim wydarzeniu. Najlepiej w wymaganym okresie czasu. Gospodarz musi dokładnie wiedzieć, ile osób przyjdzie, aby przygotować odpowiednią ilość jedzenia, napojów itp.

5. Obsługa manier przy stole

Jak odpowiednio zachowywać się przy stole https://www.instagram.com/

Sądząc po tym, jak wszyscy spędzamy czas na jedzeniu, wystarczy tylko nauczyć się kilku wskazówek do naśladowania.

Używanie serwetek może wydawać się proste, ale trzeba przestrzegać kilku zasad. Jeśli musisz opuścić stół przez jakiś czas, połóż serwetkę na krześle. Ludzie nie będą się cieszyć oglądaniem go na stole, gdy cię nie będzie. Jeśli skończyłeś swój posiłek, tylko wtedy możesz umieścić go na stole, ale nie na talerzu. Będzie to znak dla kelnera, że ​​skończysz i mogą podejść i zabrać brudne talerze.
Z widelcem powinieneś umieścić go na talerzu, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od jedzenia. A jeśli nie masz pewności, którego widelca użyć, do którego dania - po prostu zacznij od tego, który znajduje się najdalej od talerza, a następnie wejdź do środka.
To niezręczny moment, kiedy przychodzisz do czyjegoś domu na kolację i widzisz krewetki lub orzeszki ziemne na stole, ale jesteś uczulony na nich. Aby uniknąć takiej sytuacji, zawsze informuj gospodarza o pokarmach, których nie możesz jeść z powodu problemów zdrowotnych. Pozwoli to zaoszczędzić zarówno kłopotów.

6. Przebieranie się odpowiednio do okazji

Odpowiedni ubiór do okoliczności © girlswantstore/instagram © 9to5inspo/instagram

Przebieranie może być teraz bardzo trudne, ponieważ jest tak wiele opcji i tak mało pewności co do tego, co jest dobre, a co nie. Oto kilka przydatnych wskazówek:

Casual Attire: To może być wszystko, od T-shirt i dżinsy do szortów i bluzki. Dowiedz się, czy masz zamiar przebywać wewnątrz czy na zewnątrz i zapytaj najpierw, co mają na sobie inni.
Niedzielny piątek: dzieje się to w biurze i nie oznacza "zwykłego" z poprzedniego punktu. Możesz spotkać pracownika o wyższym rankingu, który może określić swoją przyszłość, więc po co ryzykować go za pomocą sandałów.
Business Casual: Bycie schludnym jest tutaj odpowiedzią. Ubrania w rowach, które są zbyt ciasne lub zbyt duże i po prostu być w dobrym stylu. Nigdy nie wiesz, kogo możesz spotkać.
Formal Business: Jest to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy chcą zawsze wyglądać elegancko i mają na celu wspięcie się po drabinie. Garnitur i ciemne buty dla mężczyzn, a także czółenka, spódnica i blezer dla kobiet.

7. Bycie człowiekiem

Szanuj decyzję i zachowania innych https://www.instagram.com/

Istnieją dwie proste zasady, które należy wykonać, aby ludzie potajemnie dziękowali w swojej głowie.

Stojąc w kolejce w kawiarni, nie rozmawiaj przez telefon. Zwłaszcza, gdy barista już zadaje ci pytania. To niegrzeczne, aby wszyscy czekali i słuchali twojej rozmowy.
Nie zabieraj ze sobą zwierząt domowych (głównie psów) wszędzie, gdzie jesteś. Nie lubią zakupów, nawet jeśli są w sklepie zoologicznym. Inni ludzie nie lubią twojego dużego niezdarnego psa lub małego szczekania. To samo dotyczy sytuacji, gdy jesteś zaproszony na przyjęcie w domu. Zawsze pytaj najpierw, czy możesz zabrać psa ze sobą.
Liczba ludzi na świecie stale rośnie, więc naturalne jest, że chcesz nauczyć się współistnieć razem. Mamy nadzieję, że pomocne będą nasze porady behawioralne.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz