szefunio.pl Porady6 Błędów, których każda kobieta powinna unikać, aby być finansowo niezależna
ocena ():

6 Błędów, których każda kobieta powinna unikać, aby być finansowo niezależna

berlin-1571046-1920.jpg @unsplash

W Internecie można znaleźć wiele artykułów na tematy takie jak "Jak pomóc swojemu mężczyźnie w jego rozwoju finansowym". Niezależność finansowa kobiet często pozostaje niezauważona.
Szefunio chce zachęcić Cię, byś zwróciła na siebie więcej uwagi i sprawdziła, jak dobrze radzisz sobie z własnymi finansami. Zebraliśmy listę najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety, które powodują że ich portfele świecą pustkami.

@unsplash

Kobiety starają się kontrolować swoje wydatki. Liczą zmiany cen w supermarketach, prowadzą rejestr codziennych wydatków, a nawet obwiniają swoich partnerów, jeśli nie wyrażają tego samego poziomu dokładności.
Jest to godna pochwały postawa, jeśli kobieta jest zdecydowana kontrolować wszystkie swoje wydatki, ale powinna również pomyśleć o mądrym rozkładzie dochodów. Lepiej wpłać 10% wynagrodzenia bezpośrednio na konto bankowe i wydaj resztę zgodnie z miesięcznym planem. Zapobiegnie to zaciśnięciu pasa w ciągu miesiąca i zachowa oszczędności w stanie nienaruszonym.

@unsplash

Każda kobieta zna 101 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Ale nie możesz obniżyć swoich wydatków do ekstremalnego minimum. Tanie rzeczy będą musiały zostać wymienione lub naprawione, a Ty nie unikniesz nowych wydatków.
Ogólnie rzecz biorąc, surowe oszczędności są dobrym sposobem na życie z jednej pensji na drugą. To zdecydowanie nie jest długoterminowa strategia zarządzania budżetem. Zmuszona do pewnych granic, załamiesz się lub nigdy się z nich nie wyrwiesz. Tak więc z niedoborem finansowym: lepiej zastanów się, jak możesz zarobić więcej.

@unsplash

Rodzinne konto oszczędnościowe w banku, mąż, który daje pieniądze na codzienne wydatki, a prawie cały majątek złożony pod jego imieniem jest znacznie łatwiejszy w zarządzaniu... Jeśli tak wygląda Twoje życie, wszystkie znaki wskazują na finansową zależność w twojej rodzinie.
W tym przypadku możesz się wiele nauczyć od swojego męża. Połóż nacisk na oszczędności osobiste. Budżet rodzinny to świetny pomysł, który nie powinien jednak zaprzepaścić Twoim własnych interesów.

@unsplash

Brytyjscy socjologowie byli zaskoczeni wynikami ich badań, które pokazały, że samotne kobiety są bogatsze od zamężnych kobiet, nawet jeśli mają ten sam dochód! Innymi słowy, samotne kobiety mają więcej wolnych pieniędzy. To smutne, ale to fakt: często wlewa się wszystko do naszego domu i nie chcemy kupować nawet małych rzeczy dla siebie. To samo zachowanie nie jest tak powszechne wśród mężczyzn jak wśród kobiet. Samotni lub żonaci, zawsze mają oszczędności na wydatki osobiste. Kobiety powinny także się tego nauczyć.

@unsplash

Twoi koledzy poprosili Cię, abyś zebrała 50 dolarów na imprezę biurową, a twoi przyjaciele zaprosili Cię na noc do bardzo fantazyjnego miejsca. Stała akceptacja takich zaproszeń wpłynie negatywnie na Twój budżet. Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Po pierwsze, możesz wymyślić dobry powód, który Cię wytłumaczy. Bezpośrednie wyjaśnienie, że nie możesz przeciążać budżetu, nie sprawi, że będziesz wyglądać źle w oczach innych ludzi. Wiemy, że łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale jest to lepsze niż wydawanie dużych pieniędzy tylko po to, aby zadowolić innych. Obowiązuje tu bardzo surowa zasada: za duże wydatki stanowią krótką drogę do ubóstwa.

@unsplash

Wiele pracujących kobiet lubi rozładowywać nieprzyjemne emocje podczas zakupów. Uwaga: możesz nie zauważyć momentu, w którym zwykłe wyjście na zakupy zamienia się w uzależnienie. Jasne, że można uwolnić się od stresu i kupić nowy przedmiot, o którym marzyłaś. Jednak bezsensowne kupowanie wszystkiego pod wpływem emocji, nie przyniesie Ci korzyści. Kiedy robisz takie zakupy, możesz łatwo złapać się na sztuczki marketingowców, w tym rabaty i wyprzedaże. Towar o niskiej jakości sprawi, że wydasz jeszcze więcej na jego naprawienie w przyszłości. To nic przyjemnego. Bądź mądra: nie rób impulsywnych zakupów!

@unsplash

Ta fraza stała się tak popularna, że ​​wielu ludzi powtarza ja jak mantrę. Uważa się, że sukces zaczyna się poza strefą komfortu. Innymi słowy, zaczyna się w stresujących i nietypowych sytuacjach. Oczywiście, nawet jeśli jesteś w obcym mieście bez portfela lub telefonu komórkowego, nadal będziesz starał się jak najlepiej sprzedać to cholerne pióro, które tak trudno "sprzedać" podczas wywiadów. Jednak tego typu motywację trudno nazwać zdrową.

@unsplash

Wiele osób, dzięki radom trenerów, wyobraża sobie swoje życie jako prostą linię, gdzie główne osiągnięcia leżą gdzieś dalej. Z jednej strony motywuje ich do dalszego rozwoju; z drugiej strony daje stronniczy i powierzchowny obraz.
Jeśli odniesiesz sukces dzisiaj, nie oznacza to, że sytuacja pozostanie taka sama jutro i na odwrót. Życie jest nieprzewidywalne, a ścieżka każdego człowieka jest wyjątkowa. Co więcej, każda jesień czyni nas silniejszymi i mądrzejszymi, a porażki są otrzeźwiające, zwłaszcza po zwycięstwach.

@unsplash

Aby stać się naprawdę bogatą osobą, należy nauczyć się myśleć jak miliarder. Tak mówią trenerzy - tak, jakby wszyscy miliarderzy myśleli tak samo. W rzeczywistości wygląda to na imitację i pragnienie życia innym życiem.
Myśl tak, jak lubisz. Każdy miliarder kroczył swoją własną drogą, a każda osoba ma swój sekret osobisty, który różni się od sekretów innych ludzi. Znajdź swój sekret i stwórz go. Pozwól sobie być sobą. Być może jest to pierwsza rada, którą da prawdziwie szczęśliwy człowiek.

@unsplash

Trenerzy są pewni, że wszystko, co dzieje się w życiu danej osoby, zależy od tej osoby. Odnosi się do ich działań, myśli, a nawet okoliczności. Wzięcie odpowiedzialności za siebie i szukanie w sobie przyczyny uważa się za pozycję silnej osoby; trenerzy próbują upokorzyć każdy inny punkt widzenia i nazwać go stanowiskiem ofiary.
Odpowiedzialność jest dobrą cechą osoby dorosłej, ale w rozsądnych granicach. Czasami okoliczności ewoluują z powodzeniem, a czasem są przeciwko nam. Nie jesteśmy ich przyczyną. Ważne jest, aby pamiętać, że kilka miliardów innych ludzi żyje z nami na planecie, a oni mają swoje cele i zainteresowania, które wpływają na nas i nasze życie.

3. Obcasy były dla mężczyzn.

© pixabay

2. Czytanie twarzy

© pixabay

1. Niech żyją kobiety!

© pixabay
Czasami różnice w długości życia kobiet i mężczyzn mogą wynosić nawet dziesięć lat, ale średnio na całym świecie to co najmniej 2-3 lata. Dotyczy to nie tylko kobiet. Kobiece orangutany i szympansy również przeżywają swoje męskie odpowiedniki.

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay
Twoja ocena:

Dodaj komentarz