szefunio.pl Porady5 wskazówek, jak przestać zapominać i gubić wszystko po urodzeniu
ocena ():

5 wskazówek, jak przestać zapominać i gubić wszystko po urodzeniu

berlin-1571046-1920.jpg

Według badacza pamięci, Petera Rendella, większość kobiet w ciąży i nowych matek doświadcza syndromu "mózgu dziecka". Dzieje się tak, gdy przez cały czas udaje ci się zgubić lub zapomnieć. Na szczęście istnieją proste sposoby na rozwiązanie tego problemu.

Tutaj, w Szefunio.pl, sugerujemy, aby wypróbować je, aby przywrócić pamięć przed urodzeniem dziecka - i całkowicie zapomnieć o tym problemie!

1. Ustal harmonogram karmienia.

harmonogram karmienia to podstawa © Depositphotos.com

Matki karmiące piersią często stają się "gospodarstwem mlecznym", które musi pracować bez końca w ciągu dnia. Dobrym rozwiązaniem byłoby zjedzenie dziecka co 2,5 do 3 godzin. Upewnij się, że za każdym razem otrzymujesz pełne karmienie. Jeśli dziecko zacznie płakać pomiędzy karmieniami, spróbuj masować plecy dziecka. Pomaga to w usuwaniu pęcherzyków powietrza w żołądku. Więc jeśli dziecko potrzebuje bekać, przyniesie im to ulgę.

2. Utwórz schemat spania.

Zaplanuj godziny spania swoje i dziecka © Depositphotos.com

Niemowlęta często zasypiają podczas karmienia, a matki zwykle ich nie budzą. Staraj się nie budzić dziecka przez około pół godziny po karmieniu, a następnie połóż je na drzemkę. Zobaczysz różnicę.

Logika jest prosta - jeśli dziecko śpi przez cały dzień, prawdopodobnie nie spać spokojnie przez całą noc. Ale jeśli dziecko będzie miało regularny rozkład dnia w organizowanym okresie karmienia i spania, noc będzie dla ciebie okresem odpoczynku.

3. Znajdź czas i miejsce na ćwiczenia.

Nie zapominaj o ćwiczeniach po porodzie © Depositphotos.com

Aktywność fizyczna udowodniono naukowo, że poprawia krótkotrwałą utratę pamięci, aktywność mózgu i ogólnie zdolności myślenia. Ponadto po porodzie masz osłabione mięśnie brzucha i miednicy. Najlepszym sposobem na ich wzmocnienie jest dodanie konkretnych ćwiczeń do codziennej rutyny.

Zalecamy uprawianie sportu, takiego jak tenis, siatkówka czy pływanie - ale joga, medytacja lub proste chodzenie mogą również czynić cuda. Nie oczekuj zbyt wiele od swojego ciała ani nie przesuwaj go do granic wytrzymałości, dopóki nie zostanie w pełni wyleczony.

4. Sprawdź swoje menu.

Dbaj o swoją dietę podczas ciąży oraz po porodzie © Depositphotos.com

Twój mózg jest odpowiedzialny za wszystkie zmiany w twojej pamięci, o których tutaj mówimy. Sugerujemy trzymanie się diety, która poprawia zdrowie mózgu i która jest odpowiednia dla mam karmiących piersią. Pożywne, zdrowe, kolorowe pokarmy są tym, co powinieneś wybrać. Jedz całe ziarna, karmazyna, orzechy, szpinak, jagody, owoce i warzywa, awokado i pij dużo wody. Zamiast słonecznika lub oliwy z oliwek do gotowania, idź na olej kokosowy, który jest bogatszy w dobre tłuszcze, a także promuje zdrowie mózgu.

5. Wykonaj jeden krok na raz.

Planuj wszystko systematycznie, a nie wszystko na raz © Depositphotos.com

Wielozadaniowość sprawia, że ​​rzeczy stają się bardziej chaotyczne. Lepiej wykonać jedną rzecz w najlepszy możliwy sposób, niż zrobić 3 z nich w połowie. Dowiedz się, jak priorytetyzować. Posiadanie odpowiedniego posiłku jest ważniejsze niż uzyskanie manicure.

 

Zacznij prowadzić dziennik lub sporządzaj listy rzeczy do zrobienia. Wiele rzeczy, które starasz się zapamiętać, można zapisać i zaadresować, kiedy będą potrzebne. Zorganizuj przestrzeń wokół siebie, aby każda rzecz miała swoje własne miejsce. I nie mówimy tutaj o zabawkach - powinieneś wiedzieć, gdzie są twoje własne rzeczy.

 

Konkluzja - po ustaleniu rutyny dla dziecka możesz sobie poradzić z własnym harmonogramem. O wiele łatwiej będzie teraz, gdy poznasz dokładne okresy czasu, kiedy jesteś "wolny", aby być swoim własnym mistrzem. W tych okresach będziesz mógł wykonywać różne zadania i rzeczy, które trzeba wykonać. Co więcej, istnieje duża szansa, że ​​poczujesz się mniej zestresowany.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz