szefunio.pl Porady13 prostych sposobów na utratę kilku kilogramów w ciągu 2 tygodni
ocena ():

13 prostych sposobów na utratę kilku kilogramów w ciągu 2 tygodni

berlin-1571046-1920.jpg

Stres w pracy, zły sen i fast food nie przyczyniają się do idealnego kształtu ciała i tylko pogarszają sytuację. We wrześniu jeszcze trudniej jest podążać za dobrymi wzorami żywieniowymi i żywymi i po prostu nie możemy pomóc w zjedzeniu czegoś smacznego. Ale odchudzanie nie zawsze wiąże się ze ścisłymi dietami i wyczerpującymi treningami: istnieje wiele sztuczek, które pomogą Ci stracić nadwagę w zaledwie 2 tygodnie.

Szefunio.pl zawsze stara się znaleźć rzeczy, które mogą ułatwić nam życie. Jesteśmy gotowi podzielić się 13 poradami, które pomogą Ci pozbyć się nadmiernego tłuszczu z brzucha, o którym większość ludzi nawet nie wie.

13. Obudź się wcześniej.

Wstawaj wcześniej a schudniesz © Depositphotos

Nie pozwól, aby kilka dodatkowych godzin spędzonych w łóżku powstrzymało cię od bycia sprawnym. Wystarczająca ilość snu poprawia metabolizm, ale jeśli śpisz za dużo, możesz uszkodzić swoje ciało. Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy śpią 8-9 godzin i budzą się po 10:45, jedzą 250 kalorii więcej niż wczesne ptaki. Poza tym, zwykle pragną bardziej słonego, słodkiego i wysokotłuszczowego jedzenia.

12. Myj częściej zęby.

Szczoteczka do zębów nie tylko myje zęby, ale także pomaga zwalczyć nadwagę, jeśli używasz go w ciągu dnia. Ponad 14 000 osób wzięło udział w badaniach, które wykazały związek między szczotkowaniem zębów a odchudzaniem. Pasta do zębów usuwa resztki pokarmu i zatrzymuje komunikację z naszymi receptorami - nasz mózg otrzymuje sygnał, który mówi: "lunch się skończył".

11. Śmiej się więcej.

Śmiej się więcej to schudniesz © Depositphotos

Nie jest to żart: szczery śmiech używa tej samej energii co chodzenie, ponieważ obejmuje różne mięśnie, zwłaszcza brzuszne. Te dane zostały opublikowane w International Journal of Otyłość. Innymi słowy, 10-15 minut śmiechu może spalić 40-170 kalorii. I myślimy, że bez względu na wszystko, pozytywne nastawienie jest zawsze świetne! Zalecamy więc, abyście oglądali kolejne komedie.

10. Pij więcej wody.

Picie wystarczającej ilości wody przyspiesza proces spalania tłuszczu. W badaniach, w których uczestnicy musieli pić 2 duże szklanki wody, ich metabolizm stał się o 30% lepszy i szybszy. Naukowcy twierdzą, że wypijając 50 uncji płynu dziennie, osoba może spalić około 17400 kalorii rocznie (około 4 funty). Uważamy, że warto spróbować.

9. Zasada 2,5 minuty

Stosuj się do zasady 2,5 minuty a schudniesz © Depositphotos

Zasada ta jest opisana w czasopiśmie Physiological Reports. Chodzi o to, że 5-30 sekund ciężkich ćwiczeń podczas treningu (na przykład przyspieszenie podczas jazdy na rowerze lub bieganie na bieżni) z 4-minutowymi przerwami może zwiększyć metabolizm, a spalisz 200 dodatkowych kalorii. Niech Twoje treningi będą bardziej efektywne!

8. Jedz mniej, ale częściej.

To proste: kiedy jesz często, pozwól swojemu ciału wiedzieć, że nie ma potrzeby gromadzenia tłuszczów. Tak więc, kiedy pomijamy jedzenie, wysyłamy przeciwny sygnał. Badania dr Davida Jenkinsa pokazują, że mało jedząc i często obniża poziom cholesterolu o 15%, a poziom insuliny o prawie 28%. Insulina odgrywa ważną rolę, ponieważ kontroluje poziom cukru we krwi. Jeśli nie ma insuliny, glukoza nie dociera ani do komórek tłuszczowych, ani do mięśni. Podsumowując, pracujące mięśnie spalają "stare" tłuszcze, aby wytworzyć energię.

7. Usuń jasne niebieskie światło z wyświetlaczy elektronicznych.

Nie korzystaj z niebieskiego światła w urządzeniach elektronicznych © Depositphotos

Oto kolejny prosty sposób na zwiększenie metabolizmu: usuń niebieskie światło z telefonu, jeśli używasz go przed snem. Badania pokazują, że jasne światło myli nasze mózgi i przestaje wytwarzać melatoninę. Nasz metabolizm jest ściśle związany z naszymi wzorcami spania, ilością i jakością snu. Dostosuj sygnały świetlne emitowane przez ekrany, a zobaczysz, że Twój sen będzie lepszy.

6. Przestań liczyć kalorie.

Dietetycy zalecają, aby przestać koncentrować się na kaloriach i zwracać większą uwagę na jakość produktów, które jemy, ponieważ nie wszystkie kalorie są sobie równe. Na przykład burger wysokokaloryczny może być szkodliwy, ale przydają się wysokokaloryczne orzechy. Dobre produkty są naturalne i minimalnie przetworzone, takie jak warzywa, orzechy i nasiona - wszystkie z nich zawierają bardziej przydatne i zdrowe elementy niż ich proszki dietetyczne. Produkty te pomagają nam przyzwyczaić się do nowej diety, wzbogacić organizm w witaminy i minerały oraz zaspokoić głód.

5. Pozwalanie na ochłodzenie powietrza w sypialni

Śpij w chłodnym pokoju © Depositphotos

Inspirujące wyniki eksperymentów opublikowane w Diabetes sugerują, że niskie temperatury w pomieszczeniu wpływają na brązowy tłuszcz (warstwa tłuszczu, która chroni organizm przed zamarzaniem). To z kolei rozszczepia biały tłuszcz i spala energię chemiczną, aby wytworzyć ciepło. Badani musieli spać w pokojach o różnych temperaturach: neutralnej, chłodnej i ciepłej. Po 4 tygodniach spania w chłodnym pokoju, mężczyźni pozbyli się dużej ilości białego tłuszczu na brzuchu.

4. Zapomnij o śnie w ciągu dnia.

Nauka dowodzi, że ludzie spalają mniej tłuszczu podczas snu w ciągu dnia i są aktywni w nocy. Aby uzyskać takie wyniki, grupa naukowców z University of Colorado badała 14 zdrowych osób w ciągu 6 dni. Przez pierwsze 2 dni badani spali w nocy i nie mieli drzemek w ciągu dnia. Potem zmienili swoje wzorce spania, aby naśladować sen. Okazało się, że kiedy ludzie się zdrzemnęli, ich metabolizm pogorszył się, ponieważ ich zegary biologiczne nie odwróciły się całkowicie, by dopasować się do ich harmonogramów. Jeśli pracujesz na noc, lekarze zalecają zmniejszenie liczby spożytych kalorii o 50-60.

3. Raz w tygodniu świadomie przełamuj dietę.

Stosuj się do cheat day © Depositphotos

Oszustwo to zjawisko dość popularne wśród sportowców amatorów i profesjonalistów, co oznacza, że ​​możesz przerwać dietę raz w tygodniu. Możesz jeść wszystko, co chcesz, nawet jeśli te produkty są zakazane. Chodzi o to, że oszukujesz swoją psychologię: kiedy wiesz, że otrzymasz nagrodę za swoje wysiłki, o wiele łatwiej jest odmówić zjedzenia "złego jedzenia", aby zaspokoić swoje spontaniczne pragnienia.

2. Pozbądź się stresu.

Według badań opublikowanych w Biological Psychiatry, stres spowalnia nasz metabolizm. Co więcej, gdy jesteśmy zestresowani, mamy tendencję do spożywania bardziej tłustych, słodkich i słonych potraw. Naukowcy twierdzą, że spożywanie wysokokalorycznych produktów w sytuacjach stresowych wpływa na nasz metabolizm i powoduje przyrost wagi.

1. Spij wystarczająco.

Odpowiednia ilość snu prowadzi do schudnięcia © Depositphotos

Kilka słów o dobrym śnie: zdrowe 8 godzin snu (od 22:00 do 11:00) przyczynia się do świetnego metabolizmu i pozbycia się niechcianego tłuszczu z brzucha. 60 000 kobiet wzięło udział w badaniu, a naukowcy stwierdzili, że osoby, które spały mniej niż 5 godzin, miały większą skłonność do nadwagi i otyłości niż te, które spały wystarczająco.

Więcej badań przeprowadzonych w Finlandii badało bliźnięta. Wykazano, że brak snu spowodował trzewny przyrost tłuszczu, ponieważ wzrasta poziom hormonu stresu zwanego kortyzolem, który akumuluje tłuszcze. Co więcej, częste pozbawianie się snu powoduje problemy z tolerancją glukozy. Innymi słowy, ciało nie może przekształcić cukru w ​​energię, a nie w tłuszcze.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz