szefunio.pl Porady12 małych rzeczy do zmiany dzisiaj w celu poprawy jakości życia
ocena ():

12 małych rzeczy do zmiany dzisiaj w celu poprawy jakości życia

berlin-1571046-1920.jpg

Nawyk to silny mechanizm, który może znacznie poprawić ogólną jakość naszego życia. Niektórzy twierdzą, że 21-dniowy okres wystarczy, aby nabrać nowego nawyku i trzymać się go. Czasami jednak łatwo zgubić się w setkach technik zwiększających produktywność i życiowych włamaniach na drodze do doskonałości.

My w Szefunio.pl wierzymy, że długa podróż zaczyna się od małych kroków. Stworzyliśmy więc listę ważnych nawyków, o których być może słyszałeś wcześniej, a niektóre z pewnością zaskoczą.

1. Nie zaniedbuj zasady dotyczące picia wody.

© Depositphotos.com

Prawdopodobnie słyszałeś o ogromnym znaczeniu wody dla twojego ciała i prawdopodobnie próbowałeś uzyskać zalecaną dzienną dawkę wiele razy. Pierwsza szklanka wody, którą pijesz chwilę po otwarciu oczu rano, dostarcza Twojemu organizmowi kickstartu i energii.

Rano twoje ciało jest odwodnione po 6-8 godzinach snu, co prowadzi do uczucia zmęczenia. Zmęczenie nie jest tym, co chcemy poczuć po dobrze przespanej nocy, która ma sprawić, że poczujemy się energetycznie. Więc proszę, nie lekceważ tego pierwszego kroku. Dobrym sposobem, aby pamiętać, aby pić trochę wody rano, jest postawienie szklanki tuż obok łóżka.

2. Zmień procedurę parzenia kawy.

© Depositphotos.com

Powiedzmy kilka słów na korzyść tej boskiej, ale dyskusyjnej substancji. Najpierw zapomnij o Mocaccinos. Nie przyniesie ci nic oprócz czystej przyjemności, która jest wspaniała, ale celujemy wysoko. Co oznacza, że potrzebujemy korzyści zdrowotnych, a nie tylko cukru we krwi. Po drugie, idź na Americano. Kawa i ziarna kakaowe są bardzo przydatne dla naszego mózgu. Mają przeciwutleniacze odpowiedzialne za przedłużanie młodości i kofeiny, które rozwijają funkcje pamięci, zwiększają szybkość reakcji i pomagają działać szybciej.

Jeśli więc nadal sądzisz, że świeżo zaparzona kawa i kawałek ciemnej czekolady są winną przyjemnością, mamy dobrą wiadomość. Pamiętaj tylko, że wszystko jest w porządku z umiarem. Ogranicz słodycze pełne syropów, bitej śmietany i sztucznych barwników już dziś i idź na czystą i zdrową ucztę.

3. Rób najpierw rzeczy pierwsze.

© Depositphotos.com

Najczęściej mamy do czynienia z długą listą rzeczy do zrobienia. Nie martw się, jest sposób na walkę z frustracją. Brian Tracy, słynny trener wydajności, sugeruje "Zjedz tę żabę" - rób to, co najważniejsze lub nawet najgorsze rano. Główną korzyścią takiego działania jest rodzaj nagrody psychologicznej, którą dajemy sobie podczas wykonywania czegoś, czego tak naprawdę nie chcemy robić.

Jesz tę żabę, eliminujesz kluczową przeszkodę i dostajesz potężny impuls, by kontynuować swój dzień. Zdolność do podniesienia poziomu produktywności poprzez robienie tego, co naprawdę ważne, ale nieprzyjemne lub trudne, może przynieść pracę i życie na nowy poziom.

4. Dodaj fioletowy do zielonej żywności.

© Depositphotos.com

Zdecydowanie zalecamy włączenie tego kolorowego warzywa do posiłków. Buraki i sok z buraków są bogate w witaminy z grupy B i przeciwutleniacze. Pomagają w koncentracji, naczyniach mózgowych, ukrwieniu i poziomie tlenu. Są niedrogie i można je znaleźć w prawie każdym sklepie spożywczym.

5. Uśmiechaj się, kiedy tylko możesz.

© Depositphotos.com

Naukowcy byli w stanie ustalić, że ludzki płód zaczyna się uśmiechać w łonie matki. Niestety, wielu z nas traci tę zdolność, gdy się starzejemy. W swoim przemówieniu TED "Moc uśmiechania się" Ron Gutman powiedział, że dziecko uśmiecha się średnio 400 razy dziennie, podczas gdy tylko jedna trzecia dorosłych uśmiecha się ponad 20 razy dziennie.

Teoria wzajemnego połączenia między stanem emocjonalnym a wyrazem twarzy mówi, że nasz nastrój i samopoczucie poprawiają się, gdy się uśmiechamy, nawet jeśli ten uśmiech jest sztuczny. Uśmiech wpływa na produkcję endorfin w naszych mózgach. A potem krew przenosi je przez całe ciało. Naukowcy uważają, że tacy "moderatorzy radości" mogą poważnie zmniejszyć ból fizyczny i emocjonalny dyskomfort.

6. Uzyskaj więcej witaminy D.

© Depositphotos.com

Badania pokazują, że różne rodzaje depresji, sezonowe zaburzenia afektywne i bezsenność mogą być bezpośrednią konsekwencją braku witaminy D. Zaczyna aktywnie wytwarzać, gdy nasza skóra dostaje część światła słonecznego. A kiedy nasze oczy widzą słońce, nasze ciała zaczynają wytwarzać serotoninę - hormon szczęścia.

Witamina D we krwi jest bardzo ważna dla zdolności naszego organizmu do opierania się zarówno chorobom fizycznym, jak i psychicznym. Ale nie wszyscy mamy szczęście mieszkać w obszarach o wystarczającym nasłonecznieniu na zewnątrz. Dlatego ważne jest, aby pomóc naszym ciałom i zapewnić sobie wystarczającą ilość tej witaminy. Skonsultuj się z lekarzem i zacznij czerpać codzienną dawkę słońca, aby twoje ciało było tak szczęśliwe, jak to tylko możliwe.

7. Trenuj swój mózg.

© Depositphotos.com

Tak samo jak z ciałami - im więcej ćwiczymy nasze mózgi, tym lepiej działają. Trening mózgu, który jest również nazywany treningiem kognitywnym, opiera się na idei, że nowe zadania i wyzwania rozwijają mózg. Nasze umysły, pamięć, zdolności uwagi, koncentracja i szybkość myślenia mogą być ulepszane poprzez regularne szkolenia. Zyskają również umiejętności logicznego myślenia i uczenia się.

Wykonując tę akcję, powinieneś przestrzegać kilku prostych zasad. Często zmieniaj zadania, aby mózg napotkał nieznane. Ustaw terminy i staraj się ich przestrzegać. Ucz się nowych rzeczy i szukaj nowych tematów do nauki. Zapomnij o kalkulatorze. Wkrótce okaże się, że 20 minut dziennie ma ogromny wpływ na twoje funkcje poznawcze.

8. Nie zapomnij o swojej postawie.

© Depositphotos.com

Utrzymywanie dobrej postawy podczas siedzenia jest kluczowe dla dobrego zdrowia. Natura zaprojektowała istoty ludzkie do biegania, chodzenia i pożywienia przez cały dzień. Tak właśnie zrobili nasi przodkowie. I dlatego siedzenie w jednej pozycji przez 8 godzin dziennie nie jest najbardziej naturalnym z naszych działań. Może prowadzić do przekrwienia krwi w dolnej części ciała, co powoduje obrzęk nóg. Muskularny gorset kręgosłupa staje się chwiejny, a złożone obszary przestają działać.

Aby tego uniknąć, od czasu do czasu przyzwyczajaj się do robienia krótkich przerw - chodź dookoła, rozciągnij się i daj swojemu ciału trochę pracy. I pamiętaj o właściwej postawie. Uzyskaj dobre ergonomiczne krzesło, dostosuj je, aż nogi będą ustawione równolegle do podłoża. Upewnij się, że twoje kolana są równe biodrami. Połóż stopy płasko na podłodze i nie krzyżuj nóg podczas siedzenia. Równomiernie rozprowadź swoją masę ciała, połóż ręce na biurku i zacznij wydajnie pracować.

9. Skanuj swoje myśli.

© Depositphotos.com

Negatywność jest praktycznie wszędzie. Nasze przestrzenie społeczne są pełne niepokojących wydarzeń, negatywnych doświadczeń i dokuczliwych myśli. Ale możemy (i powinniśmy) być mistrzami naszych własnych umysłów i skanerów wszystkiego, co przychodzi nam do głowy.

Kiedy tylko pojawi się myśl, zeskanuj ją, aby zobaczyć, czy jest przydatna i pozytywna lub bezwartościowa. Negatywne myślenie to strata naszego potencjału intelektualnego.

10. Poczuj aromaterapię.

© Depositphotos.com

Wyobraź sobie zapach świeżej szarlotki cynamonowej w piękny niedzielny poranek. Rzeczywiście przyjemne uczucie. Istnieje wiele innych zapachów, które mogą służyć wielu celom - od kibicowania przed prezentacją pracy lub po zrelaksowaniu się po długim dniu w biurze. Japońscy naukowcy odkryli, że paczula i olejek różany zmniejszają aktywność układu nerwowego o 40%, podczas gdy olejek z mięty pieprzowej lub grejpfruta aktywuje go 1,5-2 razy.

Branża olejków aromatycznych jest teraz ogromna, więc można znaleźć olejki eteryczne o dobrej jakości i za uczciwą cenę. Zrobić trochę badań na temat zapachów zapewniających pożądany efekt i zainwestować w lampę aromatyczną do domu i pracy.

11. Rozluźnij swoje ciało.

© Depositphotos.com

Masaże mogą być różne. Długotrwały lub szybki, zrobiony do celów medycznych lub aby pomóc Ci się zrelaksować. lub do celów związanych z przyjemnością. Bez względu na powód, dla którego zdecydujesz się na masaż, wiedz, że zrobi to cuda dla twojego dobrego samopoczucia. Może łagodzić stres i napięcie, pomagać w zmęczeniu oczu i bólach głowy oraz obniżać ciśnienie krwi.

Zapewnia również niesamowity relaks i pomoże Ci lepiej się wyspać. Według naukowców fizjoterapia, która obejmuje masaż, zmniejsza ilość hormonu stresu kortyzolu we krwi o 31%. A jeśli cierpisz na ciągłe trudności podczas snu, daj lekki masaż relaksacyjny przed snem. Uczestnicy jednego eksperymentu twierdzili, że spali o 36 minut dłużej po zaledwie 3 minutach takiego masażu przed snem.

12. Śpij spokojnie.

© Depositphotos.com

Istnieje kilka czynników odpowiedzialnych za spokojny sen. Pokój należy wcześniej wywietrzyć. Zasłony powinny być zamknięte, ponieważ melatonina, hormon snu, wytwarza tylko w całkowitej ciemności. Milczenie jest oczywiście mile widziane. Ale najważniejsza jest twoja pozycja do spania. Leżenie na brzuchu nie jest zalecane przez lekarzy. Uciska klatkę piersiową pod dużym naciskiem i obciąża mięśnie ramion i karku.

Spanie na plecach to jedna z najlepszych pozycji, szczególnie jeśli masz problemy z plecami. Ale kluczem jest wybór odpowiedniej poduszki - takiej, która rozładuje napięcie szyi. Spanie po twojej stronie jest również dobrym rozwiązaniem, ale ugnij kolana i spróbuj umieścić poduszkę między sobą, aby głębiej się zrelaksować.

@unsplash

Ciepłe napoje zmniejszają ilość odpadów metabolicznych, dzięki czemu proces starzenia się ulega spowolnieniu. Herbata lub szklanka ciepłej wody (najlepiej 30 minut przed posiłkiem) przyspieszają trawienie, zwiększają wydajność metabolizmu i poprawiają krążenie krwi.

@unsplash

Specjaliści nie zalecają mycia zębów zaraz po jedzeniu - powinieneś to zrobić co najmniej 30 minut później. Jeśli spożywałeś lub piłeś coś kwaśnego, nie myj zębów zaraz po jedzeniu, aby nie uszkodzić szkliwa.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz