szefunio.pl Porady11 Szkodliwych rzeczy, które robimy codziennie nie zdając sobie z tego sprawy
ocena ():

11 Szkodliwych rzeczy, które robimy codziennie nie zdając sobie z tego sprawy

berlin-1571046-1920.jpg

Zmiana nawyków jest nie tylko możliwa, ale także niezbędna, przynajmniej takie jest badanie przeprowadzone przez Veronikę Irvin z Oregon State University. Niektóre nawyki były z nami od tak dawna, że przyjmujemy je za pewnik. Bo co jest nie tak z używaniem kremu przeciwsłonecznego lub kadzidła? Jednak, jak pokazują ostatnie badania, istnieją pewne nawyki, które mogą być dość szkodliwe.

W Szefunio.pl dowiedzieliśmy się, jakie nawyki powinniśmy teraz usunąć.

1. Używanie zbyt dużej ilości kremu przeciwsłonecznego

Nie używaj zbyt dużej ilości kremu przeciwsłonecznemu © depositphotos

Wszyscy wiedzą, że podczas wychodzenia na zewnątrz konieczne jest używanie kremów przeciwsłonecznych. Może to pomóc w uniknięciu przedwczesnego starzenia się i raka skóry. Ale ważne jest, aby nie używać zbyt wiele. Brak światła słonecznego i witaminy D może prowadzić do innych nowotworów, takich jak rak trzustki.

Badania Anne-Louise Ponsonby, epidemiologa w National Center for Epidemiology and Population Health w Canberze w Australii, wykazały, że niedobór witaminy D i nadmierna ochrona przeciwsłoneczna mogą być przyczyną stwardnienia rozsianego. Powinieneś chronić się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ale nie przesadzaj. Podejmuj decyzje w oparciu o swoje ryzyko dla zdrowia.

2. Nie jeść tłuszczów

Jedzenie tłuszczów jest koniecznie dla zdrowej diety © depositphotos

Zbyt dużo tłuszczu w diecie może prowadzić do chorób serca i problemów z nadwagą. Ale nie należy całkowicie przerywać jedzenia tłuszczów. Pomagają organizmowi metabolizować witaminy. Jedz dobre tłuszcze od 44 do 78 gramów dziennie w zależności od osobistych preferencji i okoliczności.

3. Spożywanie zbyt dużej ilości warzyw

Zbyt duża ilość warzyw może być szkodliwa © depositphotos

Warzywa są absolutnie niezbędne dla każdej zdrowej diety. Jednakże, jeśli codziennie spożywasz więcej niż 7 porcji warzyw i 4 porcje owoców przez dłuższy czas, istnieje ryzyko uszkodzenia ciała. Aby uzyskać maksimum z jedzenia, jedz świeże warzywa (nie smażone lub pieczone) i nie jedz więcej niż 4-5 razy dziennie.

4. Obieranie jabłek

Wszystkie wartości odżywcze są w skórkach jabłek © depositphotos

Prawie wszystkie składniki odżywcze w warzywach i owocach nie zawsze znajdują się w nich. 100% kwercetyny (przeciwutleniacz wspomagający zdrowie serca) znajduje się w skórze jabłka. Jedzenie nieobranych jabłek jest skuteczne w zapobieganiu przewlekłym chorobom układu sercowo-naczyniowego. Najważniejszą rzeczą jest nie zapomnieć umyć je przed jedzeniem, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zakażenia.

5. Ustawianie głośnego alarmu

Głośny alarm naraża nas na stres chroniczny © depositphotos

Zawsze jest szansa na zaspanie, jeśli nie usłyszysz cichego alarmu, dlatego wiele osób ustawiło dużą głośność. Z powodu głośnego hałasu wzrasta ciśnienie krwi, a także bicie serca.

Osoba jest niezwykle wrażliwa we wczesnych godzinach, kiedy ciało jest nadal rozluźnione. Głośny hałas może wpływać na zdrowie i powodować stres, zwiększając poziom kortyzolu. Jeśli takie przebudzenie trwa kilka dni, tygodni lub miesięcy, istnieje ryzyko, że stres ten stanie się chroniczny.

6. Częste sprawdzanie poczty e-mail

Sprawdzaj pocztę e-mail 2-3 razy dziennie © Bruce Almighty / Newline

Doktor Richard MacKinnon z Wydziału Psychologii Zawodowej Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego odkrył, że e-mail to nie tylko cenny instrument komunikacji, ale także źródło stresu i rozczarowania dla wielu z nas. W rezultacie spada nasza produktywność.

Pomimo faktu, że naukowcy starają się wprowadzić ostateczne zasady korzystania z poczty e-mail w celu zminimalizowania negatywnego wpływu, oczywiste jest, że ich zalecenia nie mogą być takie same dla wszystkich. Jest jednak kilka wskazówek, które są dobre dla wszystkich:

  • nie sprawdzaj poczty wcześnie rano lub późnym wieczorem;
  • pracuj najpierw i sprawdź pocztę później (oczywiście, jeśli nie jest to ważna część twojego procesu pracy);
  • wyłącz powiadomienia o przychodzącej poczcie.

7. Palenie kadzideł

Kadzidła nie wolno palić za często © pixabay

Palenie kadzidła ma dobry wpływ na centralny układ nerwowy, pomaga nam się zrelaksować i złagodzić stres. Jednak w badaniach przeprowadzonych na Południowochińskim Uniwersytecie Technicznym pokazano, że palenie kadzidła codziennie przez kilka godzin może być przyczyną raka płuc, białaczki i nowotworów mózgu.

Kadzidło może powodować mutacje. Zawierają substancje chemiczne, które mogą potencjalnie zmienić materiał genetyczny, taki jak DNA. Jeśli nadal chcesz stworzyć relaksującą atmosferę, możesz użyć małego kadzidła, ale nie zapomnij później o świeżym powietrzu.

8. Spożywanie zbyt wielu napojów energetycznych

Zły wpływ napoi energetycznych © The Mask / Newline

Napoje energetyczne mogą pomóc Ci się obudzić i zwiększyć wydajność. Ale nie zaleca się ich częstego picia. Wyniki badań przeprowadzonych przez Davida Granta z University of the Pacific pokazują, że niektóre napoje energetyczne mogą zwiększać ryzyko niestabilnego bicia serca.

W badaniach wzięli udział wolontariusze w wieku od 18 do 40 lat. Pili albo 2 butelki napojów energetycznych, albo napój placebo przez 3 tygodnie. Nikt nie wiedział, który napój miał. W rezultacie pierwsza grupa miała wysokie ciśnienie krwi i zwiększoną częstość akcji serca, podczas gdy inne nie miały żadnych odchyleń.

9. Przyjmowanie środków przeciwbólowych

Zbyt częste przyjmowanie środków przeciwbólowych może mieć negatywny wpływ na nasz układ nerwowy © depositphotos

Środki przeciwbólowe naprawdę pomagają osobom cierpiącym na chroniczny ból. Jednak w badaniach przeprowadzonych przez University of Ohio wykazano, że środki przeciwbólowe mogą również zmniejszyć ostrość dobrych emocji.

W tym badaniu jedna grupa uczestników wzięła środki przeciwbólowe, a druga wzięła placebo, które wyglądało tak samo. Później uczestnicy obejrzeli 40 zdjęć - od bardzo nieprzyjemnych (głodujących dzieci) do bardzo uroczych (dzieci bawiące się kotami). Po każdym zdjęciu uczestnicy musieli oszacować, na ile pozytywne są niektóre zdjęcia.

Wyniki pokazały, że uczestnicy, którzy wzięli środki przeciwbólowe, ocenili, że zdjęcia były gorsze niż te, które zażywały placebo. Innymi słowy, emocjonalne postrzeganie rzeczywistości zostało zniekształcone.

10. Owijasz głowę ręcznikiem

Owijanie włosów ręcznikiem jest złym nawykiem https://brightside.me

Uważaj na owinięcie włosów ręcznikiem. Kiedy włosy są mokre, ciężki ręcznik może powodować rozdwajanie końcówek, a nawet wypadanie włosów - mówi Leon Van-Gorkom, starszy menedżer ds. Pielęgnacji włosów w Unilever Research and Development. Zamiast tego użyj ręcznika, aby wycisnąć nadmiar wody i pozwól włosom wyschnąć. Wyciskając nadmiar wody, należy zachować ostrożność i wykonywać ją tylko przez krótki czas.

11. Biorąc długie prysznice

Nie wolno brać długich kąpieli https://brightside.me
Robienie długich pryszniców wydaje się naprawdę miłe. Pomagają ci się zrelaksować i łatwiej zasnąć po prysznicu. Jednak długie prysznice usuwają wilgoć ze skóry, co może prowadzić do wysuszenia i swędzenia skóry. Twój prysznic nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Im krótszy, tym lepiej!

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz