szefunio.pl Porady10 rzeczy, które sprawiają, że inteligentni ludzie nie mogą cieszyć się z życia
ocena ():

10 rzeczy, które sprawiają, że inteligentni ludzie nie mogą cieszyć się z życia

berlin-1571046-1920.jpg @unsplash

IQ Alberta Einsteina to 170, Stephena Hawkinga 160, Ashton Kutchera 160 z kolei Natalie Portman 140. Wygląda na to, że inteligentni ludzie nie mają wielu problemów i są naprawdę szczęśliwi. Ale jak się okazuje, szczęście jest rzadkością wśród wyjątkowo inteligentnych ludzi i w tym artykule zastanawiamy się dlaczego tak jest.

Szefunio.pl uwielbia odkrywać problemy, które trapią wiele osób. Właśnie dla Ciebie odkryliśmy, dlaczego inteligentni ludzie często czują się samotni, nieszczęśliwi i zagubieni.

@unsplash

@unsplash

@unsplash

@unsplash

@unsplash

@unsplash

@unsplash

@unsplash

@unsplash

@unsplash

2. Szczotkowanie włosów

© depositphotos

Mycie włosów przed snem oczyszcza martwe komórki, kurz i tłuszcz ze skóry. Lekki masaż za pomocą gładkiej szczotki pomaga transportować tlen i substancje bogate w składniki odżywcze do korzeni. Rano nie będziesz musiał szybko ubierać włosów.

Stylistka Sam Burnett, z Wielkiej Brytanii, twierdzi, że wystarczy 2-3 razy dziennie szczotkować włosy, w przeciwnym razie stają się tłuste i kruche. I według niej zasada "musuj włosy 100 razy" nie ma sensu.

1. Analizowanie dnia

© depositphotos

Przeanalizuj dzień, przypomnij sobie wszystkie dobre rzeczy, które przydarzyły ci się, pomyśl o tym, co chciałbyś zmienić, i rób notatki, jeśli masz pamiętnik. Badania pokazują, że codzienna analiza (nawet jeśli dzień pozostawia wiele do życzenia) jest bardzo przydatna. A jeśli nadal cierpisz na brak pozytywnych emocji przed snem, zrób coś przyjemnego, na przykład dla swojego kota.

Szczęście to twoja zdolność bycia szczęśliwym w tej chwili. Jutro nie jest obiecane. Większość z nas spędza wieczory z naszymi bliskimi i bliskimi przyjaciółmi. Powiedz, że ich kochasz i mówisz, że jesteś wdzięczny za wszystko.

Bonus: ołówek może pomóc poradzić sobie z chrapaniem i bólami głowy

© depositphotos

Jeśli jeden z członków rodziny chrapie , zalecamy to ćwiczenie, które wzmocni mięśnie podniebienia (ponieważ jest słabe, jeśli chrapiesz). W czasie wolnym umieść ołówek między zębami i przytrzymaj go przez 5-10 minut.

To proste ćwiczenie może również złagodzić ból głowy, ponieważ niektóre inne mięśnie się rozluźniają.

@unsplash
 

@unsplash
 

@unsplash
Jeśli zauważysz te oznaki emocjonalnego wypalenia, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przyznać, że twoja energia jest ograniczona, że ​​nie masz 6 rąk, aby móc wszystko zrobić i że tak, jesteś zwykłą osobą, która może być zmęczona, a nie kimś, kto sprawia, że ​​wszyscy są szczęśliwi przez cały czas. Następnie:

Ustal zarządzalny harmonogram dnia i nocy. Ustaw przypomnienia dotyczące jedzenia i jeśli nie jesz, gdy jesteś zajęty, ustaw przypomnienia na telefonie. Pij wodę.
Postaraj się uprawiać więcej ćwiczeń cardio.
Jeśli odczuwasz niepokój, spróbuj wykonać ćwiczenia oddechowe. 
Zapisz się na masaż. Udowodniono, że masaż może obniżyć poziom kortyzolu - hormonu stresu.
Porozmawiaj z kimś, komu ufasz o swoim stanie psychicznym np specjalistą lub dobrym przyjacielem.
I pamiętaj, że nikt nie jest odporny na wypalenie emocjonalne. Więc nie obwiniaj się, jeśli nagle zabraknie ci energii. Spróbuj pomóc sobie tak szybko, jak to możliwe i nie zmuszaj się już do przeciążającej pracy.
Twoja ocena:

Dodaj komentarz