szefunio.pl Porady10 rad od trenerów rozwoju osobistego, które psycholodzy uważają za niebezpieczne
ocena ():

10 rad od trenerów rozwoju osobistego, które psycholodzy uważają za niebezpieczne

berlin-1571046-1920.jpg @unsplash

Szkolenia z rozwoju osobistego to popularny sposób pracy nad sobą dla tych, którzy chcą osiągnąć sukces w życiu i stać się lepsi. Jednak badania wykazały, że skuteczność takiego szkolenia jest często przesadzona, a wyniki mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia psychicznego. Aby nie stać się ofiarą oszustów na drodze do samodoskonalenia, psychologowie zalecają krytyczne podejście do wszystkiego, co mówią trenerzy.
Przeanalizowaliśmy takie kursy i wybraliśmy 10 głównych punktów, które trenerzy nakładają na swoich słuchaczy.

@unsplash

Ulubiona rada trenerów brzmi: "Wyobraź sobie, że masz już wszystko, do czego dążysz." Oznacza to, że powinieneś mieć ogromne pragnienie osiągnięcia swojego celu, zawsze myśleć o tym i wyobrażać sobie wynik w szczegółach co godzinę. Takie podejście zamienia marzenia w obsesję. Zamiast żyć w teraźniejszości, fani tych trenerów opuszczają istniejącą rzeczywistość i marzą o wyidealizowanej przyszłości
Pozostaw puste fantazje i spróbuj pomyśleć o tym, co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje marzenie już dziś. Mała akcja przybliży Cię do twojego marzenia o wiele szybciej niż nawet najsilniejsza wiara. I nie odkładaj swojego szczęścia. Zwróć uwagę na wszystkie dobre rzeczy, które już masz. Niektórym brakuje nawet tych rzeczy.

@unsplash

Trenerzy rozwoju osobistego są przekonani, że osoba odnosząca sukcesy jest zawsze szczęśliwa. To dlatego świąteczna atmosfera jest często sztucznie tworzona podczas sesji szkoleniowych, a uczestnicy próbują ją utrzymać w późniejszym życiu codziennym.
W rzeczywistości szczęście nie może trwać wiecznie. Pozwól sobie poczuć różne emocje i staraj się nie tłumić negatywnych. Zamiast tego, spróbuj zaakceptować i przeżyć je pozytywnymi emocjami, jeśli nie chcesz zostać klientem psychologa. I pamiętajcie, że mamy tendencję do przyzwyczajenia się do wszystkiego, co mamy i zaczynamy go lekceważyć - nawet przyjemne i miłe rzeczy - ponieważ w taki sposób jesteśmy stworzeni.

@unsplash

"Postaw wysokie i godne cele, aby nie być przegranym" - mówią trenerzy. A my z kolei nie chcemy być nieudacznikami, więc postawiliśmy sobie wysokie cele, takie jak posiadanie sześciopaka jak mistrz olimpijski, najnowszy telefon komórkowy lub mieszkanie w centrum stolicy.
Ustaw osiągalne cele. Zadaj sobie pytanie: "Czy naprawdę tego potrzebuję?" Czy ten luksusowy apartament w innym kraju uszczęśliwi mnie? A może lepiej pozostać w małym domu niedaleko moich krewnych? Wszystko to dzieje się, ponieważ często staramy się osiągnąć cele, aby wyglądać dobrze i być lubianym przez innych, i to nie ma nic wspólnego z Twoją osobowością.

@unsplash

Mądrzy trenerzy twierdzą, że wszelkie przeszkody, które napotykają, powinny zostać pokonane siłą woli. Nie ma znaczenia, ile wysiłku i siły przeznaczają na pozbycie się ich. Głównym celem jest usunięcie przeszkód z ich życia, aby udowodnić innym i sobie, że nie są przegrani.
To jednostronne podejście. Czasem lepiej nie przeciwstawiać się, ale akceptować sytuację taką, jaka jest, i starać się jej unikać. Zgodnie z mądrością ludową: "Lepiej iść, niż wpaść do rowu".

@unsplash

Aby odnieść sukces, konieczne jest komunikowanie się z ludźmi sukcesu, którzy Cię zmotywują. Tak radzą trenerzy rozwoju osobistego, tworząc w ten sposób perspektywę konsumencką na relacje międzyludzkie.
Relacje międzyludzkie opierają się na wspólnych interesach i wzajemnym zrozumieniu. Spędzając czas z ludźmi tylko dlatego, że odnoszą sukces, dostaniecie iluzję komunikacji. Wśród waszych bliskich mogą być ci, którzy nie osiągnęli wielkich sukcesów, ale będą kochać i rozumieć was tak, jak nikt inny nie może.

@unsplash

Istotą niemal każdego treningu rozwoju osobistego jest pokazanie osobie, jak nieograniczone są ich możliwości. Trenerzy inspirują ludzi mówiąc, że cały świat leży u ich stóp, zachęcając ich przykładami ludzi sukcesu. Wszystko to robi ogromne wrażenie i wszyscy zaczynają czuć się godni, by stać się jednym z najlepszych i osiągnąć powszechne uznanie.
Nie musisz podbijać tego świata - możesz go ulepszyć. I to tego należy zacząć od siebie i swoich bliskich. Właśnie to przynosi prawdziwą satysfakcję i wypełnia życie znaczeniem.

@unsplash

Ta fraza stała się tak popularna, że ​​wielu ludzi powtarza ja jak mantrę. Uważa się, że sukces zaczyna się poza strefą komfortu. Innymi słowy, zaczyna się w stresujących i nietypowych sytuacjach. Oczywiście, nawet jeśli jesteś w obcym mieście bez portfela lub telefonu komórkowego, nadal będziesz starał się jak najlepiej sprzedać to cholerne pióro, które tak trudno "sprzedać" podczas wywiadów. Jednak tego typu motywację trudno nazwać zdrową.

@unsplash

Wiele osób, dzięki radom trenerów, wyobraża sobie swoje życie jako prostą linię, gdzie główne osiągnięcia leżą gdzieś dalej. Z jednej strony motywuje ich do dalszego rozwoju; z drugiej strony daje stronniczy i powierzchowny obraz.
Jeśli odniesiesz sukces dzisiaj, nie oznacza to, że sytuacja pozostanie taka sama jutro i na odwrót. Życie jest nieprzewidywalne, a ścieżka każdego człowieka jest wyjątkowa. Co więcej, każda jesień czyni nas silniejszymi i mądrzejszymi, a porażki są otrzeźwiające, zwłaszcza po zwycięstwach.

@unsplash

Aby stać się naprawdę bogatą osobą, należy nauczyć się myśleć jak miliarder. Tak mówią trenerzy - tak, jakby wszyscy miliarderzy myśleli tak samo. W rzeczywistości wygląda to na imitację i pragnienie życia innym życiem.
Myśl tak, jak lubisz. Każdy miliarder kroczył swoją własną drogą, a każda osoba ma swój sekret osobisty, który różni się od sekretów innych ludzi. Znajdź swój sekret i stwórz go. Pozwól sobie być sobą. Być może jest to pierwsza rada, którą da prawdziwie szczęśliwy człowiek.

@unsplash

Trenerzy są pewni, że wszystko, co dzieje się w życiu danej osoby, zależy od tej osoby. Odnosi się do ich działań, myśli, a nawet okoliczności. Wzięcie odpowiedzialności za siebie i szukanie w sobie przyczyny uważa się za pozycję silnej osoby; trenerzy próbują upokorzyć każdy inny punkt widzenia i nazwać go stanowiskiem ofiary.
Odpowiedzialność jest dobrą cechą osoby dorosłej, ale w rozsądnych granicach. Czasami okoliczności ewoluują z powodzeniem, a czasem są przeciwko nam. Nie jesteśmy ich przyczyną. Ważne jest, aby pamiętać, że kilka miliardów innych ludzi żyje z nami na planecie, a oni mają swoje cele i zainteresowania, które wpływają na nas i nasze życie.

3. Obcasy były dla mężczyzn.

© pixabay

2. Czytanie twarzy

© pixabay

1. Niech żyją kobiety!

© pixabay
Czasami różnice w długości życia kobiet i mężczyzn mogą wynosić nawet dziesięć lat, ale średnio na całym świecie to co najmniej 2-3 lata. Dotyczy to nie tylko kobiet. Kobiece orangutany i szympansy również przeżywają swoje męskie odpowiedniki.

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay

© pixabay
Twoja ocena:

Dodaj komentarz