szefunio.pl Plotki12 Faktów, których nauczysz się o Izraelu, żyjąc tam dłużej niż 6 miesięcy
ocena ():

12 Faktów, których nauczysz się o Izraelu, żyjąc tam dłużej niż 6 miesięcy

berlin-1571046-1920.jpg

Szefunio.pl specjalnie dla was zebrało najdziwniejsze, najśmieszniejsze i najbardziej niesamowite rzeczy o Izraelu. Niektóre obserwacje to tylko wrażenia, a nie fakty, ponieważ nie jesteśmy częścią ich kultury religijnej.

W Izraelu zarówno mężczyźni jak i kobiety służą w wojsku i ci, którzy nie mają trudności ze znalezieniem pracy.

© depositphotos © noaelharar_ /instagram

W Izraelu każdy obywatel musi służyć w wojsku. W wieku 18 lat młodzi ludzie dołączają do wojska. Kobiety muszą służyć przez 24 miesiące, a mężczyźni przez 36 miesięcy. Następnie mogą myśleć o swojej przyszłości i zacząć wybierać swój przyszły zawód.

Miejscowi ludzie są naprawdę dobrymi sprzedawcami i uwielbiają dawać zniżki.

Izraelczycy nie lubią, gdy coś pójdzie źle lub zostanie wyrzucone. Z tego powodu wszystkie warzywa kosztują 2-3 razy mniej w piątki, szczególnie tuż przed końcem dnia.

Izraelczycy nie lubią, gdy coś pójdzie źle lub zostanie wyrzucone. Z tego powodu wszystkie warzywa kosztują 2-3 razy mniej w piątki, szczególnie tuż przed końcem dnia.
Również w każdy piątek w Tel Awiwie ludzie wyrzucają rzeczy, których nie potrzebują.

Święta i tradycje są bardzo ważne dla każdego obywatela.

https://www.instagram.com

W Izraelu święta religijne i tradycje żydowskie odgrywają dużą rolę w codziennym życiu wszystkich obywateli. To jest świetne. Poza tym oznacza to dodatkowe dni wolne.

W Tel Awiwie jest silny prąd rozpędzania.

Na morzu Tel Awiwu jest silny prąd rozpędzający. Z tego względu na prawie wszystkich plażach występują falochrony, a tam, gdzie nie ma żadnych, nie można pływać. Dziwne, ekipy ratownicze działają tylko do 16! W tej chwili wszystkie szatnie są zamknięte, wi

Na morzu Tel Awiwu jest silny prąd rozpędzający. Z tego względu na prawie wszystkich plażach występują falochrony, a tam, gdzie nie ma żadnych, nie można pływać. Dziwne, ekipy ratownicze działają tylko do 16! W tej chwili wszystkie szatnie są zamknięte, więc każdy idzie do publicznej toalety, aby zmienić ubrania, co jest naprawdę niewygodne.

Izrael to kraj kotów i psów, a wszystkie zwierzęta są zaszczepione.

https://www.instagram.com

Tel Aviv to miasto psów. Tutaj mają nawet specjalną plażę dla psów. Jest dokładnie w środku plaży gejów i datiim (zamknięta plaża dla osób religijnych). W Izraelu obowiązują specjalne opłaty dla posiadaczy psów, a ich wysokość zależy od początkowej ceny psa. Tak więc łatwiej adoptować bezpańskiego psa. A wszystkie zwierzęta mają mikroczipy, nawet koty.

Jest dużo naprawdę smacznego jedzenia.

© pixabay

Kaszrut jest bardzo ważnym aspektem życia tutaj. Umieszczają specjalny znak na jedzeniu, który odnotowuje konkretnego rabina, który zrobił lub pobłogosławił to jedzenie. W Izraelu bardzo trudno jest znaleźć niekoszerne potrawy, a połowa kawiarni jest "koszerna".

Zima trwa 2 miesiące i nie ma centralnego ogrzewania.

© pexels © depositphotos

Zima trwa tu około dwóch miesięcy. W tym czasie wszyscy noszą więcej ubrań niż zwykle i włączają indywidualne urządzenia klimatyzacyjne, aby ogrzać swoje domy, ponieważ nie ma tutaj centralnego ogrzewania.
Latem woda jest podgrzewana przez panele słoneczne. A zimą woda jest podgrzewana przez elektryczność. Latem, gdy jest strasznie gorąco, możesz poprosić o darmową szklankę wody. A wszędzie są fontanny z wodą pitną, zwłaszcza w parkach.

Jest wiele sklepów, które sprzedają specjalną żywność dla wegetarian.

Jeśli jesteś wegetarianinem mieszkającym w Tel Awiwie, masz szczęście. Tutaj jest zupełnie normalnie w każdym sąsiedztwie znaleźć kilka "zielonych" sklepów z specjalne jedzenie.

Jeśli jesteś wegetarianinem mieszkającym w Tel Awiwie, masz szczęście. Tutaj jest zupełnie normalnie w każdym sąsiedztwie znaleźć kilka "zielonych" sklepów z specjalne jedzenie.

Kraj stworzony dla rowerzystów, elektrycznych deskorolek i skuterów

© depositphotos

Istnieją specjalne zasady regulujące wszystkie środki transportu. W mieście są specjalne ścieżki rowerowe, a tutaj popularne są rowery elektryczne, deskorolki i skutery.

Podczas szabatu nikt nie pracuje, sklepy są zamknięte i nie ma publicznego transportu.

Szabat to niesamowity czas, kiedy trzeba zapomnieć o wszystkich codziennych stresorach, spędzać czas z rodziną i nie wykonywać żadnej pracy. Szabat zaczyna się o zachodzie słońca w piątek i kończy w sobotę około godziny szóstej. W tym czasie nie ma publicz

Szabat to niesamowity czas, kiedy trzeba zapomnieć o wszystkich codziennych stresorach, spędzać czas z rodziną i nie wykonywać żadnej pracy. Szabat zaczyna się o zachodzie słońca w piątek i kończy w sobotę około godziny szóstej. W tym czasie nie ma publicznego transportu z wyjątkiem niektórych losowych autobusów, które przychodzą i odchodzą bez harmonogramu.

Kobiety izraelskie to coś więcej niż dziewczęta z innych krajów.

© depositphotos

HaYarkon Park, który jest ogromną zieloną przestrzenią łączącą Ramat Gan, Tel Awiw i brzeg rzeki, jest pełen biegających mężczyzn, którzy próbują uzyskać kształt, aby znaleźć kobietę. Ponieważ w Izraelu jest więcej mężczyzn niż kobiet, kobiety czują się swobodniej niż gdziekolwiek indziej.
Kobiety wyglądają naturalnie, nie ubierają się, a dziewczęta na wysokich obcasach są bardzo rzadko widywane.

Mężczyźni zabierają dzieci do szkoły i nigdy ich nie ukarzą.

© depositphotos

Słyszeliśmy, że izraelscy mężczyźni są dobrymi ojcami. Zwykła scena w Tel Awiwie dotyczy ojca idącego z wózkiem i psem. W soboty wszyscy wybierają się na pikniki. W tym przypadku rodzice nigdy nie karzą swoich dzieci i jeśli ktoś zobaczy, że ktoś dał lanie dziecku, może zostać pozbawiony praw rodzicielskich.

Zaledwie 100 lat temu w Tel Awiwie nie było nic, a teraz jest to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

13. Dave Bautista w Guardians of the Galaxy

© Guardians of the Galaxy/marvel © David Hitchens/Capital Pictures/East News

14. Richard Brake w Game of Thrones

© Game of Thrones/hbo © Jean_Nelson/depositphotos

15. Joel Edgerton w Bright

© Bright/netflix © East News

16. Jacob Tremblay w Wonder

© Wonder/lionsgate © Jean_Nelson/depositphotos

Ringo Starr i Maureen Cox

© Eastnews

Nawiasem mówiąc, oto jak kobiety mogą się zmienić po ślubie:

© Eastnews
Twoja ocena:

Tagi

#podróżowanie #turystyka #tanie podróżowanie #Israel #Izrael #tradycje Izraelu

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Zobacz Także

Podobne