szefunio.pl Plotki10 Królewskich tradycji weselnych w Wielkiej Brytanii, o których mało osób wie
ocena ():

10 Królewskich tradycji weselnych w Wielkiej Brytanii, o których mało osób wie

berlin-1571046-1920.jpg

Brytyjskie ceremonie zaślubin królewskich opierają się na wielu tradycjach i regułach, które rozwinęły się w czasie rządów w House of Windsor, które trwają od dziesięcioleci. Brytyjscy monarchowie są równi tradycjonalizmowi, a ich śluby przechodzą do historii. Postanowiliśmy zapoznać się z najważniejszymi zasadami małżeństwa królewskiego.

Szefunio.pl chce podzielić się z wami najciekawszymi tradycjami ślubnymi brytyjskiej rodziny królewskiej.

10. Zatwierdzenie małżeństwa

Królewska tradycja akceptacji ślubu przez Królową © Associated Press/ East News © Associated Press/East News

Zgodnie z ustawą o sukcesji do ustawy o koronie z 2013 r. pierwsze 6 osób w kolejce do tronu musi ubiegać się o zgodę królowej na małżeństwo. 14 marca Elżbieta II zatwierdziła związek księcia Harry'ego (szósta osoba w linii) i Meghan Markle i napisała list do Tajnej Rady zatwierdzającej małżeństwo.

9. Obrączki panny młodej powinny być wykonane z walijskiego złota.

Obrączki muszą być z Walijskiego złota na królewskim weselu © Associated Press/ East News © AFP/ East News

Tradycja ta sięga roku 1923, kiedy to królowa, matka Elżbiety i prababka Williama i Harry'ego, jako pierwsza nosiła ten rodzaj pierścienia.

Walijska kopalnia złota została uznana za wyczerpaną, co oznacza, że wydobycie złota jest trudne. Dlatego to złoto jest znacznie droższe niż inne rodzaje złota. Pierścienie Elizabeth II, Diana, Catherine, Duchess of Cambridge i Camilla, Duchess of Cornwall zostały wykonane z tego metalu. Walijski złoty pierścionek Meghan Markle został oddany księciu Harry'emu przez królową wkrótce po ich zaręczynach.

8. Bukiet do złożenia na grobie nieznanego wojownika

Panna młoda dzień po ślubie zostawia swój bukiet ślubny na grobie nieznanego wojownika © AFP/ East News

Zamiast rzucać bukiet ślubny, królewskie panny młode składają kwiaty na grobie nieznanego wojownika w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Elizabeth Bowes-Lyon, matka królowej Elżbiety, jako pierwsza złożyła bukiet przy grobie w drodze do Opactwa jako hołd złożony żołnierzom i jej bratu Fergusowi, który zmarł w bitwie pod Loos w 1915 roku.

Elizabeth Bowes-Lyon była pierwszą narzeczoną, która nie miała bukietu w kościele, ponieważ położyła go na grobie tuż przed wejściem. W dzisiejszych czasach panny młode robią to dzień po ceremonii, kiedy wszystkie zdjęcia ślubne już zostały zrobione.

7. Oficjalny portret rodzinny

Po ślubie i przed weselem zawsze odbywa się tradycyjna królewska sesja zdjęciowa https://www.instagram.com/

Oficjalna sesja zdjęciowa to kolejna tradycja. Zwykle odbywa się między ceremonią a przyjęciem weselnym. Pierwszym brytyjskim monarchą, który to zrobił był król Edward VII.

Książę Harry i Meghan Markle wybrali Alexi Lubomirski, jednego z najbardziej znanych fotografów mody, który już zajął się oficjalnymi portretami zaręczynowych pary. To Lubomirski wykonał romantyczny obraz nowożeńców siedzących na schodach Zamku Windsor.

6. Pan młody nosi mundur wojskowy

Królewski ślub w Wielkiej Brytanii - Pan młody zawsze ma swój mundur wojskowy © AFP/ East News

Mężczyźni brytyjskiej rodziny królewskiej muszą służyć w wojsku. Wszyscy mają tytuł i pułk, do którego zostali przydzieleni. Zgodnie z tradycją mężczyźni żenią się w mundurach i medalami, które udało im się zdobyć.

5. Znaczące wzory sukni lub welonu

Wzory na królewskich sukniach ślubnych mają zawsze jakieś znaczenie © AFP/ East News © Associated Press/ East News

Elżbieta II, która wyszła za mąż w 1947 roku, miała sukienkę i woalkę, które zostały udekorowane kwiatowym wzorem symbolizującym pokój po drugiej wojnie światowej.

Meghan, księżna Sussex, poprosiła o ozdobienie swojej zasłony 53 kwiatami symbolizującymi kraje Wspólnoty Brytyjskiej: 53 suwerenne państwa, w tym Wielką Brytanię i prawie wszystkie dawne kolonie. Elżbieta II, szef Wspólnoty, mianowała księcia Harry'ego Ambasadorem Młodzieży Wspólnoty Narodów. Zasłona Meghan symbolizuje jej dumę z męża i gotowość do pomocy.

Na oficjalnej stronie rodziny królewskiej znajduje się lista kwiatów wyhaftowanych na welonie.

4. Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego

Tradycja nowego, niebieskiego, starego i pożyczonego w Wielkiej Brytanii obowiązuje nawet w ślubach królewskich © Photoshot/ East News © Associated Press/ East News

Zgodnie z tradycją każda brytyjska narzeczona powinna mieć coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego.

Kate Middleton miała nowe diamentowe kolczyki nadane jej przez rodziców, stare irlandzkie koronkowe rękawy i akcenty oraz niebieską wstążkę przyszytą do sukni. Co do czegoś pożyczonego, to tiara pożyczona jej przez jej nową babkę, Królową.

3. Goście w kapeluszach

Królewski ślub - Kapelusze są obowiązkowe i już tradycją © AFP/ East News © Associated Press/ East News

To zastrzeżenie, które sięga lat 50., kiedy kobiety z wyższych klas i królewskie rzadko pokazywały włosy publicznie, a teraz to tylko tradycja. Ta królewska kapela jest jeszcze piękniejsza niż podczas wyścigów Ascot.

2. Wspaniałe ciasta weselne

Wielkie i piękne torty na królewskie wesela są już tradycją © AFP/ East News © Associated Press/ East News

Głównym symbolem ślubu jest duży tort. Piekarz spędził 5 dni na pieczeniu i oblodzeniu każdego poziomu ciasta Williama i Kate (po lewej). Po upieczeniu ciasta są codziennie maczane z rumem i brandy.

Meghan i Harry postanowili uciec od tradycji i wybierali ciasto cytrynowe skropione syropem z czarnego bzu. Piekarze używali 200 cytryn i 10 butelek syropu. To niezwykłe, ponieważ nie jest to tradycyjne ciasto warstwowe: wszystkie poziomy umieszczono na osobnych złotych podstawkach.

1. Kawałek ciasta jako sposób na powiedzenie 'dziękuję'

Podarunek dla gości od królewskiej pary nowożeńców to tradycja © Ferrari/ East News
Po weselu każdy gość otrzymuje kawałek ciasta w blaszanym pudełku i kartę z podziękowaniami. Brytyjskie rodziny królewskie oszczędzają na szczycie swojego tortu weselnego, aby służyć przy ich przyszłych chrzcinach dla dzieci. Oszczędzają także jedną sztukę do sprzedaży na aukcji: to także tradycja.

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz