szefunio.pl Niesamowite7 "supermocy", które posiadają osoby cierpiące na zaburzenia lękowe
ocena ():

7 "supermocy", które posiadają osoby cierpiące na zaburzenia lękowe

berlin-1571046-1920.jpg © unsplash

Czy zawsze uważałeś, że lęk jest dolegliwością lub zaburzeniem? Cóż, pozwól nam cię nieco oświecić. Dla osoby przeżywającej lęk nie jest to zabawne, ale patrzenie na nią jedynie z negatywnego punktu widzenia również nie jest poprawne. Kiedy osoba zostaje pochłonięta przez to zaburzenie, może również nieświadomie rozwinąć kilka umiejętności, które mogą jej pomóc w wielu sytuacjach życiowych.
Szefunio.pl przedstawia najbardziej interesujące umiejętności, które posiadają osoby cierpiące na zaburzenia lękowe.

1. Wyczuwanie kłamstw @ unsplash

Osoby z zaburzeniami lękowymi są bardziej świadome swojego otoczenia niż ktokolwiek inny. Są w pełni świadome tego, co dzieje się wokół nich, a także co się mówi i robi. Z tego powodu nie przyjmują łatwo kłamstw, jeśli coś nie ma dla nich sensu.
Kiedy z nimi rozmawiasz, koncentrują się i słuchają każdego słowa. Więc nie jest rozsądne okłamywać ich i oczekiwać, że ci uwierzą.

2. Wysoki poziom IQ @ unsplash

Kim Dzong Yong, jest uważany za najbardziej genialnego człowieka na świecie. Znał 4 języki w wieku 2 lat, uczył się algebry w wieku 3 lat, był gościnnym studentem na uniwersytecie w wieku 4 lat i został zaproszony do NASA w wieku 7 lat. Jego imię znajduje się w Księdze Świata Guinnessa w zapisie dotyczącym najwyższego IQ na świecie, 210.
Jako osoba z lękiem Yong jest czasem bardzo analityczny i pełen obaw, co przypisuje się jego zwiększonemu poziomowi inteligencji. Nic nie umknie jego oczom i umysłowi, zwraca uwagę na każdy najmniejszy szczegół. Często obserwuje się, że osoby z wysokim ilorazem inteligencji cierpią na zaburzenia lękowe i odwrotnie. Badacze udowodnili związek między zdolnościami mózgu a lękiem.

3. Moc szóstego zmysłu @ unsplash

Utalentowani ludzie z lękiem często są w stanie przewidzieć przyszłość. Można powiedzieć, że ich szósty zmysł jest aktywny i pomaga im przewidywać i unikać potencjalnych tragedii. Lęk istnieje od czasów starożytnych, a ludzie są zajęci zamartwieniem się odkąd pojawiają się na tym świecie. Tak samo jest z poczuciem identyfikacji zagrożeń i ostrzeganiem innych przed nimi.
Według badań ludzie z lękiem mogą wykrywać zagrożenia w zaledwie 200 milisekund! Bardzo szybko wyczuwają niebezpieczeństwo, więc mają wystarczająco dużo czasu, by uratować życie.

4. Czytanie w myślach © unsplash

Ludzie z lękiem mogą czytać w umysłach innych ludzi, rozumiejąc ich wibracje. Mają zdolność rozpoznawania energii innej osoby. Mogą łatwo odbierać negatywne sygnały i odpowiednio reagować, przez co trudno im pozostać z ludźmi o dużym poziomie negatywnych emocji przez bardzo długi czas.
Są bardzo wrażliwi i mogą łatwo domyślić się, co dzieje się w czyimś umyśle.

5. Poprawiona pamięć i kreatywność © unsplash

Osoby z lękiem mogą myśleć dłużej, więc łatwo im jest zapamiętywać. Są także bardzo kreatywni oraz pomysłowi. W przeciwieństwie do innych ludzi, widzą sytuację z różnych perspektyw. Pomaga im to myśleć inaczej, a ich pamięć pomaga im łączyć przeszłe wydarzzenia z obecnymi sytuacjami.
Z czasem ich wyobraźnia nadal się rozszerza, podobnie jak ich pamięć.

6. Lepsza zdolność oceny i empatia © unsplash

Nikt nie może zrozumieć ludzi lepiej niż ci, którzy cierpią na nadmierny niepokój. Ponieważ oni sami przechodzą przez różne emocje, łatwiej im jest wyczuć to samo w innych ludziach. Bardzo dobrze rozumieją uczucia innych i okazują im empatię. Mogą również lepiej rozumieć emocje niż ktokolwiek inny, prawdopodobnie dlatego, że sami często wpadają nieraz w emocjonalną huśtawkę.

7. Duża ilość energii © unsplash

Ktoś mógłby pomyśleć, że ludzie z lękiem czują się przygnębieni cały czas. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​mają zwiększony poziom energii. Ich umysł nigdy nie przestaje myśleć, a ich ciało nigdy nie przestaje się poruszać. Jest w nich ciągły przypływ energii i nie mogą usiedzieć spokojnie.

Zawsze zaleca się skierowanie tej energii w coś owocnego, co może pomóc im zminimalizować ich zaburzenie lękowe. Początkowo jest to dla nich trudne, ale wielu osobom udało się to zrobić.

Przecież lęk nie jest tak strasznym ciężarem, szczególnie, gdy nauczyłeś się wszystkich powyższych umiejętności, które mają ludzie z lękiem. Czy zauważyłeś inne supermoce u ludzi z lękiem? Podziel się z nami w komentarzach.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz