szefunio.pl Moda_i_styl10 błędów w makijażu, przy których wyglądasz starszą
ocena ():

10 błędów w makijażu, przy których wyglądasz starszą

berlin-1571046-1920.jpg @brightside

Makijaż może wzmocnić naszą pewność siebie, podkreślając nasze najlepsze cechy twarzy i sprawiając, że nasza skóra wygląda dobrze odżywiona. Ale czy kiedykolwiek zauważyłeś, że czasami makijaż może dodawać o wiele więcej lat? Mamy strategie na takie przypadki!
Aby pomóc Ci uniknąć negatywnego wyglądu, opracowaliśmy listę dziesięciu najczęstszych błędów, które mogą dodać lat do Twojego wyglądu!

1. Stosowanie nadmiaru korektora

@brightside

W naszym pragnieniu stworzenia doskonałego efektu matowego wielu z nas popełnia błąd w zastosowaniu zbyt dużej ilości korektora. Jeśli wybierzesz niewłaściwy kolor i umieścisz jego zbyt grubą warstwą, to skończysz tym, że tylko podkreślisz zmarszczki na twarzy. Aby tego uniknąć, najwybitniejsi wizażyści zalecają nie korzystać z grubych podkładów. Zamiast tego warto wybrać płyn zawierający cząstki luminescencyjne - sprawiają, że Twoja skóra będzie zdrowa i naturalna bez przeciążania.

2. Nadużycie tuszu na dolnej linii rzęs

@brightside

Używanie tuszy do rzęs, a właśnie przerysowanie dolnej linii rzęs, podkreśla oczy, może dodać ekspresji wyrazowi twarzy. Z drugiej strony, nakładanie zbyt dużej ilości tuszu na rzęsy zwróci uwagę wszystkich na zmarszczki wokół oczu. Niezależnie od tego, jak małe są zmarszczki - gruby tusz do rzęs sprawi, że będą wyróżniać się!

3. Wybieranie błędnego odcienia szminki

@brightside

Nie ma wątpliwości - szminka może zrobić cuda na swój wizerunek! W tym sezonie nie bój się eksperymentować z bogatymi, nasyconymi kolorami. Ale nie zapomnij - jeśli Twoje wargi są naturalnie wąskie, należy unikać szminek o ciemnej tonacji. Ciemne kolory mogą spowodować, że usta będą wyglądać jeszcze cieńsze. Jeśli chcesz, aby Twoje usta wyglądali pełniej, szminka może być pomocna - wszystko, co musisz zrobić, to wyciągnąć naturalną linię ust!

4. Stosowanie ciemnych cieni w niewłaściwy sposób

@brightside

Uważaj, aby nie nakładać cieni na całą powierzchnię pokrywki - sprawi to, że będziesz wyglądać starszą! 

5. Nadużywanie konturówki do dolnej powieki

@brightside

Stosowanie ciemnej kredki do dolnej powieki sprawia, że oczy są wąskie. Aby wyeliminować efekt, użyj lekkiego ołówka do makijażu - należy dodać otwartości do obrazu!

6. Zetrzyj róż na policzkach

@brightside

Pożegnaj się z ciemnymi i intensywnymi kolorami! Nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na jaśniejsze kolory, takie jak bladoróżowy lub brzoskwiniowy. Dbaj o rumianek w górnej części policzków, a nie na centralnej.  Podświetlenie jabłek na policzkach mogło być dobrym pomysłem, gdy byłeś młodszy, ale - gdy dojdziemy do dojrzałości, musimy dostosować się do zmian, które przechodzi nasza skóra. Zamiast próbować podkreślić strefę centralną, spróbuj zaczerpnąć rumiankiem górne części policzek, nie zbyt blisko okolicy nosa. Korzystanie z delikatnych i naturalnych odcieni sprawi, że Twoja twarz będzie młodsza i nada romantycznego blasku.

7. Duże podkreślenia brwi

@brightside

Używanie intensywnych, ciemnych kolorów w celu powiększenia i podświetlania brwi może spowodować, że Twoja twarz będzie wyglądać zmęczona. Będzie lepiej używać kolory lżejsze od naturalnego koloru brwi.

8. Zaniedbanie używania korektora

@brightside

Ciemne kółka pod oczami stanowią problem dla wielu osób. Użycie korektora tylko pogorszy sprawę. Z drugiej strony, zastosowanie korektora będzie działać cuda! Spróbuj zastosować ją tylko na ciemnych obszarach i rozprowadzić ją tak delikatnie, jak to możliwe.

9. Zapominanie o zacienieniu linii ust

@brightside

Używanie kredki do ust jest niezbędne do poprawnego makijażu. Pozwala ona na bardziej precyzyjne i atrakcyjne ułożenie ust. Powinnaś jednak być ostrożna,kiedy  starasz się, aby twoje usta wyglądały większe, przeciągając naturalne krawędzie ust. 

10. Zbyt grube pudrowanie twarzy

Puder jest dobry do korygowania wad skóry tylko wtedy, gdy jest stosowany w małych ilościach. Jeśli używasz zbyt hojnie, to puder staje się problemem! Użyj lekkiego minerału lub proszku, aby pozbyć się tego tłustego, lśniącego efektu w strefie T. Unikaj pudrowania okolicy wokół oczu - to tylko podkreśla zmarszczki i sprawi, że skóra będzie sucha.

Mel Gibson

© Rex Features

Shia LaBeouf

© Rex Features

George Clooney

© Rex Features

Tom Hardy

© tumblr

Kit Harington

© tumblr

Mały kontur jest zawsze dobry

© eyegalore © stacietennessee
 

Dodając trochę światła do makijażu wieczornego

© eyegalore © mariya.ae
 

Grube modne brwi

© eyegalore © mir_znamenitykh
 

1. Dżinsy o wysokiej talii

© ShopAudella/etsy
 

 

21. "Chcę mieć własny kod kreskowy."

© imgur © pixabay
 

 

23. Al Pacino

Sergey Bermeniev
 

24. Julia Roberts

Tom Munro
 

25. Adele

Tom Munro
 

26. Cate Blanchett

Tom Munro
 

27. Madonna

Tom Munro
 
Twoja ocena:

Dodaj komentarz