szefunio.pl Kontrowersyjne8 oznak, że jesteś bardziej atrakcyjna niż myślisz
ocena ():

8 oznak, że jesteś bardziej atrakcyjna niż myślisz

berlin-1571046-1920.jpg © unsplash

Czasami wszyscy ludzie mają wątpliwości co do swojej atrakcyjności. W takich momentach zaczynają szukać w sobie wad. Czasami takie zachowanie może się przydać, ponieważ prowadzi do samorozwoju. Ale bardzo często konstruktywny samokrytycyzm może przerodzić się w niszczycielski autoskarżenie, które może przeszkadzać w prowadzeniu szczęśliwego i pełnego życia. Właśnie dla tych osób, które obecnie przechodzą przez ten trudny okres życia, przygotowaliśmy ten artykuł.


Szefunio.pl oferuje możliwość poznania subtelnych niuansów psychologicznych w naszym zachowaniu, które bezpośrednio lub pośrednio pokazują, że jesteś bardziej atrakcyjna niż myślisz.

1. Ludzie rzadko Cię komplementują.

1. Ludzie rzadko Cię komplementują. @ unsplash

Czy pamiętasz sytuację, kiedy byłaś w 100% pewna siebie i byłaś przekonana, że wszystkie oczy będą zwrócona na Ciebie, ale ostatecznie nie usłyszałaś ani jednego komplementu? Jest oczywiste, że po tej sytuacji osoba automatycznie zaczyna mieć wątpliwości i myśli, że coś jest nie tak. Ale ta sytuacja może oznaczać coś przeciwnego - jesteś wspaniała. Powodem braku komplementów jest to, że ludzie myślą, że jesteś świadomy tego, jak wspaniała jesteś i nie potrzebujesz aby przypominać Ci o tym. Inni mogą nawet pomyśleć, że jesteś zmęczona zbytnim przyciąganiem uwagi. Więc jeśli ludzie wokół Ciebie nie wspominają, jak wyglądasz, to nie znaczy, że uważają cię za nieatrakcyjną.

2. Kiedy w końcu dostaniesz komplement, brzmi on zwyczajnie.

2. Kiedy w końcu dostaniesz komplement, brzmi on zwyczajnie. @ unsplash

Spójrzmy na ten problem z drugiej strony: rzadko jesteś komplementowana i kiedy otrzymasz od dawna oczekiwaną pochwałę, brzmi ona bez emocji. Kobiety zazwyczaj obrażają się na taki komplement, ponieważ uważają, że te słowa są nieszczere. Ale w rzeczywistości powinnaś być zadowolona, ponieważ osoba, która Cię komplementuje w ten sposób, przyjmuje Twoją atrakcyjność za pewnik i nie widzi sensu, aby zwracać na nią wiele uwagi.

3. Obcy często próbują nawiązać z tobą kontakt wzrokowy.

3. Obcy często próbują nawiązać z tobą kontakt wzrokowy. @ unsplash

To bardzo proste - krótkie spojrzenie w twoim kierunku kończące się lekkim uśmiechem jest przyjaznym sygnałem. Długie spojrzenie bezpośrednio w oczy (oczywiście także z uśmiechem, ale nie poważne, co może oznaczać agresję) przekazuje silne emocje i oznacza, że ​​jest to oczywista próba nawiązania kontaktu. Istnieje również trzecia opcja - jeśli dana osoba patrzy na ciebie przez chwilę, nawet po tym, jak zauważysz ją i nadal patrzysz, jest to oczywisty znak, że jest bardzo Tobą zainteresowana.

4. Ludzie podnoszą brwi, patrząc na Ciebie.

4. Ludzie podnoszą brwi, patrząc na Ciebie. © unsplash

Podnoszenie brwi zwykle odbywa się automatycznie i nieświadomie, gdy widzimy atrakcyjną osobę. Tak, to prawda! Możesz tego nie zauważyć, ale postaraj się uważnie przyjrzeć następnym razem, gdy zobaczysz kogoś, kogo uważasz za atrakcyjnego. Jest kilka implikacji związanych z tą funkcją behawioralną (i żadna z nich nie jest zaskakująca). Po pierwsze jest to sposób, w jaki okazujemy przyjazne nastawienie. Po drugie, jest to podświadoma próba poszerzenia naszych oczu, aby zobaczyć coś lub kogoś, kto przyciągnął naszą uwagę.

5. Druga osoba układa usta w "dzubek"

5. Druga osoba układa usta w © unsplash

Inną rzeczą, którą robimy podświadomie, gdy widzimy atrakcyjną osobę, jest tzw. "dziubek". Oczywiście nie mówimy tu o długotrwałym układaniu ust w kształt "kaczego dziobu", co robi wiele dziewcząt podczas robienia selfie. Mówimy o jedno sekundowym działaniu, które może się zdarzyć kilka razy podczas jednego spotkania. Choć może to zabrzmieć dziwnie, wiąże się to z pragnieniem pocałunku. Ten gest można porównać do lizania warg, co również sygnalizuje to samo życzenie. Jedyna różnica polega na tym, że "dziubek" jest mniej ekspresyjny. Jeśli rozmawiając z kobietą lub mężczyzną, rozpraszasz się, a potem nagle widzisz ten natychmiastowy ruch, wiesz, co to znaczy.

6. Ludzie nie starają się trzymać z dala od ciebie, ale, przeciwnie skracają dystans.

6. Ludzie nie starają się trzymać z dala od ciebie, ale, przeciwnie skracają dystans. © unsplash

Jak często starasz się skrócić dystans z ludźmi którzy sa Ci obojętni? Prawdopodobnie Twoja odpowiedź będzie brzmiała "bardzo rzadko" lub "nigdy". Dzieje się tak dlatego, że staramy się zachować dystans wobec ludzi, którzy nie są dla nas atrakcyjni. Ale jeśli ktoś wydziela dobre wibracje podczas rozmowy, zauważ, że ta odległość zaczyna się zmniejszać. Mogą nawet być szybkie dotknięcia dłoni lub ramion. Prawdopodobnie zauważyłaś to, gdy prowadziłaś pogodną rozmowę z osobą, którą lubisz. Sygnał ten jest szczególnie widoczny, gdy nie ma konieczności skracania dystansu, a następuje to samoczynnie.

7. Ludzie się dziwią, gdy dowiadują się, że masz kompleksy.

7. Ludzie się dziwią, gdy dowiadują się, że masz kompleksy. © unsplash

8. Ludzie są często zbyt uprzejmi lub wyjątkowo nieprzyjaźni w stosunku do Ciebie.

8. Ludzie są często zbyt uprzejmi lub wyjątkowo nieprzyjaźni w stosunku do Ciebie. © unsplash

Bez względu na to, czy spotkasz się z otwartością czy nieoczekiwaną ciepłą postawą, oznacza to, że nie jesteś obojętny wobec innych ludzi. Pewna siebie osoba, która nie ma kompleksów i uważa się za atrakcyjną i odnoszącą sukcesy, docenia te same cechy u innych ludzi. Dlatego jeśli osoba, którą uważasz za dobrego człowieka, traktuje cię z uprzejmą i przyjazną postawą, oznacza to, że dostrzega w Tobie podobną osobowość.
Z drugiej strony, wszyscy sympatyczni ludzie czasami napotykają negatywne emocje innych ludzi i bardzo często te emocje są nierozsądne. Najważniejsze to nie brać ich osobiście i nie denerwować się na ich temat. Pamiętajcie tylko, że ci ludzie są nieszczęśliwi, brakuje im pewności siebie i zachowują się w ten sposób z powodu zazdrości i osłabienia poczucia własnej wartości.

Czy zgadzasz się ze znakami na temat Twojej atrakcyjności opisanymi w artykule? Czy jest coś, co chciałbyś dodać? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Twoja ocena:

Dodaj komentarz