szefunio.pl JedzenieUsługa cateringowa w dobie koronawirusa
ocena ():

Usługa cateringowa w dobie koronawirusa

berlin-1571046-1920.jpg

Pandemia wywołała ogromną rewolucję w wielu branżach. Sytuacja na świecie uderzyła w turystykę i gastronomię z taką siłą, że eksperci nie bardzo są w stanie określić, kiedy firmy z tych sektorów podniosą się z kryzysu. Z pewnością sytuacji nie poprawia fakt, że wiosną 2020 roku lokale zostały zamknięte z dnia na dzień i nikt nie miał planu na to, jak będzie wyglądać sytuacja za np. pół roku. Wraz odmrażaniem gospodarki pojawiło się jednak światełko w tunelu.

bezpieczeństwo przede wszystkim

Mimo skrajnie trudnej sytuacji wiele firm cateringowych nadal prowadziło działalność, ale w zupełnie innym trybie. Większość pracy biurowej odbywa się zdalnie, a osoby zatrudnione w kuchni zobligowane są do przestrzegania reżimu sanitarnego oraz pracy w trybie zmianowym. Podobnie z osobami dostarczającymi żywność do klienta - każda z nich nosi maseczkę oraz rękawice i zachowuje wymagany dystans. Co więcej, absolutnie każdy pracownik branży cateringowej ma regularnie mierzoną temperaturę i jest zobligowany do częstej dezynfekcji samochodu oraz używanych przez siebie sprzętów.

co z cateringiem?

Catering Jarosław to nie tylko masowe imprezy, ale też niewielkie uroczystości rodzinne oraz abonamenty obiadowe. Dlatego też firmy cateringowe dokładają wszelkich starań, by dania był produkowane oraz transportowane w całkowicie bezpieczny sposób. Dzięki poddawaniu posiłków procesowi chłodzenia oraz pakowania próżniowego, wiele firm jakoś utrzymało się na rynku, zapewniając smaczne posiłki medykom oraz wszystkim, którzy zmuszeni byli do izolacji lub pracy zdalnej. Firmy świadczące usługi cateringowe nie miały i nie mają lekko. Za sprawą odwołanych wesel, koncertów, kongresów czy konferencji wiele milionów zainwestowanych w produkcję po prostu przepadło. Tryb funkcjonowania zakładów produkcyjnych musiał ulec przekształceniu. I tak dziś wiele przedsiębiorstw utrzymuje się przede wszystkim z dostarczania posiłków do klientów. Wiadomo, że nic nie zastąpi pracy na pełnych obrotach. Jednak dzięki temu wiele firm po prostu utrzymało się na rynku.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz