szefunio.pl JedzenieNajpopularniejsze produkty wegańskie - sprawdź, czy je wszystkie masz
ocena ():

Najpopularniejsze produkty wegańskie - sprawdź, czy je wszystkie masz

berlin-1571046-1920.jpg

Dieta wegańska polega na całkowitym wykluczeniu z diety mięsa oraz innych produktów pochodzenia zwierzęcego. To najbardziej radykalna odmiana wegetarianizmu, która eliminuje z jadłospisu wiele produktów, na przykład mleko czy jajka. Pomimo tak dużych ograniczeń, w dzisiejszych czasach dieta wegańska wcale nie musi być tak restrykcyjna i monotonna. Na rynku znaleźć można wiele alternatyw dla produktów pochodzenia zwierzęcego. Oto najpopularniejsze produkty wegańskie, które są warte szczególnej uwagi.

Najpopularniejsze produkty wegańskie, których warto spróbować

Wegańska alternatywa mięsa

Pomimo tego, że dieta wegańska opiera się przede wszystkim na wykluczeniu z diety mięsa, to niektórym weganom wciąż brakuje jego smaku. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów roślinnego mięsa, w wielu postaciach. Roślinne alternatywy najczęściej wytwarzane są z soczewicy, buraków, bobu czy soi. Dostępne są pod postacią wędlin, parówek, mięsnych kawałków lub nawet jako kebab.

Wegańskie pasty kanapkowe

Wegańskie pasty kanapkowe to mieszanka warzyw i tłuszczów roślinnych, w zależności od przepisu. Mają interesujący i wartościowy skład, dzięki czemu doskonale nadają się jako dodatek do pieczywa. Z ich pomocą można szybko przygotować wartościowy posiłek. 

Hummus

Hummus to podstawowy produkt w jadłospisie każdego wegana. Hummus jest potrawą, która wywodzi się z Lewantu i Egiptu. Przygotowuje się ją z gotowanych nasion ciecierzycy oraz innych nasion strączkowych. Pasta jest dodatkiem do pieczywa oraz składnikiem wielu potraw. 

Tofu

Tofu to również produkt bardzo znany wegetarianom i weganom. Powstaje z mleka sojowego w procesie podobnym do produkcji twarogu. To bogate źródło białka, wapnia, żelaza i witamin. Jest składnikiem wielu potraw, zarówno gotowanych, smażonych, a nawet deserów. Nazywany spożywczym "kameleonem", idealnie wpasowuje się w sam wielu dań. 

Pełnoziarniste kasze

Kasza to znany i bardzo prosty produkt, jednak niewielu wie jak wiele potraw można z niej przygotować. Kasza, na przykład jaglana, jest produktem lekkostrawnym, odżywczym i sycącym. Kasza może stanowić nie tylko dodatek do obiadu. Z kaszy można wykonać na przykład wegańskie pulpety lub kotlety do burgerów. 

Produkty wegańskie - gdzie kupić?

Produkty wegańskie są coraz bardziej popularne i dostępne, głównie ze względu dużego wzrostu zainteresowania tą dietą. Działy z produktami roślinnymi znajdują się już w niemal każdym supermarkecie czy dyskoncie. Coraz więcej na rynku pojawia się też małych sklepów stacjonarnych, które specjalizują się w sprzedaży produktów wegetariańskich, wegańskich lub po prostu eko. 

Największy wybór produktów oferują jednak sklepy internetowe. Każdy sklep ekologiczny online SpizarniaRydzynska.pl posiada w ofercie produkty wegańskie. Zakupy przez internet są wygodne i szybkie, a produkty często są tańsze niż w sklepach stacjonarnych. 

Dieta wegańska wymaga wielu wyrzeczeń, jednak w żadnym wypadku nie musi być mało atrakcyjna. Dostępne na rynku produkty wegańskie są doskonałą alternatywą dla produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym również mięsa. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz