szefunio.pl JedzenieCo o czekoladzie powinien wiedzieć każdy cukiernik?
ocena ():

Co o czekoladzie powinien wiedzieć każdy cukiernik?

berlin-1571046-1920.jpg

Czekoladowe wyroby są jednymi z najchętniej wybieranych słodyczy nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Czekolada jest wyrobem cukierniczym, który jest sporządzany z miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego, jak również środków słodzących i innych dodatków. Chociaż czekoladę najczęściej znamy w formie tabliczek, to jednak równie chętnie jest ona wykorzystywana w formie masy czekoladowej, którą nadziewa się ciastka lub wykonuje się dekoracje. Dzięki cennym właściwościom czekolady i jej plastyczności jest ona niezwykle chętnie wykorzystywana w cukiernictwie jako element dekoracyjny. 

Rozmaite wykorzystanie czekolady w przemyśle cukierniczym

Czekolada w przemyśle cukierniczym jest chętnie wykorzystywana do oblewania wyrobów cukierniczych, m.in. tortów, ciast, lodów, deserów czy musów cienką warstwą. Co więcej, czekoladą oblewa się również w cukierni, ciastka i pierniki, a nawet bakalie. Masa czekoladowa wykorzystywana do wspomnianych wyrobów stworzona jest zazwyczaj z masy kakaowej, masła kakaowego oraz cukru pudru. Czekolada jest niezastąpionym dodatkiem do torów oraz ciast, jednakże każdy cukiernik powinien mieć do perfekcji opanowane jej podgrzewanie i schładzanie, dlatego na rynku cukierniczym chętnie kupowane są automatyczne temperówki do czekolady, dzięki którym mamy pewność, że masa czekoladowa idealnie będzie prezentowała się na wypieku.

Oblewarka do czekolady, czym jest to urządzenie?

W profesjonalnej cukierni świetnie sprawdzi się oblewarka do czekolady,  która może pracować w formie samodzielnego urządzenia lub stanowić jeden z elementów linii produkcyjnej dla wyrobów czekoladowych. Maszyna, jaką jest oblewarka do czekolady potrafi oblać produkt w całości lub wyłącznie od góry czy od spodu, a także potrafi zdmuchiwać nadmiar czekolady, dzięki czemu słodycze uzyskują perfekcyjną powierzchnię. Oblewarka do czekolady zapewnia bardzo wydajną pracę, a także niepowtarzalny efekt produktu końcowego.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz