szefunio.pl JedzenieChcesz zapuścić włosy? Musisz jeść te produkty
ocena ():

Chcesz zapuścić włosy? Musisz jeść te produkty

berlin-1571046-1920.jpg https://pixabay.com/

1. Łosoś

https://pixabay.com/

Kwasy omega 3, które znajdują się w łososiu wzmacniają mieszki włosowe oraz stymulują ich wzrost. Ponadto witamina B12 oraz żelazo zapewniają włosom zdrowie i siłę. 

2. Ostrygi

https://pixabay.com/

Ostrygi są cennym źródłem cynku, który wpływa na połysk włosów oraz przyspiesza ich wzrost. Porcja ostryg zawiera nawet więcej cynku niż potrzebuje go organizm. Uzupełnia więc braki pierwiastka oraz magazynuje go, co przydaje się w momencie małych ilości cynku w diecie. Dla tych natomiast, którzy nie przepadają za ostrygami, podajemy ich cenne zamienniki – otręby pszenne, wołowina i wieprzowina.

3. Kurczak

https://pixabay.com/

Kuczak zawiera białka zwierzęce niezbędne do produkcji keratyny, substancji, z której włosy są zbudowane aż w 80%. Cenne proteiny są zawarte również w innych rodzajach mięsa np.: indyku lub króliku. Niedobór białka w diecie już po 2-3 miesiącach prowadzi do zahamowania wzrostu włosów oraz ich wypadania. 

4. Jajka

https://pixabay.com/

Jajka są pełne substancji takich jak proteiny i biotyna. W szczególności biotyna powinna być spożywana w odpowiednich ilościach, ponieważ zapobiega wypadaniu włosów. W jajkach znajduje się również leucyna odpowiedzialna za podział komórek oraz inne aminokwasy, które są niezbędne dla zdrowia naszych włosów. 

5. Migdały

https://pixabay.com/

Migdały zawierają witaminę E, która stymuluje włosy do wzrostu. Wystarczy ich 30 gram, czyli około 20 ziaren, by zaspokoić 70% dziennego zapotrzebowania na witaminę E. Poza tym migdały dostarczają również do organizmu biotynę, kwasy tłuszczowe oraz witaminy z grupy B.

6. Pestki dyni

https://pixabay.com/

Zapewne nie raz słyszałaś o dobroczynnym działaniu pestek dyni oraz oleju, który z nich pochodzi. Pestki dyni zawierają witaminę B1, B2, B4, B5 oraz B6. Są one odpowiedzialne za zdrowie włosów. Jeśli więc włosy Ci wypadają, chrup między posiłkami pestki dyni, które pomogą wzmocnić osłabione włosy. 

7. Soczewica

https://pixabay.com/

Soczewica zawiera duże ilości żelaza. Miska zupy z soczewicy zaspokaja już w połowie zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek. Ponadto znajduje się w niej odpowiednia ilość cynku, choliny i innych niezbędnych dla włosów i ciała mikroelementów.

8. No to smacznego

http://www.break.com/pictures/30-food-preparation-fails-3113622

9. Kawa szkodzi sercu

10. Gazowane napoje źle wpływają na Twoje zdrowie

11. Alkohol zabija komórki mózgowe

1. Bądź spokojny i stały

Nie spiesz się, aby wypróbować wszystkie wskazówki na raz. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wdrożenie kolejej każdego nowego tygodnia. Stopniowo, w małych krokach, osiągniesz nowy styl życia i zdobędziesz szczupłe i piękne ciało!

- Warzywa

 

Kolacja:

 

- Owoce

 

- Ryż

 

- Mięso

 

- Makarony

 

19. Żelkowe monstrum

© imgur

20.

© tjcslamdunk/Reddit
 

21.

© itsQ/Imgur
 

22.

© Marzz/Reddit
 

23.

© will_evans10199/Reddit
 

24.

© lwidh/Reddit
 
Twoja ocena:

Tagi

#uroda #zdrowe włosy #długie włosy #dieta na włosy #kwasy tłuszczowe #proteiny #witaminy

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Zobacz Także

Podobne