szefunio.pl Jedzenie5 owoców, przy których wyborze musisz uważać!
ocena ():

5 owoców, przy których wyborze musisz uważać!

berlin-1571046-1920.jpg https://pixabay.com/

1. Granat

© depositphotos

Skórka dojrzałego granatu jest czerwona, bez plam. Dojrzały granat jest także znacznie cięższy. Poza tym owoc powinien być sprężysty w dotyku, ale nie miękki. Jego końcówka nie może być również zielona, lecz w takim samym kolorze jak cały owoc. 

2. Ananas

© depositphotos

Ananas nie może zbyt mocno pachnieć, ponieważ oznacza to, że owoc jest przejrzały. Jeśli chcesz, aby był on dojrzały i soczysty, powinieneś zwrócić uwagę na jego liście. Powinny one być lekko podeschnięte na końcach, jeśli są zielone i twarde, oznacza to, że owoc został zbyt wcześnie zerwany. Przy dotykaniu ananasa, nasze palce nie powinny miękko wchodzić w skórkę. 

3. Pomelo

© depositphotos

Istnieją różne rodzaje pomelo. Może ono być zarówno żółte, zielone, jak i pomarańczowe. Niejednolity kolor oznacza, że owoce mogły być nawożone, by szybciej urosnąć. Jeśli owoc jest twardy, z pewnością będzie soczysty i dojrzały. 

4. Papaja

© depositphotos

Jak poznać, czy papaja jest dojrzała i soczysta? Mówi o tym jej skórka. Jeśli jest ona żółta lub pomarańczowa, to jak najbardziej możemy kupić taki owoc. Zielona skórka sygnalizuje natomiast, że jest on niedojrzały. Jednak niektóre dania, zwłaszcza azjatyckie korzystają właśnie z zielonej papai. Dodatkowo owoc może mieć małe plamki, które są symbolem dojrzałości. Uważaj, bo ich zbyt duży rozmiar świadczy o przejrzałym owocu, który nie będzie już smaczny. 

5. Awokado

© depositphotos

Skórka awokado może być zarówno zielona i jędrna, jak i ciemna i pomarszczona – obydwa owoce są dobre. Musisz jednak sprawdzić okolicę ogonka owoca. Jeśli po naciśnięciu lekko ugina się pod palcami, owoc jest dojrzały. Tak samo jeśli nim potrząśniesz i wyczujesz, że pestka porusza się w środku, możesz śmiało kupić awokado, bo będzie ono smaczne.

6. Pestki dyni

https://pixabay.com/

Zapewne nie raz słyszałaś o dobroczynnym działaniu pestek dyni oraz oleju, który z nich pochodzi. Pestki dyni zawierają witaminę B1, B2, B4, B5 oraz B6. Są one odpowiedzialne za zdrowie włosów. Jeśli więc włosy Ci wypadają, chrup między posiłkami pestki dyni, które pomogą wzmocnić osłabione włosy. 

7. Soczewica

https://pixabay.com/

Soczewica zawiera duże ilości żelaza. Miska zupy z soczewicy zaspokaja już w połowie zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek. Ponadto znajduje się w niej odpowiednia ilość cynku, choliny i innych niezbędnych dla włosów i ciała mikroelementów.

8. No to smacznego

http://www.break.com/pictures/30-food-preparation-fails-3113622

9. Kawa szkodzi sercu

10. Gazowane napoje źle wpływają na Twoje zdrowie

11. Alkohol zabija komórki mózgowe

1. Bądź spokojny i stały

Nie spiesz się, aby wypróbować wszystkie wskazówki na raz. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wdrożenie kolejej każdego nowego tygodnia. Stopniowo, w małych krokach, osiągniesz nowy styl życia i zdobędziesz szczupłe i piękne ciało!

- Warzywa

 

Kolacja:

 

- Owoce

 

- Ryż

 

- Mięso

 

- Makarony

 

19. Żelkowe monstrum

© imgur

20.

© tjcslamdunk/Reddit
 

21.

© itsQ/Imgur
 

22.

© Marzz/Reddit
 

23.

© will_evans10199/Reddit
 

24.

© lwidh/Reddit
 
Twoja ocena:

Tagi

#owoce #papaja #awokado #pomelo #granat #ananas #dojrzałe owoce #najlepsze owoce

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Zobacz Także

Podobne