szefunio.pl Zwierzeta13 wskazówek, jak przeżyć na safari
ocena ():

13 wskazówek, jak przeżyć na safari

berlin-1571046-1920.jpg @pixabay

Jak przetrwać atak niedźwiedzia lub rekina? Co powinieneś zrobić, jeśli zostaniesz ugryziony przez węża? Zebraliśmy 13 łatwych wskazówek, które uratują ci życie, jeśli spotkasz dzikie zwierzę.
Warto je zapamiętać!

1. Rekiny

@pixabay

Spośród 150 gatunków rekinów tylko 20 atakuje ludzi. Większość z nich nie postrzega ludzi jako potencjalne ofiary. Jeśli rekin zainteresuje się tobą, to zazwyczaj na krótko. Staraj się nie przyciągać uwagi rekinów, nie pozwól aby krew lub mocz dostały się wody. Jeśli spotkasz się z tym zwierzęciem twarzą w twarz, nie odwracaj się do niego tyłem. Jeśli zostałeś złapany, wyceluj w oczy i skrzela. Strefy te są najbardziej wrażliwe.

2. Kangury

@pixabay

Kangur może stanowić zagrożenie dla ludzi. Jednak nastąpi to tylko wtedy, gdy wejdziesz na jego terytorium, a zwierzę poczuje niebezpieczeństwo. Zacznij kaszleć. Kangur uzna to za oznakę choroby i najprawdopodobniej cię nie zaatakuje i pozwoli odejść. Kiedy się oddalisz będziesz wyglądał na mniejszego - a zatem mniej niebezpiecznego. Nie odwracaj się i nie uciekaj. To tylko sprowokuje zwierzę.

3. Lwy

@pixabay

Utrzymuj kontakt wzrokowy. Nie odwracaj się plecami i nie odwracaj oczu. Postaraj się wyglądać na bardziej masywnego. Aby stworzyć takie wrażenie, unieś ramiona i kurtkę. Mów głośnym i pewnym głosem, wydawaj dźwięki i gestykuluj.

4. Słonie

@pixabay

Słonie są mądrymi i przyjaznymi zwierzętami, ale zdarza się, że atakują ludzi. Jeśli ich ogon jest zwinięty, a uszy odsunięte, oznacza to, że mogą zaatakować. Spróbuj znaleźć coś, co stanie się barierą między tobą a słoniem.

5. Nosorożce

@pixabay

Nosorożce mają słaby wzrok, dlatego łatwo jest je przestraszyć i skłonić do ataku. Prędkość tych zwierząt może osiągnąć ok 60 km/h - to jest powód, dla którego naprawdę trudno je prześcignąć. Jedynym sposobem na ucieczkę przed nosorożcem jest schowanie się za drzewem. Jest to zasadnicza przeszkoda dla zwierzęcia.

6. Hipopotamy

@pixabay

Pomimo swojej wagi hipopotamy mogą biec z prędkością ok 30 km/h. Jeśli pogoda jest gorąca, staraj się nie wchodzić w krzaki. Aby zwierzę zostawiło cię w spokoju, wejdź na drzewo lub schowaj się za kamień lub strome wzgórze.

7. Byki

@pixabay

Byk reaguje na ruch, a nie na kolor czerwony (ani na żaden inny). Jeśli byk biegnie na ciebie, trzymaj się prosto i spokojnie. Użyj czapki lub innej części garderoby jako przynęty. Kiedy zwierzę podbiegnie wystarczająco blisko, odrzuć tą rzecz tak daleko od siebie, jak to tylko możliwe.

8. Meduzy

@pixabay

Oparzenie meduzy przynosi długotrwały dokuczliwy ból. Niektórzy uważają, że sikanie na uszkodzoną powierzchnie może złagodzić ból. Lepiej jednak natychmiast po oparzeniu przemyj to miejsce słoną wodą. Za pomocą pęsety lub pałeczki usuń pozostałe części meduzy. Jeśli masz maść przeciwhistaminową, zastosuj ją na miejsce oparzenia.

9. Aligatory

@pixabay

Szczęki tych zwierząt są najsilniejsze na świecie. Oczy i gardło tych zwierząt są ich najbardziej wrażliwymi obszarami. Zrób jak najwięcej hałasu i uciekaj w zygzaku. Jeśli zauważyłeś krokodyla podczas pływania, nie chlap wodą. To przyciągnie niechcianą uwagę.

10. Węże

@pixabay

80 procent ugryzień jest spowodowanych próbą złapania tego gada. Jeśli zauważysz, że wąż podąża za tobą, tupaj stopami. Nie próbuj wyssać trucizny z rany, tak jak robią to w filmach. Przemyj ukąszone miejsce bieżącą wodą i nałóż opaskę uciskową.

11. Niedźwiedź

@pixabay

Niedźwiedzie atakują ludzi dość rzadko. Konieczne jest poznanie kilku zasad zachowania. Nie uciekaj. Jeśli zaczniesz uciekać, będziesz wyglądać jak zdobycz. Niedźwiedzie mogą rozwijać prędkość 48 km/h. Upadnij na ziemię i zwiń się w piłkę. Za pomocą rąk zakryj szyję. Udawaj, że jesteś martwy. Niedźwiedź może próbować cię podrzucić - nie wpadaj w panikę.

12. Goryle

@pixabay

Goryle nazywane są królami dżungli. Gdy go spotkasz usiądź, aby wydawać się mniejszym i nie góruj nad gorylem. Spróbuj szeptać i unikaj bezpośredniego kontaktu wzrokowego. W przypadku ataku lub podejścia, zwiń się w piłkę.

13. Pszczoły

@pixabay

Pszczoły chronią ul. Mogą użądlić, nawet jeśli tylko przechodzisz obok. Ciemne kolory przyciągają ich uwagę. Jeśli leci za tobą pszczoła lub tylko kilka z nich, ukryj się w ciemnym miejscu.

Bonus: To biedne i bose dziecko dało swoją kurtkę psu, aby chronić zwierzę przed zimnem.

© Mohammad Belaal Imran/facebook

16. Kiedy nagle skończyła się czarna farba

© Honeyflowers / reddit

17. Stworzony z uśmiechem

© _Cowley / reddit

18.

© EwokApocalypse / reddit
 

19.

© Spoiled Husky
 

20.

https://www.instagram.com/
 

21.

https://www.instagram.com/
 

22.

© Pamela Carls / flickr
 

23.

© slothwoman / reddit
 

24.

© Husky Anuko
 

25.

© DunWheezy / reddit
 

26.

© Spoiled Husky
 

27.

https://www.flickr.com/
 

28.

© Husky Anuko
 

29.

https://www.instagram.com/
 

30.

https://www.instagram.com/
 

31.

https://www.instagram.com/
 
Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Zobacz Także

Podobne