szefunio.pl PoradyWizyta u stomatologa a koronawirus
ocena ():

Wizyta u stomatologa a koronawirus

berlin-1571046-1920.jpg

Koronawirus - najpopularniejsze i jednocześnie najbardziej znienawidzone słowo 2020 roku. Mimo iż wirus w szybkim czasie rozprzestrzenił się na całym świecie, wstrzymując normalne funkcjonowanie każdego państwa, zdarzają się przypadki, kiedy musimy skorzystać ze specjalistycznej pomocy lekarza. Pandemia spowodowała, że wiele ośrodków medycznych musiało się zamknąć lub znacznie ograniczyć i zmienić zasady swojego funkcjonowania. Lekarze przestali przyjmować pacjentów, decydując się na prowadzenie tele-porad i wystawianie recept elektronicznych. Są jednak takie sytuacje, w których osobista wizyta u lekarza jest koniecznością.

nagły ból zęba

Tak jest w przypadku nagłego i ostrego bólu zęba. Z tego typu sytuacją nie można zwlekać. Cierpienie związane z bólem zębów jest niezwykle dokuczliwe i wymaga szybkiej interwencji medycznej. W czasie wzmożonej zachorowalności na COVID-19 gabinety stomatologiczne działały głównie na zasadzie ostrego dyżuru. Wynika to z faktu, że zakażenie wirusem możliwe jest przede wszystkim poprzez bliski kontakt z osobą chorą. A dentysta Rzeszów - nie udzieli pomocy inaczej, jak przez leczenie bezpośrednie w jamie ustnej. Kliniki i gabinety przyjmują przeważnie pacjentów z bólem, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Jednak aby w ogóle dostać się do stomatologa, trzeba liczyć się z kilkoma dodatkowymi formalnościami i kosztami.

zachowaj środki ostrożności

Jeśli już uda ci się umówić na wizytę do dentysty, z pewnością zostaniesz poproszony o to, żeby stawić się na wizytę punktualnie i bez osób towarzyszących. W zależności od wielkości i renomy gabinetu, możesz zostać też poproszony o zabranie swoich rękawiczek i maseczki. W bardziej nowoczesnych placówkach medycznych stosowane są nieco inne środki ochrony osobistej. Cały personel pracuje w pełnym wyposażeniu - specjalnych kombinezonach, fartuchach, czepkach, maskach czy przyłbicach i okularach ochronnych. Podobnie pacjenci - przy wejściu do kliniki będziesz musiał przejść przez specjalną bramkę, która emituje mgiełkę środka dezynfekującego odzież wierzchnią.
Następnie zostanie ci zmierzona temperatura oraz będziesz musiał wypełnić formularz dotyczący kontaktów z osobami zakażonymi COVID-19 czy przebywania na trenie krajów, w których wirus występuje. Następnie zostaniesz ubrany w jednorazowy fartuch, czepek, rękawiczki oraz maseczkę. Tak przygotowany będziesz mógł udać się do gabinetu, w którym zdejmiesz maseczkę tuż przed rozpoczęciem leczenia.

dodatkowe koszty wizyty

Po wielu tygodniach zamrożenia ośrodki medyczne powoli wracają do względnie normalnego trybu pracy. Pacjenci, którzy zgłaszają się do klinik stomatologicznych zawsze są uprzedzani o tym, jak wygląda procedura wprowadzenia pacjenta do ośrodka. Kliniki bardzo dbają o to, by było bezpiecznie i komfortowo. Nic dziwnego, komfort lekarzy i pacjentów jest tak samo ważny i rzutuje na opinie o klinice.
Niestety, wszystkie wymienione środki ochrony osobistej wiążą się z dodatkowymi kosztami. W zależności od miasta i kliniki, do kosztu usługi medycznej doliczana jest cena fartucha, czepka, dezynfekcji i okularów w wysokości kilkudziesięciu złotych. To niewielki koszt biorąc pod uwagę warunki, w jakich pracują lekarze.
Każdy z nas chce mieć możliwość korzystania z najlepszej pomocy medycznej. Aktualna sytuacja epidemiologiczna wywróciła nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Jednak w sytuacjach awaryjnych, pomoc specjalisty jest niezbędna. Dlatego też trzeba nastawić się nie tylko na dodatkowe formalności i niedogodności, ale i koszty z tym związane.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz