szefunio.pl PoradyWesela 2020 a koronawirus
ocena ():

Wesela 2020 a koronawirus

berlin-1571046-1920.jpg

Śluby w maseczkach, odwołane przyjęcia weselne — narzeczeni, którzy planowali ślub w 2020 roku, z pewnością mają mocno pokrzyżowane plany. Obowiązujący zakaz zgromadzeń wyklucza możliwość zorganizowania wesela na 200 czy 300 osób, zalecane jest spędzenie tego ważnego dnia w gronie najbliższych osób na terenie własnej posiadłości. Odmrażanie gospodarki, a w tym branży ślubnej z pewnością nie będzie prostym zadaniem — zalecenia zachowania dystansu społecznego wykluczają organizowanie przyjęcia z większą ilością osób. 

kryzys branży weselnej

Możliwe, że w najbliższym czasie będzie można zorganizować wesele do 50 osób — jest to wesele z ograniczeniami, o których mówi się od dawna. Wesele w roku 2020 będzie problematycznym przedsięwzięciem, ponieważ większość usługodawców albo ma chwilowo zawieszone usługi, albo całkowicie będzie rezygnować z prowadzonej działalności ze względu na brak zarobków.

w gronie najbliższych

Ze ślubem sprawa wygląda mniej skomplikowanie — większość par miała przygotowane papiery potrzebne do zawarcia związku małżeńskie w Urzędzie Stanu Cywilnego lub przed ołtarzem kościelnym. Nauki przedślubne wraz z poradnią rodzinną dostępne są w wersji online, natomiast dokumenty z USC można wybrać po wcześniejszym umówieniu się z kierownikiem.
W kościele może przebywać jedna osoba na 15 m kw — tak więc na uroczystość można zaprosić najbliższą rodzinę. Natomiast wesela Jarosław wraz z innymi spotkaniami społecznymi będą umożliwiane w kolejnych etapach, jeżeli pandemia będzie pod znakiem wyraźnego spadku zachorowań.
Obecnie do kwestii organizowania przyjęcia weselnego należy podjeść ze wszelkimi możliwymi środkami ostrożności i zdrowym rozsądkiem. Jeżeli koniecznie zależy nam na przyjęciu weselnym, można go przełożyć na inny termin lub zdecydować się na uroczystość w ogrodzie, lub w domu w gronie najbliższych. Możliwość ponownego organizowania wesela będzie związana z rozwojem sytuacji epidemiologicznej panującej w naszym kraju. Zapoznaj się z ofertą dom weselny Pstrągowa

Twoja ocena:

Dodaj komentarz