szefunio.pl PoradyTuning optyczny auta receptą na nowy design
ocena ():

Tuning optyczny auta receptą na nowy design

berlin-1571046-1920.jpg

Jesteś właścicielem świetnego samochodu, dającego komfort i przyjemność jazdy? Fantastycznie. Jednak gdy patrzysz na niego i myślisz o tym, że chciałbyś nieco odmienić lub podkreślić jego wygląd, powinieneś dobrze przemyśleć tę kwestię. Doskonałym sposobem na odświeżenie prezencji samochodu jest wybór odpowiednich części tuningu optycznego. Nie bój się - era masywnych spoilerów i mało estetycznych zderzaków dawno minęła. Ich miejsce zajęły nowoczesne, znacznie mniejsze i bardziej efektowne elementy wyposażenia tuningowego. Producenci tworzący tego typu wyroby skupiają się na tym, by były to elementy przede wszystkim solidne, praktyczne i estetyczne. Co więcej, dzięki rozwojowi technologii oraz zmianom w kwestii mody motoryzacyjnej, na rynku dostępnych jest znacznie więcej ciekawych części tuningu optycznego.

Jakie części tuningu optycznego są modne?

Przede wszystkim takie, które mają w sobie to "coś". Preferencje miłośników tuningu optycznego zmieniły się w ostatnich latach. Pokaźne spoilery i zderzaki zostały wyparte przez znacznie mniejsze spoilery w formie lotek, splittery, dokładki progów oraz rozmaite akcesoria. Jednymi z najczęściej wybieranych produktów nowego typu są dokładki progów. Elementy te należą do grupy wyrobów obniżających nadwozie. Dzięki temu pojazd zyskuje ciekawszego i zdecydowanie bardziej sportowego charakteru.
Dodatkowo, listwy pod progi łączą wyposażenie przedniej i tylnej części auta, czyniąc tuning jednolitym i nowoczesnym. W zależności od modelu posiadanego samochodu, wybierać możesz także spośród wielu rozmaitych rodzajów dokładek progów. Producenci oferują zarówno standardowe listwy pod progi, jak i produkty racingowe, o charakterystycznym wyglądzie.

zalety elementów tuningowych

Idealnym produktem, który pozwoli zaakcentować styl pojazdu, jest funkcjonalny spoiler tylny. Nowoczesne spoilery mają zupełnie inne formy niż te, jakie znamy z filmów o wyścigach samochodowych. Współczesne spoilery mają formę niedużych listewek, nazywanych lotkami. To naprawdę niewielkie, ale przydatne elementy wyposażenia, których montażu dokonasz samodzielnie.
Dzięki podobnemu produktowi powietrze opływające samochód zwiększy siłę nacisku na tylną oś, co poskutkuje polepszeniem przyczepności samochodu. Jeśli w wyposażeniu Twojego samochodu znajdują się już inne elementy tuningu optycznego, z łatwością dobierzesz do nich odpowiedni spoiler, utrzymany w tej samej stylistyce. Producenci bardzo często tworząc produkty tuningowe do konkretnych modeli projektują pełną gamę części. Dzięki temu masz możliwość dobierania potrzebnych elementów tak, by pasowały do siebie estetycznie.
Do modnych obecnie części tuningu optycznego należy także splitter przedni. Jest to dokładka, którą montuje się pod zderzakiem przednim. Sposób jej mocowania zależny jest od typu produktu. Najczęściej spotykanymi są klasyczne splittery, lekko wystające przed linię zderzaka. Tego typu wyrób optycznie obniży nadwozie, przez co samochód nabierze zdecydowanie ciekawszego i sportowego wyglądu. Co więcej, splitter przedni przyczyni się także do polepszenia aerodynamiki. Za jego sprawą powietrze dostające się pod zderzak w trakcie jazdy mocniej naciśnie na przednią oś. To z kolei przełoży się na wyraźne polepszenie przyczepności i stabilności.

tylko sprawdzone części

Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiednich części tuningu optycznego jest bardzo trudnym zadaniem. Na rynku działa wiele firm produkujących części tuningu optycznego, ale nie wszystkie te elementy są najlepszej jakości. Jeśli zależy Ci na tym, aby design samochodu był naprawdę interesujący, powinieneś zainwestować w solidne certyfikowane produkty. Dzięki temu zyskasz gwarancję i pewność, że elementy te posłużą Ci przez długi czas, zachowując przy tym swój świetny wygląd. Produkty marki Maxton Design łączą w sobie świetną estetyką i jakość wykonania. Jeśli chcesz poznać bliżej te elementy wyposażenia, sprawdź, co marka oferuje na swojej stronie internetowej.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz