szefunio.pl PoradySposoby na tańsze drukowanie
ocena ():

Sposoby na tańsze drukowanie

berlin-1571046-1920.jpg

Wysoka cena materiałów eksploatacyjnych jest jednym z największych zmartwień użytkowników drukarek. Jest to spory wydatek zwłaszcza w firmach, gdzie drukowane są duże ilości dokumentów. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają na tańsze drukowanie. Jakie są sposoby na obniżenie kosztów drukowania?

Oszczędzanie na drukowaniu, warto rozpocząć od sprawdzenia oprogramowania drukarki lub ustawień sterownika. Większość drukarek ma dołączony interfejs przyjazny dla użytkownika. Wystarczy poszukać trybu oszczędzania tuszu lub tonera i drukować w trybie szkicu roboczego. Wyjątkiem będą te wydruki, które są przeznaczone do prezentacji. One muszą być drukowane w wysokiej jakości. Zawsze kiedy jest to możliwe, warto też drukować w wersji czarno białej zamiast w kolorowej. To pozwoli na skuteczne oszczędzanie na tuszu lub tonerze. 
Kolejnym sposobem na tanie drukowanie jest korzystanie z tańszych zamienników materiałów eksploatacyjnych, jak kupowanie tonerów do drukarek z Krosna od dmd-tonery.pl. Jest to dobry sposób tym bardziej, że na rynku dostępnych jest coraz więcej zamienników, które nie odbiegają swoją jakością od drogich i oryginalnych kartridży. Warto zrobić jednak wcześniej rozeznanie po to aby uniknąć gorszej jakości wydruku. Dobrze jest też dbać o tusze i tonery. Wydzielający się wraz z tuszem osad może zatykać dysze. Można tego uniknąć nie zaopatrując się w nadmiar krtridży z tuszem, która może się przeterminować. Warto dopasować jej ilość do ilości drukowanych zazwyczaj stron. Pozwoli to uniknąć wysychania tuszu. 

Oszczędzanie na drukowaniu daje wymierne korzyści, dlatego też warto zastosować się do powyższych wskazówek. Na co dzień warto też zwracać uwagę na to co drukujemy. Zdarza się tak, że drukowane są dokumenty, które można przeczytać na ekranie komputera.

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz