szefunio.pl PoradyOd czego zacząć przygotowania ślubu i wesela?
ocena ():

Od czego zacząć przygotowania ślubu i wesela?

berlin-1571046-1920.jpg

Organizacja wesela potrafi być stresująca, dlatego jeżeli nie chcesz zwariować i zamartwiać się przygotowaniami, koniecznie powinnaś zaplanować wszystkie aspekty tego wyjątkowego dnia wcześniej i na spokojnie. Przygotowując plan organizacji wesela, będziesz dokładnie wiedzieć, kiedy zabrać się za poszczególne zadania. Należy pamiętać, że przygotowania do ślubu to nie tylko rezerwacja odpowiedniego terminu, sali weselnej, zespołu, fotografa lub kamerzysty, ale także kupno sukni ślubnej czy garnituru. Wesele jest dość dużym przedsięwzięciem, które chcemy, żeby wypadło perfekcyjnie, dlatego ważne jest odpowiednie dopracowanie nawet najmniejszych szczegółów. Od czego zacząć przygotowanie wesela?

Podstawowe decyzje, na czym się skupić?

Na samym początku, warto podzielić się obowiązkami z drugą połówką, m.in. kto będzie dzwonił po usługodawcach czy kto będzie zamawiał alkohol. Oczywiście wszystkie decyzje powinniście podjąć razem, jednakże poszczególne informacje możecie zdobywać osobno w celu zaoszczędzenia czasu. Równie ważnym zadaniem jest sporządzeniem listy, ile przed ślubem musicie wykonać daną czynność, np. zamówić suknię ślubną i garnitur http://www.impresjaslubna.pl/oferta/garnitury.html , umówić się do fryzjera czy kosmetyczki, a także kiedy wybrać obrączki. Wiele wspomnianych decyzji będzie zależne od terminów podwykonawców, dlatego warto ze wszystkimi podwykonawcami spisywać umowy i pilnować wszystkim terminów wpłat. 

Nie tylko wesele, ale przede wszystkim ślub

Oczywiście wesele, czyli przyjęcie weselne jest niezwykle ważnym elementem tego wyjątkowego dnia, jednakże najważniejszą jego częścią jest ślub, dlatego nie wolno zapomnieć o dopilnowaniu wszystkich spraw urzędowych, które są zależne przede wszystkim od rodzaju ślubu, tj. kościelnego czy urzędowego. W przypadku ślubu konkordatowego oprócz wszystkich ważnych dokumentów koniecznie należy wziąć udział w  naukach przedmałżeńskich, a także w naukach poradni rodzinnej.

Wstępne czynności organizacyjne

Na samym początku powinniście ustalić datę ślubu, a następnie sprawdzić, czy wybrani przez was usługodawcy mają wolne terminy, a także czy wszyscy zgrają się w ten jeden dzień. Kolejnym ważnym tematem jest ustalenie rodzaju ślubu oraz sporządzenie wstępnej listy gości, aby mieć pojęcie, jakiej wielkości domu weselnego szukać. W kolejnych etapach niezwykle ważne jest znalezienie usługodawców, tj. kamerzysty, fotografa, zespołu czy też Dj-a, a także miejsc, w których będziemy mogli dokonać zakupów ubioru Państwa Młodych i dodatków, a także obrączek. W tym czasie należy zacząć rozglądać się za obrączkami, florystką, cukiernią, transportem, zaproszeniami czy wszelkimi innymi atrakcjami weselnymi. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz