szefunio.pl PoradyJak zostać adwokatem?
ocena ():

Jak zostać adwokatem?

berlin-1571046-1920.jpg

Jeżeli chcesz zostać adwokatem, musisz ukończyć 5-letnie studia prawnicze. Kolejnym etapem jest odbycie aplikacji adwokackiej i zdanie końcowego egzaminu, co poskutkuje wpisaniem na listę adwokatów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, aby pracować w zawodzie. Adwokaci udzielają pomoc prawną klientom indywidualnym i firmom - mogą reprezentować swoich klientów w sądach i urzędach, jak również sporządzać opinie prawne. Adwokaci mogą również występować w charakterze obrońców związanych ze sprawami karnoskarbowymi i w sprawach karnych - tych czynności nie mogą jednak wykonywać radcy prawni.

Co robi adwokat?

Adwokaci najczęściej prowadzą własne kancelarie adwokackie, a ci, którzy nie decydują się na taki krok, poszukują pracy w innych kancelariach, które działają już na rynku. Adwokaci mogą również współpracować z jedną firmą, dla której będą sporządzać dokumenty, opinie, a także doradzać w ważnych sprawach z perspektywy prawnej. Adwokaci mogą również pracować w zespole adwokackim oraz w spółce. Praca adwokata wymaga opanowania wielu materiałów, a także bieżącego aktualizowania wiedzy na temat ciągle zmieniających się przepisów. O pracy adwokata powinny myśleć przede wszystkim osoby zdyscyplinowane, które potrafią swobodnie łączyć fakty oraz analizować sytuacje. Bardzo często na studiach adwokaci uczą się zasad retoryki, ponieważ sposób mówienia może rozstrzygnąć sprawę w sądzie. Adwokat Rzeszów powinien umieć organizować własny czas pracy, a także być opanowany oraz nie dawać ponosić się emocjom.

Co zrobić, żeby zostać adwokatem?

Jak już wspomnieliśmy, pierwszym etapem do zostania adwokatem jest ukończenie studiów prawniczych, które pozwolą mu przystąpić do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką. Taki egzamin składa się z ok. 150 pytań w formie testu, a żeby go zdać, kandydat musi uzyskać co najmniej 100 punktów. Aplikacja trwa trzy lata i również jest kończona egzaminem - jeżeli zostanie on ukończony pozytywnym wynikiem, adwokat jest wpisywany na listę adwokatów.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz