szefunio.pl PoradyJak wybrać strój pływacki?
ocena ():

Jak wybrać strój pływacki?

berlin-1571046-1920.jpg

Odpowiednio dobrany strój pływacki pozwoli nam wykonywać nawet intensywną aktywność fizyczną bez poczucia dyskomfortu. Dobry strój kąpielowy powinien sobie poradzić z zimną i ciepłą wodą, wodą chlorowaną lub ozonowaną, a także z falami morskimi, jak również ze zwykłymi warunkami basenowymi. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę wybierać dobry strój pływacki?

Postaw na wysokiej jakości materiał

W przypadku wyboru stroju kąpielowego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Materiał powinien być przeznaczony do intensywnego użytkowania, zazwyczaj stroje kąpielowe wykonane są z poliestru, poliamidu, lycry itp. w różnorodnych proporcjach. Typowo sportowe stroje kąpielowe powinny mieć w sobie dość dużą domieszkę elastanu, dzięki któremu strój idealnie dopasuje się do sylwetki użytkownika i będzie charakteryzował się zwiększoną sprężystością. Wybierając kostium kąpielowy na basen, warto pamiętać, że woda jest chlorowana, dlatego konieczne jest wybranie materiału o zwiększonej odporności na chlor, który nie będzie się pod jego wpływem rozciągał i przebarwiał. 

Jaki strój wybrać: jedno- czy dwuczęściowy?

Jeżeli wybierasz się na plażę, świetnym rozwiązaniem jest bikini, basen otwarty to pole do popisu dla strojów dwuczęściowych, natomiast na basenie krytym najlepszym rozwiązaniem jest strój jednoczęściowy, który gwarantuje swobodę i komfort ruchów podczas intensywnego pływania. Jeżeli koniecznie chcesz pojawić się na basenie krytym w stroju dwuczęściowym, zadbaj o to, aby był on bardziej zabudowany, a nie skąpy i wycięty. Strój pływacki powinien szczelnie opinać ciało, co pomoże Ci w wykonaniu treningu. 

Sportowe stroje do pływania dla mężczyzn

Damskie i męskie stroje kapielowe powinny być odpowiednio dopasowane do kształtu ciała - tylko w takim przypadku zapewnią pełną wygodę oraz swobodę treningu. Strój kąpielowy powinien być elastyczny, a zarazem trwały, aby podczas intensywnych ruchów nie przeszkadzał użytkownikowi. Co więcej, trzeba postawić na taki materiał, który wytrzyma nawet długotrwały kontakt z wodą i np. nie będzie prześwitywał. Wybierając strój kąpielowy na plażę lub basen otwarty, można kierować się swoimi indywidualnymi upodobaniami, natomiast w przypadku stroju na basen kryty kobiety mogą pojawić się w stroju jedno- lub dwuczęściowym przylegającym do ciała, natomiast mężczyźni mogą pływać w kąpielówkach lub spodenkach bez kieszeni, które przylegają do ciała. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz