szefunio.pl PoradyJak wybrać płyn do dezynfekcji rąk?
ocena ():

Jak wybrać płyn do dezynfekcji rąk?

berlin-1571046-1920.jpg

Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa szczególną uwagę przykładamy do utrzymania wysokiego poziomu higieny - jednym z zaleceń jest częsta dezynfekcja rąk, szczególnie przed wejściem do zamkniętych przestrzeni publicznych, np. sklepu czy urzędu. Większe firmy mają obowiązek udostępnić osobom wchodzącym do budynków środek do dezynfekcji rąk, który ma za zadanie ochronić przed kontaktowym przenoszeniem drobnoustrojów. Środki do dezynfekcji rąk ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa wprowadzane są również w domach. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele płynów do dezynfekcji rąk, jednakże, który z nich będzie najlepszy?

Konsystencja i zapach

Oczywiście przy wyborze środka do dezynfekcji rąk powinniśmy kierować się przede wszystkim skutecznością preparatu, dlatego przed jego zakupem warto przyjrzeć się dokładnie jego składowi. Badania wykazują, że najskuteczniejsze są preparaty oparte na alkoholu, którego stężenie powinno wynosić minimalnie ok. 60%. Oczywiście równie ważna jest konsystencja - najlepszym rozwiązaniem jest płyn, ponieważ nie jest on zbyt gęsty i nie będzie zostawiał na dłoniach nieprzyjemnego filmu. Dla osób o skórze wrażliwej najlepszą opcją będzie środek do dezynfekcji w piance. Warto pamiętać, że jeżeli będziemy mieć do czynienia ze zbyt rzadkim płynem, jego aplikacja również będzie mało komfortowa. W ofercie Linea dostępne są wysokogatunkowe płyny do dezynfekcji rąk marki DIVERSEY, które mają właściwości bakteriobójcze. Powstałe na bazie alkoholu płyny do dezynfekcji zawierają w sobie substancje nawilżające, dzięki czemu chronią przed wysuszeniem dłoni i ich nadmiernym podrażnieniem.

Jaki sposób aplikacji wybrać?

Preparaty marki DIVERSEY są dostępne w butelkach z pompką, jak również w opakowaniach o dużej pojemności, które będzie można przelać do innych butelek, a także do specjalnych dozowników, dzięki którym każdy użytkownik dostanie taką samą ilość płynu do dezynfekcji rąk. Preparaty wykazują długie działanie, dzięki czemu nie tylko eliminują mikroorganizmy znajdujące się na dłoniach, ale również zapewniają przed nimi skuteczną ochronę.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz